Grand Prix Alanya 2020. Paweł Bernas z imponującym zwycięstwem

Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski) odniósł zwycięstwo w Grand Prix Alanya, jednodniowym wyścigu rozgrywanym na południu Turcji.

Polak na mecie wyprzedził Fabiana Schormaira (Team Felbermayr - Simplon Wels), zaś peleton przyprowadził finiszujący po trzecie miejsce Onur Balkan (Salcano Sakarya).

Czwartą pozycję zajął Alan Banaszek (Mazowsze Serce Polski), wygrywając w klasyfikacji młodzieżowej.

Jednodniowy wyścig, po okolicach znanego kurortu, przede wszystkim składał się z trzech rund dookoła zapory na rzece Dim. Każda z nich zawierała dwa podjazdy, jeden w miejscowości Kuzyaka (2,8 km; 7,35%), a drugi przy zbiorniku retencyjnym (1,25 km; 8,9%). Rywalizację zwieńczył kilkukilometrowy dojazd do centrum miasta, na nadmorski bulwar, gdzie umiejscowiono metę.

Na trasie wyścigu do przodu ruszyła czteroosobowa ucieczka, w skład której weszli Banaszek i Tobiasz Pawlak (Mazowsze Serce Polski). Z tyłu wysokie tempo mocno podzieliło peleton, który liczył kilkudziesięciu zawodników.

Gdy akcja została zakończona 30 kilometrów przed metą zaatakował Bernas, który wcześniej gonił peleton po chwilowej utracie kontaktu. Razem z nim podążył Fabian Schormair (Team Felbermayr - Simplon Wels). Dwójka współpracowała ze sobą i wypracowała ponad minutową przewagę nad 30-osobową grupą, kręcąc ze sobą aż do końca.

W końcówce lepszy okazał się 29-letni Polak, otwierając sezon w najlepszy z możliwych sposobów i notując pierwsze zwycięstwo dla nowej ekipy Dariusza Banaszka.

Wyniki Grand Prix Alanya (1.2), Alanya – Alanya (147,8 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Paweł BernasMazowsze Serce Polski2:53:08
2.Fabian SchormairTeam Felbermayr - Simplon Wels
3.Onur BalkanSalcano Sakarya Continental Team01:04
4.Alan BanaszekMazowsze Serce Polski
5.Filippo FortinTeam Felbermayr - Simplon Wels
6.Emre YavuzSalcano Sakarya Continental Team
7.Oguzhan TiryakiSpor Toto Cycling Team
8.Maxim PiskunovMarathon-Tula Cycling Team
9.Halil Ibrahim DoganSalcano Sakarya Continental Team
10.Roman VassilenkovAstana Track Team

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Piter

  14 lutego 2020, 12:06 o 12:06

  W CCC go nie chcieli

 2. arek

  14 lutego 2020, 17:24 o 17:24

  Po zastanowieniu się czy chcą - nie wzięli. A był w tym peletonie ktokolwiek, nad kim by się w CCC w ogóle zastanawiali?

  • reko

   14 lutego 2020, 22:43 o 22:43

   W punkt...dziękuję

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: