Znamy nowy termin Igrzysk Olimpijskich 2020

Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się latem 2021 roku, rok po pierwotnie zaplanowanym terminie. Nowe daty podał dziś Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl).

Komitet Organizacyjny Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio, rząd Japonii oraz Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski uzgodniły nowy termin rozegrania 32. Letnich Igrzysk Olimpijskich oraz 16. Letnich Igrzysk Paraolimpijskich.

Igrzyska Olimpijskie odbędą się w dniach 23 lipca – 8 sierpnia 2021 roku, dokładnie rok po planowanym początkowo terminie 24 lipca – 9 sierpnia 2020.

Igrzyska Paraolimpijskie rozegrane zostaną w dniach 24 sierpnia – 5 września.

Zmiana terminu rozegrania Igrzysk wymuszona została pandemią wirusa SARS-Cov-2, który sparaliżował w ostatnich miesiącach świat i którego ofiarą padło już ponad 34 tysięcy osób. Międzynarodowy Komitet Olimpijski i rząd Japonii decyzję o nieprzeprowadzaniu imprezy w roku 2020 podjęły 24 marca.

Przesunięcie Igrzysk spowoduje na pewno roszady w kolarskim kalendarzu. Zaplanowany na 2-25 lipca Tour de France będzie musiał pomyśleć o wcześniejszym starcie z Danii, jeśli utrzymany zostanie dotychczasowy rozkład zawodów. Według rozpiski na 2020 roku, wyścigi ze startu wspólnego kobiet i mężczyzn zaplanowane były na dwa pierwsze dni Igrzysk.

Komunikat MKOl-u informuje także, że nie zmieni się status tych, którzy uzyskali już kwalifikację olimpijską i że zmianom nie ulegną kwoty miejsc przypisane poszczególnym krajom.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: