Movistar i Israel Start-Up Nation niosą sprzęt szpitalom

Lourdes Oyarbide pozuje w przezroczystych okularach

Pozostające w bezruchu zespoły kolarskie starają się włączyć w pomoc tym, którzy na pierwszej linii frontu walczą z pandemią wirusa SARS-CoV-19. Jednym z nich jest Movistar Team.

Hiszpańska grupa, wraz z kalifornijskim sponsorem 100%, przekażą 250 kompletów okularów przeciwsłonecznych do szpitala Vall d’Hebron w Barcelonie, gdzie personel medyczny będzie używał je jako okulary ochronne.

Movistar Team połączył siły z jednym ze swych sponsorów, 100%, aby wspomóc Katalonię, jeden z obszarów najbardziej dotkniętych chorobą. Aby wyjaśnić sens darowizny część zawodników Movistar pozowała z przezroczystymi szkłami, w które zostały wyposażone okulary. Akcja stanowi początek serii działań, mających za cel pomóc tym, którzy walczą w obronie reszty społeczeństwa

– napisano w komunikacie ekipy Alejandro Valverde.

Do piątku w Hiszpanii zanotowano 124 736 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-19. Z powodu powikłań zmarły 11 744.

Pomaga również Israel Start-Up Nation. Członkowie tej grupy przekazali 1500 masek medycznych do szpitali w kanadyjskim Vancouver.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: