Jan Hirt: "Stałem się lepszym zawodnikiem"

Jan Hirt po dwóch latach wrócił do zespołu CCC. W nadchodzącym sezonie jego głównym celem będą Wielkie Toury.

Gdy dwa sezony temu Hirt odchodził do Astany, polska formacja CCC była jeszcze zespołem z poziomu pro-kontynentalnego. Teraz 29-latek powraca do innej drużyny, w składzie której znajduje się kilka gwiazd światowego peletonu.

Jestem podekscytowany tym, że wracam do drużyny. Dwa lata temu czułem się w zespole bardzo dobrze, a teraz drużyna jest na jeszcze wyższym poziomie. Nie mogę się doczekać następnych dwóch sezonów, ponieważ chcę pokazać i rozwijać swoje mocne strony. Jestem bardzo zmotywowany

mówił 29-latek w materiale udostępnionym przez zespół CCC.

W nadchodzącym sezonie Czech skupi się na rywalizacji w Wielkich Tourach. Pobyt w Astanie był dla Hirta doskonałą okazją do poprawy swoich umiejętności i zdobycia doświadczenia w trzytygodniowej rywalizacji, co będzie chciał udowodnić w nowym-starym zespole.

Moim głównym celem w nadchodzącym sezonie są Wielkie Toury. Będę chciał powalczyć o zwycięstwa etapowe, a także pomóc liderom w osiągnięciu jak najlepszego wyniku. W ostatnich dwóch latach stałem się lepszym zawodnikiem. Przez pobyt w innym zespole zdobyłem sporo cennego doświadczenia. Zobaczyłem nieco inne podejście do ścigania

powiedział kolarz CCC Team.

Czech w minionym sezonie zajął drugie miejsce na etapie Giro, który prowadził przez słynne Passo di Mortirolo, a w czołowej dziesiątce ukończył wyścigi etapowe Tour de Suisse i Tour of the Alps, więc pobyt w Astanie może zaliczyć do udanych etapów swojej kariery.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

  1. reko

    4 lutego 2020, 19:37 o 19:37

    ...tzn. jakim liderom ma pomagać na GT. Sam może nim być bo spokojnie jest w stanie przyjechać w top 10 na Giro czy Vuelcie. Oczywiście miejsca 8-10. Albo pojechać po etapy lub jakieś grochy.

    • Tomek86

      4 lutego 2020, 22:00 o 22:00

      np. na Giro Zakarinowi

    • Simoni

      4 lutego 2020, 22:25 o 22:25

      Koszulka górala w jakimkolwiek GT to by było coś!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: