Aleksandr Vlasov (Astana) wygrał na Les Cretes drugi etap Tour de la Provence.
Mistrz Rosji po samotnej akcji na szczycie stromej wspinaczce w okolicy miejscowości La Ciotat zameldował się przed Holendrem Wilco Keldermanem (Team Sunweb) orz drużynowym kolegą Aleksiejem Łuczenką.
Na 19. miejscu sklasyfikowany został Węgier Attila Valter, a na 21. Włoch Fausto Masnada, obaj reprezentujący polską grupę CCC Team.
Kolarze drugiego dnia wjechali w teren górzysty. Na trasie (175 km) leżało 5 górskich premii, w tym 23 kilometry przed metą Le Brulat (3,1 km; 7,5%), a końcówka na La Cretes posiadała nachylenie 7% na długości prawie 5 kilometrów.
Niemiec Jonas Koch reprezentował polską ekipę CCC w ucieczce dnia, do towarzystwa mając Francuzów Victora Lafaya (Cofidis) oraz Cyrila Barthe’a (B&B Hotels-Vital Concept).
Trójkę peleton odpuścił na 8 minut, co kolarzowi Cofidisu pozwoliło spokojnie zbierać punkty na trzech pierwszych górskich premiach. Peleton przyspieszył w połowie odcinka, a praca kolarzy Astany i Deceuninck-Quick-Step, w tym Merhawiego Kudusa i Iljo Keisse, pozwoliła na zredukowanie przewagi do sensownego poziomu 4 minut po 100 kilometrach.
Peleton stopniowo szykował się do rozgrywki w finale, a gdy uciekinierzy minęli drugi lotny finisz, na czele pokazali się kolarze Cofidisu. Kolarze Cedrica Vasseura w kontekście etapu na straty spisali Lafaya, który zebrał punkty w klasyfikacji górskiej, i rozpoczęli swoją rozgrywkę na 35 kilometrów przed metą.
Pobudzenie w peletonie zakończyło żywot ucieczki 23 kilometry przed metą, gdy za wygraną dał ujechany Koch. Niemiec na podium po etapie przywdział koszulkę najlepszego górala wyścigu.
Na dojeździe do ostatniego podjazdu atakował jeszcze Julien El Fares (Nippo Delko One Provence), ale jego wysiłek zakończony został 3300 metrów przed metą, gdy na czoło wyszedł mistrz Polski Michał Paluta.
Kolarz CCC Team naciągnął stawkę, a ataki 2500 metrów przed metą rozpoczął Wilco Kelderman (Team Sunweb). Pałeczkę szybko przejął Aleksandr Vlasov (Astana), którego dopiero 800 metrów przed metą ścigać zaczął Pavel Sivakov (Team Ineos).
Wysiłki te okazały się, wobec silnego wiatru w twarz, spóźnione. Vlasov dowiózł zwycięstwo do mety i został nowym liderem zmagań.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Aleksandr Vlasov | Astana Pro Team | 4:30:57 |
2. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 00:24 |
3. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
4. | Magnus Cort | EF Pro Cycling | |
5. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | |
6. | Eddie Dunbar | Team Ineos | |
7. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
8. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | |
9. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | |
10. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
11. | Alex Aranburu | Astana Pro Team | |
12. | Pavel Sivakov | Team Ineos | 00:28 |
13. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
14. | Julien El Fares | Nippo Delko One Provence | |
15. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | |
16. | Sam Oomen | Team Sunweb | |
17. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
18. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
19. | Attila Valter | CCC Team | |
20. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
21. | Fausto Masnada | CCC Team | 00:32 |
22. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
23. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
24. | Tanel Kangert | EF Pro Cycling | 00:34 |
25. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 00:36 |
26. | Gianni Moscon | Team Ineos | 00:38 |
27. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | |
28. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 00:41 |
29. | Fabien Doubey | Circus-Wanty Gobert | 00:44 |
30. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
31. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | |
32. | Rémy Rochas | Nippo Delko One Provence | 00:50 |
33. | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | 00:55 |
34. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | |
35. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 00:58 |
36. | Romain Combaud | Nippo Delko One Provence | |
37. | Amanuel Ghebreigzabhier | NTT Pro Cycling | 01:07 |
38. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 01:12 |
39. | Eduard Prades | Movistar Team | 01:15 |
40. | Mathias de Witte | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 01:18 |
41. | Jaakko Hanninen | AG2R La Mondiale | 01:29 |
42. | Davide Villella | Movistar Team | 01:36 |
43. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | 01:38 |
44. | Roman Kreuziger | NTT Pro Cycling | |
45. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | |
46. | Chad Haga | Team Sunweb | |
47. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 01:43 |
48. | Chris Harper | Jumbo-Visma | 01:59 |
49. | Tom-Jelte Slagter | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 02:14 |
50. | Lluís Mas | Movistar Team | 02:21 |
51. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | 02:26 |
52. | Michał Paluta | CCC Team | 02:34 |
53. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | 02:58 |
54. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 03:02 |
55. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | 03:10 |
56. | Fernando Barcelo | Cofidis, Solutions Crédits | |
57. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 03:12 |
58. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | |
59. | Will Barta | CCC Team | |
60. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | 04:04 |
61. | Julien Vermote | Cofidis, Solutions Crédits | |
62. | Nico Denz | Team Sunweb | |
63. | Martin Salmon | Team Sunweb | |
64. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | |
65. | Michał Gołaś | Team Ineos | |
66. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | |
67. | Owain Doull | Team Ineos | |
68. | Matteo Sobrero | NTT Pro Cycling | |
69. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | |
70. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
71. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
72. | Ian Garrison | Deceuninck-Quick Step | |
73. | Pierre Idjouadiene | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
74. | Jeremy Bellicaud | Circus-Wanty Gobert | |
75. | Sean Bennett | EF Pro Cycling | |
76. | Fabio Felline | Astana Pro Team | |
77. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | |
78. | Mulu Hailemichael | Nippo Delko One Provence | 05:04 |
79. | Thomas Degand | Circus-Wanty Gobert | |
80. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 05:35 |
81. | Louis Louvet | St Michel-Auber93 | 05:41 |
82. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | |
83. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
84. | Sebastián Mora | Movistar Team | 06:28 |
85. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 06:35 |
86. | Maarten Wynants | Jumbo-Visma | 06:56 |
87. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
88. | Jérémy Leveau | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
89. | Jan Hirt | CCC Team | |
90. | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | |
91. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | 07:01 |
92. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | |
93. | Thibault Ferasse | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
94. | Arnaud Courteille | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
95. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 07:24 |
96. | Marlon Gaillard | Team Total Direct Energie | 07:51 |
97. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 07:53 |
98. | Luis Villalobos | EF Pro Cycling | 08:13 |
99. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | |
100. | Rasmus Tiller | NTT Pro Cycling | |
101. | Giacomo Nizzolo | NTT Pro Cycling | |
102. | Evaldas Siskevicius | Nippo Delko One Provence | |
103. | Alexander Kamp | Trek-Segafredo | |
104. | Krists Neilands | Israel Start-Up Nation | |
105. | José Goncalves | Nippo Delko One Provence | |
106. | Jonas Koch | CCC Team | |
107. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Crédits | 09:01 |
108. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 09:26 |
109. | Julien Antomarchi | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 10:02 |
110. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | 10:21 |
111. | Tony Hurel | St Michel-Auber93 | 10:23 |
112. | Frederik Backaert | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
113. | Ian Stannard | Team Ineos | |
114. | Vadim Pronskiy | Astana Pro Team | |
115. | Chris Lawless | Team Ineos | |
116. | Ivan Centrone | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
117. | Jérémy Cabot | Team Total Direct Energie | |
118. | Sep Vanmarcke | EF Pro Cycling | 11:42 |
119. | Timothy Dupont | Circus-Wanty Gobert | 13:21 |
120. | Johan Jacobs | Movistar Team | |
121. | Kévin van Melsen | Circus-Wanty Gobert | |
122. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
123. | Bryan Alaphilippe | St Michel-Auber93 | |
124. | Yoann Offredo | Circus-Wanty Gobert | |
125. | Baptiste Constantin | St Michel-Auber93 | |
126. | Gabriel Cullaigh | Movistar Team | |
127. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | |
128. | Juri Hollmann | Movistar Team | |
129. | Lorrenzo Manzin | Team Total Direct Energie | |
130. | Florian Maitre | Team Total Direct Energie | |
131. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | |
132. | Jakub Mareczko | CCC Team | |
133. | Pierre Barbier | Nippo Delko One Provence | |
134. | Christophe Masson | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
135. | Luca Mozzato | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
136. | Bert de Backer | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
137. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | |
138. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | |
139. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | |
140. | Leonardo Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
141. | Norman Vahtra | Israel Start-Up Nation | |
142. | Charlie Quarterman | Trek-Segafredo | 22:39 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Aleksandr Vlasov | Astana Pro Team | 7:47:22 |
2. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 00:28 |
3. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 00:30 |
4. | Magnus Cort | EF Pro Cycling | 00:34 |
5. | Alex Aranburu | Astana Pro Team | |
6. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | |
7. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
8. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | |
9. | Eddie Dunbar | Team Ineos | |
10. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
11. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | |
12. | Sam Oomen | Team Sunweb | 00:38 |
13. | Pavel Sivakov | Team Ineos | |
14. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
15. | Julien El Fares | Nippo Delko One Provence | |
16. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
17. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | |
18. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
19. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
20. | Attila Valter | CCC Team | |
21. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 00:42 |
22. | Fausto Masnada | CCC Team | |
23. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
24. | Tanel Kangert | EF Pro Cycling | 00:44 |
25. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 00:46 |
26. | Gianni Moscon | Team Ineos | 00:48 |
27. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | |
28. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 00:51 |
29. | Fabien Doubey | Circus-Wanty Gobert | 00:54 |
30. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
31. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | |
32. | Rémy Rochas | Nippo Delko One Provence | 01:00 |
33. | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | 01:05 |
34. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | |
35. | Romain Combaud | Nippo Delko One Provence | 01:07 |
36. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 01:08 |
37. | Amanuel Ghebreigzabhier | NTT Pro Cycling | 01:17 |
38. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 01:22 |
39. | Eduard Prades | Movistar Team | 01:25 |
40. | Mathias de Witte | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 01:28 |
41. | Jaakko Hanninen | AG2R La Mondiale | 01:39 |
42. | Davide Villella | Movistar Team | 01:46 |
43. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | 01:48 |
44. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | |
45. | Roman Kreuziger | NTT Pro Cycling | |
46. | Chad Haga | Team Sunweb | |
47. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 01:53 |
48. | Chris Harper | Jumbo-Visma | 02:09 |
49. | Tom-Jelte Slagter | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 02:24 |
50. | Lluís Mas | Movistar Team | 02:31 |
51. | Michał Paluta | CCC Team | 02:44 |
52. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | 03:08 |
53. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 03:12 |
54. | Fernando Barcelo | Cofidis, Solutions Crédits | 03:20 |
55. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 03:22 |
56. | Will Barta | CCC Team | |
57. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | |
58. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | 04:14 |
59. | Nico Denz | Team Sunweb | |
60. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
61. | Fabio Felline | Astana Pro Team | |
62. | Martin Salmon | Team Sunweb | |
63. | Matteo Sobrero | NTT Pro Cycling | |
64. | Sean Bennett | EF Pro Cycling | |
65. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | |
66. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | |
67. | Owain Doull | Team Ineos | |
68. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
69. | Pierre Idjouadiene | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
70. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | |
71. | Julien Vermote | Cofidis, Solutions Crédits | |
72. | Jeremy Bellicaud | Circus-Wanty Gobert | |
73. | Michał Gołaś | Team Ineos | |
74. | Ian Garrison | Deceuninck-Quick Step | |
75. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | |
76. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | 04:18 |
77. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | 04:30 |
78. | Mulu Hailemichael | Nippo Delko One Provence | 05:14 |
79. | Thomas Degand | Circus-Wanty Gobert | |
80. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 05:45 |
81. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 05:46 |
82. | Louis Louvet | St Michel-Auber93 | 05:48 |
83. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | 05:51 |
84. | Sebastián Mora | Movistar Team | 06:38 |
85. | Jérémy Leveau | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 07:06 |
86. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
87. | Jan Hirt | CCC Team | |
88. | Maarten Wynants | Jumbo-Visma | |
89. | Arnaud Courteille | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 07:11 |
90. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
91. | Thibault Ferasse | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
92. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | |
93. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 07:34 |
94. | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | 07:55 |
95. | Marlon Gaillard | Team Total Direct Energie | 08:01 |
96. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 08:03 |
97. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 08:10 |
98. | Jonas Koch | CCC Team | 08:18 |
99. | Giacomo Nizzolo | NTT Pro Cycling | 08:19 |
100. | Krists Neilands | Israel Start-Up Nation | 08:23 |
101. | Alexander Kamp | Trek-Segafredo | |
102. | Evaldas Siskevicius | Nippo Delko One Provence | |
103. | Luis Villalobos | EF Pro Cycling | |
104. | José Goncalves | Nippo Delko One Provence | |
105. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | |
106. | Rasmus Tiller | NTT Pro Cycling | |
107. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Crédits | 09:11 |
108. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 09:36 |
109. | Julien Antomarchi | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 10:12 |
110. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | 10:31 |
111. | Chris Lawless | Team Ineos | 10:33 |
112. | Vadim Pronskiy | Astana Pro Team | |
113. | Frederik Backaert | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
114. | Ivan Centrone | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
115. | Ian Stannard | Team Ineos | |
116. | Jérémy Cabot | Team Total Direct Energie | |
117. | Tony Hurel | St Michel-Auber93 | |
118. | Sep Vanmarcke | EF Pro Cycling | 11:52 |
119. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | 13:21 |
120. | Jakub Mareczko | CCC Team | 13:25 |
121. | Johan Jacobs | Movistar Team | 13:27 |
122. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | 13:29 |
123. | Timothy Dupont | Circus-Wanty Gobert | 13:31 |
124. | Pierre Barbier | Nippo Delko One Provence | |
125. | Gabriel Cullaigh | Movistar Team | |
126. | Bryan Alaphilippe | St Michel-Auber93 | |
127. | Lorrenzo Manzin | Team Total Direct Energie | |
128. | Luca Mozzato | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
129. | Yoann Offredo | Circus-Wanty Gobert | |
130. | Juri Hollmann | Movistar Team | |
131. | Norman Vahtra | Israel Start-Up Nation | |
132. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | |
133. | Florian Maitre | Team Total Direct Energie | |
134. | Bert de Backer | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
135. | Leonardo Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
136. | Christophe Masson | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
137. | Kévin van Melsen | Circus-Wanty Gobert | |
138. | Baptiste Constantin | St Michel-Auber93 | |
139. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | |
140. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | 14:18 |
141. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 14:47 |
142. | Charlie Quarterman | Trek-Segafredo | 22:45 |
XMM2
14 lutego 2020, 17:30 o 17:30
Dr. F po urlopie 😜