Daniel - odzież kolarska

Vuelta a Murcia 2020. etap 1. Xandro Meurisse po ucieczce

Xandro Meurisse (Circus-Wanty Gobert) wygrał pierwszą z dwóch części 40. wyścigu Vuelta Ciclista a la Región de Murcia i został liderem w klasyfikacji generalnej.

Belg pokonał po udanej ucieczce pokonał Kanadyjczyka Adama De Vosa (Rally Cycling) oraz Czecha Josefa Cernego (CCC Team).

Etap prowadził na długości 178 kilometrów, w pagórkowatym terenie. Na trasie leżała Alto Garapacha (83 km; 5,3 km; 5,3%), na 141 kilometrze usytuowano przełęcz Quipar (4,4 km; 4,9%) a metę wyznaczono na małym wzniesieniu (ostatni kilometr przy 4,7%).

Ucieczka dnia przyciągnęła licznych harcowników, a w grupce prowadzącej wyścig znaleźli się Adam De Vos (Rally Cycling), Hector Carretero (Movistar Team), Jefferson Cepeda (Caja Rural Seguros-RGA), Josef Cerny (CCC Team), Sergio García (Kometa Xstra), Thibaut Guernalec (Arkea-Samsic), Lennard Kämna (Bora-hansgrohe), Xandro Meurisse (Circus-Wanty Gobert), Nelson Soto (Fundacion - Orbea) i Nikita Stalnov (Astana).

Peleton odpuścił tak złożoną grupę, która szybko przewagę wywindowała do poziomu 8 minut i utrzymywała ją na tym poziomie. 30 kilometrów przed metą dziesiątka miała w zapasie już 11 minut i jasne stało się, że to z niej wyłoniony zostanie pierwszy lider wyścigu.

W finale najwięcej ochoty do ataków mieli Stalnov oraz Kämna, ale ich zapędy powstrzymała 5 kilometrów przed metą 5-osobowa grupka z Josefem Cernym w składzie.

Grupka powiększyła się do 9 zawodników, brakowało jedynie Guernaleca, i tak wjechała na ostatni kilometr. Tu najwięcej sił zachował Xandro Meurisse, któremu udało się ograć czających się rywali i wskoczyć na prowadzenie w wyścigu.

Wyniki 1. etapu Vuelta Ciclista a la Region de Murcia 2020 (2.1), Los Alcázares - Caravaca de la Cruz (177,6 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Xandro MeurisseCircus-Wanty Gobert4:24:00
2.Adam De VosRally Cycling00:04
3.Josef CernýCCC Team00:11
4.Thibault GuernalecTeam Arkéa Samsic
5.Lennard KämnaBora-hansgrohe00:17
6.Nikita StalnovAstana Pro Team00:20
7.Jefferson Alveiro CepedaCaja Rural-Seguros RGA00:23
8.Gonzalez Sergio GarciaKometa Xstra Cycling Team00:29
9.Héctor CarreteroMovistar Team00:37
10.Antonio Jesus SotoFundación-Orbea00:50
11.Clément RussoTeam Arkéa Samsic16:48
12.Arjen LivynsBingoal-Wallonie Bruxelles16:49
13.Patrick BevinCCC Team
14.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise
15.Alejandro ValverdeMovistar Team
16.Felix GroßschartnerBora-hansgrohe
17.Martijn BuddingRiwal Readynez Cycling Team
18.Omar FraileAstana Pro Team
19.Rubén FernándezFundación-Orbea
20.Vicente García De MateosAviludo-Louletano
21.Luis León SánchezAstana Pro Team
22.Matteo TrentinCCC Team
23.Aksel NõmmelaBingoal-Wallonie Bruxelles
24.Willie SmitBurgos-BH
25.Dimitri PeyskensBingoal-Wallonie Bruxelles
26.Anthony DelaplaceTeam Arkéa Samsic
27.Julien MortierBingoal-Wallonie Bruxelles
28.Pier-André CotéRally Cycling
29.Jhojan GarcíaCaja Rural-Seguros RGA
30.Diego RubioBurgos-BH
31.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
32.Kenny MollyBingoal-Wallonie Bruxelles
33.Carmelo UrbanoCaja Rural-Seguros RGA
34.Giacomo GaravagliaKometa Xstra Cycling Team
35.Joan BouFundación-Orbea
36.Kristian AasvoldRiwal Readynez Cycling Team
37.Jan BakelantsCircus-Wanty Gobert
38.Sindre LunkeRiwal Readynez Cycling Team17:01
39.Juan Fernando CalleCaja Rural-Seguros RGA17:03
40.Alex MolenaarBurgos-BH17:04
41.Oscar HernándezAviludo-Louletano
42.Maurits LammertinkCircus-Wanty Gobert
43.Francisco GalvanEquipo Kern Pharma
44.Alvaro CuadrosCaja Rural-Seguros RGA
45.Angel MadrazoBurgos-BH
46.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team
47.Oscar RodríguezAstana Pro Team
48.Roger AdriaEquipo Kern Pharma
49.Stephen BassettRally Cycling
50.Nathan Van HooydonckCCC Team
51.Ricardo VilelaBurgos-BH
52.Aaron Van PouckeSport Vlaanderen-Baloise
53.David de La FuenteAviludo-Louletano
54.Erik FetterKometa Xstra Cycling Team
55.Emerson OronteRally Cycling
56.Imerio CimaGazprom-RusVelo
57.Joel NicolauCaja Rural-Seguros RGA
58.Laurens HuysBingoal-Wallonie Bruxelles
59.Laurent PichonTeam Arkéa Samsic
60.Mikel AlonsoFundación-Orbea
61.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise
62.Carlos Prates NevesBurgos-BH
63.Daniel ViegasKometa Xstra Cycling Team
64.Donavan GrondinTeam Arkéa Samsic
65.Dzmitry ZhyhunouFundación-Orbea
66.Diego Pablo SevillaKometa Xstra Cycling Team
67.Jaime CastrilloEquipo Kern Pharma
68.Riccardo VerzaKometa Xstra Cycling Team
69.Mikel IturriaFundación-Orbea
70.Dmitry SokolovLokosphinx
71.Jempy DruckerBora-hansgrohe
72.Alessandro FancelluKometa Xstra Cycling Team
73.Sergei ChernetskiGazprom-RusVelo
74.Simone PetilliCircus-Wanty Gobert
75.Loïc VliegenCircus-Wanty Gobert
76.Alexander VdovinLokosphinx
77.Jetse BolBurgos-BH
78.Arseny NikiforovLokosphinx
79.Nelson OliveiraMovistar Team
80.Gijs Van HoeckeCCC Team
81.Jesus Del PinoAviludo-Louletano
82.Marti MarquezEquipo Kern Pharma
83.Guillaume Van KeirsbulckCCC Team
84.Nick van Der LijkeRiwal Readynez Cycling Team
85.Aleksandr BarsovLokosphinx
86.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
87.Nigel EllsayRally Cycling
88.Kirill SveshnikovLokosphinx
89.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
90.Daniil FominykhAstana Pro Team
91.Martin BouzasEquipo Kern Pharma
92.Denis NekrasovGazprom-RusVelo
93.Damiano CimaGazprom-RusVelo
94.Iñigo EloseguiMovistar Team
95.Kamil MałeckiCCC Team
96.Antonio PedreroMovistar Team
97.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo
98.Héctor SáezCaja Rural-Seguros RGA
99.Matis LouvelTeam Arkéa Samsic
100.Emiel PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
101.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise
102.Ibon RuizEquipo Kern Pharma
103.Sergio AraizEquipo Kern Pharma
104.Matteo Dal-CinRally Cycling
105.Thomas BoudatTeam Arkéa Samsic
106.Ty MagnerRally Cycling18:04
107.Sondre Holst EngerRiwal Readynez Cycling Team18:16
108.Peio GoikoetxeaFundación-Orbea
109.Anton KuzminGazprom-RusVelo18:20
110.Tobias KongstadRiwal Readynez Cycling Team18:22
111.Igor BoevGazprom-RusVelo
112.Aimé De GendtCircus-Wanty Gobert18:27
113.Pieter VanspeybrouckCircus-Wanty Gobert18:29
114.Lukas PöstlbergerBora-hansgrohe18:31
115.Andreas SchillingerBora-hansgrohe18:41
116.Pascal AckermannBora-hansgrohe
117.Rüdiger SeligBora-hansgrohe18:44
118.Albert TorresMovistar Team18:45
119.Luc WirtgenBingoal-Wallonie Bruxelles35:01
120.Nuno MeirelesAviludo-Louletano35:16
DNFSergey KarmazhakovLokosphinx-
DNFDaniel SilvaAviludo-Louletano
DNFAndre EvangelistaAviludo-Louletano
DNFEnric MasMovistar Team
DNFEdward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: