Program Mathieu van der Poela w sezonie 2020

Mathieu van der Poel 2020

Mathieu van der Poel na Volta ao Algarve rozpoczął dziś swój sezon szosowy. Holender ma w planach największe brukowe klasyki, pod znakiem zapytania pozostaje natomiast "ardeński tydzień".

"WielerFlits" potwierdził obecność zawodnika Alpecin-Fenix kolejno na Omloop Het Nieuwsblad, Strade Bianche, Mediolan-San Remo, Volta a Catalunya, Dwars door Vlaanderen, Ronde van Vlaanderen i Paryż-Roubaix.

Później Van der Poel chce bronić swoich zwycięstw w Strzale Brabanckiej i Amstel Gold Race oraz wystąpić w Strzale Walońskiej i Liege-Bastogne-Liege, tu jednak decyzja co do startu zostanie podjęta w późniejszym terminie, zapewne w oparciu o jego stan fizyczny i psychiczny.

Po sezonie klasycznym Holender przesiądzie się na rower górski, zaliczając Puchary Świata w Nové Mesto i Vallnord, mistrzostwa świata w Albstadt i igrzyska olimpijskie w Tokio.

Sezon letni 25-latek chciałby zakończyć w Vuelta a Espana, ale Alpecin-Fenix zapewne nie dostanie "dzikiej karty" do wyścigu. W takiej sytuacji pozostanie przy MTB, jadąc na Puchary Świata do Lenzerheide, Mont-Sainte-Anne, Val Di Sole i Les Gets.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: