Drogą hiszpańskiego słońca. Prezentacja Vuelta a Andalucia 2020

Ciekawą trasę przygotował organizator 66. wyścigu Vuelta a Andalucia - Ruta Ciclista Del Sol (2.Pro), który do niedzieli będzie przyciągał uwagę kibiców.

Rywalizacja drogami południa Hiszpanii licznie wypełnią górskie premie. Już pierwszy etap zawęzi grono kandydatów do zwycięstwa, gdyż kilka kilometrów przed metą w Grazalema przyjdzie kolarzom pokonać Puerto las Palomas (12,7 km; 6,5%).

W drugim dniu peleton zamelduje się w Iznajar, gdzie na koniec przygotowano wspinaczkę na dość strome wzgórze (1,3 km; 7,2%), natomiast trzeci odcinek, z Jean do Ubeda, w drugiej części trasy ubarwią Puerto de Magina (16,1 km; 4,2%) i Puerto de Baeza (8,8 km; 5,4%), z której do mety pozostanie 14 kilometrów w pagórkowatym terenie.

W sobotę wyścig osiągnie Granadę, po drodze przeprawiając się przez ciężką przełęcz Purche (9 km; 7,5%). Na koniec pozostawiono jazdę indywidualną na czas w Mijas (13 km), z odcinkiem po szutrze i trzema krótkimi podjazdami.

Obsada

W wyścigu weźmie udział 18 zespołów, w tym 8 to WorldTeamy. Najsilniejszy skład wystawi Astana. Swój sezon rozpocznie w Andaluzji ubiegłoroczny triumfator Jakob Fuglsang, obok którego wystąpią Ion Izagirre i dobrze jadący w zeszłym tygodniu w Prowansji Aleksandr Vlasov.

W swoim nowym zespole, Bahrain-McLaren, po raz pierwszy zaprezentuje się Mikel Landa. Z Baskiem na równych prawach może pojechać Dylan Teuns, a arabski zespół rzuci do boju inne swoje asy - Pello Bilbao i Mateja Mohorica.

W UAE Team Emirates obok wyścigu na pewno nie przejdzie znajdujący się na krzywej wznoszącej Amerykanin Brandon McNulty. Movistar wystawi obecnie swoje największe etapowe działa: Enrica Masa i Marca Solera, a wysoką formę chce potwierdzić Jack Haig (Mitchelton-Scott).

W peletonie Ruta Del Sol znajdzie się dwóch biało-czerwonych. Na swoim domowym terenie pojedzie w koszulce Lotto Soudal Tomasz Marczyński, a w Arkea-Samsic popracuje Łukasz Owsian.

Lista startowa

Transmisja

Stacja Eurosport 2, początek godz. 15:00, w niedzielę od godz. 14:00.

Trasa Vuelta a Andalucia 2020

19 lutego – etap 1: Alhaurin de la Torre - Grazalema (173,8 km)

20 lutego – etap 2: Sewilla - Iznajar (198,1 km)

21 lutego – etap 3: Jean - Ubeda (176,9 km)

22 lutego – etap 4: Villanueva Mesia - Granada (125 km)

23 lutego – etap 5: Mijas - Mijas (13 km; jazda indywidualna na czas)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: