Daniel - odzież kolarska

Tour de France 2021. Czasówka i ranty na start w Danii

Organizatorzy Tour de France podali szczegóły trzech odcinków, które na początku lipca 2021 roku zainaugurują 108. edycję "Wielkiej Pętli".

Tour de France w roku olimpijskim wystartuje z Nicei, ale organizatorzy już planują jego kolejne edycje.

Największy wyścig świata w 2021 roku po raz pierwszy zawita na Półwysep Jutlandzki, choć najpierw kolarzy zobaczymy na połączonych z półwyspem mostami wyspach. Start podejmie stolica Danii, Kopenhaga, na ulicach której rozegrana zostanie 13-kilometrowa czasówka. Trasa ma być płaska, faworyzująca specjalistów w tej dziedzinie.

Drugiego dnia peleton wystartuje z Roskilde, miasta położonego w centrum największej wyspy, Zelandii. Kolarze skierują się do Nyborga i pokonać będą musieli 18-kilometrowy odcinek na chłostanych wiatrem mostach, gdy przeprawiali się będą przez cieśninę Wielki Bełt.

Trzeciego dnia etap z Vejle do Sønderborga ma być zarezerwowany dla sprinterów, aczkolwiek możliwe są podziały peletonu na wietrze, gdyż trasa nie odbije zbyt daleko od wietrznych cieśnin.

Tour de France 2021: Grand Depart w Danii

2 lipca 2021 - etap 1: Kopenhaga (13 km, jazda indywidualna na czas)

3 lipca 2021 – etap 2: Roskilde – Nyborg (199 km)

4 lipca 2021 – etap 3: Vejle – Sønderborg (182 km)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: