Patrick Lefevere zły na trenujących grupowo amatorów

Patrick Lefevere

Kolarzy-amatorów, którzy mimo pandemii koronawirusa w dalszym ciągu trenują we większych bądź mniejszych grupkach, Patrick Lefevere nazwał „idiotami”.

Menadżer teamu Deceuninck-Quick Step w „Het Nieuwsblad” napisał o doświadczeniach swojego zawodnika Tima Declercqa, który w tygodniu kręcił na rowerze solo. W tym czasie mijał albo mijały go zorganizowane grupki amatorów.

Czasy kryzysu wielu traktuje jako szansę. Niestety wielu widzi w tym szansę, by zachować się jak idioci. Dzisiaj już przecież każdy wie, że koronawirus to nie przelewki. Można trenować, można jeździć, ale samemu

– stwierdził Lefevere.

Rząd Belgii, w tym minister spraw wewnętrznych Pieter De Crem, ogłosili, że można rowerować pod warunkiem, że na dystansie nie dłuższym niż 50 kilometrów. Maggie De Block, minister zdrowia, nie podała żadnej górnej granicy.

Tak dziwna postać jak De Crem wierzy, że uratuje ojczyznę wytyczając jakiś limit pokonanych kilometrów. Tymczasem wirusolodzy jednoznacznie twierdzą, że nie ma to sensu

– dodał Lefevere.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: