UAE Tour 2020. Pierwszy sprawdzian Rafała Majki

Rafał Majka efekty zimowych przygotowań do sezonu 2020 oceni na trasie UAE Tour (23-29 lutego).

Kolarz Bora-hansgrohe startował już co prawda na Majorce, dwa wyścigi kończąc w drugich dziesiątkach, ale odpowiedź na pytanie o dyspozycję dadzą mu dopiero dłuższe wspinaczki pokonywane w grupce konkurentów.

W składzie niemieckiej ekipy Majka rolę lidera podzieli z Emanuelem Buchmannem. Dwójce na szosach Półwyspu Arabskiego pomogą Patrick Konrad i Gregor Mühlberger, natomiast Michael Schwarzmann i Rüdiger Selig poprowadzą w kierunku zwycięstw etapowych Pascala Ackermanna.

Majka w pierwszej części sezonu za cel obrał Giro d'Italia i do majowego wyścigu przygotowywał się będzie startami w górskich etapówkach. UAE Tour to pierwszy odcinek tej ścieżki, a nogę sprawdzić pozwolą dwa górskie etapy, oba zakonczone na niemal 11-kilometrowym podjeździe Jebel Hafeet.

Polak i Niemiec na podjazdach zmierzą się z grupka wspinaczy, wśród których wyróżnić można: Adama Yatesa (Mitchelton-Scott), Alejandro Valverde (Movistar Team), Ilnura Zakarina (CCC Team), Tadeja Pogacara (UAE Team Emirates) i Wouta Poelsa (Bahrain-McLaren)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: