Team Novo Nordisk z "dziką kartą" na Tour de Pologne

Ekipa Novo Nordisk otrzymała "dziką kartę" na 77. Tour de Pologne (5-11 lipca), poinformowali organizatorzy.

Amerykańska ekipa składająca się wyłącznie z zawodników chorujących na cukrzycę jest zapraszana na polskie szosy nieustannie od 2016 roku. Jej kolarze są często obecni w składach ucieczek, choć do ubiegłorocznej edycji nie zdołali oni odnieść znaczących sukcesów.

Podczas poprzednich edycji Tour de Pologne zawodnicy Team Novo Nordisk pokazywali się z bardzo dobrej strony. Najlepszym przykładem jest Charles Planet, który w ostatnim roku wygrał klasyfikację Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO, a przez cztery etapy był także liderem klasyfikacji Najlepszy Góral TAURON

– wyjaśnił zaproszenie Czesław Lang, dyrektor wyścigu.

Tour de Pologne 2019. Charles Planet z życiowym wynikiem

Równie istotne jest przesłanie, z którym startują kolarze Team Novo Nordisk. Edukacja i wspieranie wszystkich dotkniętych cukrzycą to cel, który powinien być promowany w Polsce i na całym świecie

– dodał wicemistrz olimpijski z 1980 roku.

Tegoroczna edycja Tour de Pologne odbędzie się w dniach 5-11 lipca, a jej trasa zostanie zaprezentowana 27 kwietnia w Warszawie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: