Gazprom–RusVelo zaproszona na Tour de Pologne

Ekipa Gazprom–RusVelo jako druga otrzymała "dziką kartę" na tegoroczny wyścig Tour de Pologne (5-11 lipca).

Tak jak Team Novo Nordisk, pierwsza grupa z dodatkowym zaproszeniem od organizatorów, rosyjska ekipa widoczna jest w peletonie polskiej imprezy już od kilku lat. Po raz pierwszy pojawiła się w 2014 roku, notując swój debiut na poziomie UCI WorldTour, a obecna jest nieustannie od 2016 roku. Choć jej kolarze jeszcze nie odnieśli ani jednego zwycięstwa w Tour de Pologne, często są obecni w ucieczkach.

Dziś organizatorzy poinformowali, że również i w tym roku zobaczymy kolarzach w niebieskich koszulkach na trasie tegorocznego wyścigu. 

Gazprom-RusVelo to drużyna od lat budowana z dużym zaangażowaniem i konsekwencją. Jest bardzo walecznym teamem, który w poprzednich startach w naszym wyścigu prezentował bardzo wysoki poziom. Mieszanka młodych, utalentowanych kolarzy z bardziej doświadczonymi zawodnikami może przynieść bardzo dobre efekty. Jestem pod dużym wrażeniem tego jak Dyrektor Generalny, Renat Khamidulin, buduje ten zespół. Myślę, że w tegorocznym Tour de Pologne będziemy świadkami wspaniałej postawy Gazprom-RusVelo

– tłumaczył Czesław Lang, dyrektor wyścigu.

77. Tour de Pologne rozegra się w dniach 5-11 lipca, a trasa zostanie zaprezentowana 27 kwietnia w Warszawie. Zgodnie z regulaminem UCI na starcie stanąć muszą wszystkie 19 ekip UCI WorldTeam, dając organizatorom prawo do zaproszenia jeszcze sześciu drużyn, w tym Team Direct Energie, najlepszy z zespołów z licencją UCI ProTeam, o ile będzie chciał uczestniczyć. Zależnie od decyzji Francuzów, na "dzikie karty" liczyć mogą zatem jeszcze trzy lub cztery formacje, zapewne z reprezentacją Polski włącznie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: