Omloop Het Nieuwsblad nie dla Sagana, być może dla Van der Poela

Peter Sagan

Peter Sagan, wbrew wcześniejszym informacjom, nie pojedzie w Omloop Het Nieuwsblad. Otwierający belgijski sezon klasyk do swojego programu może za to dopisać Mathieu van der Poel.

Kolarz Bora-hansgrohe planował po dwóch latach przerwy powrócić na Omloop, ale plany zostały poprawione. Słowak po zakończeniu Vuelta a San Juan wybiera się na wysokogórski trening w Kolumbii, a do Europy zjedzie dopiero na Strade Bianche (7 marca).

Wiosenny program trzykrotnego mistrza świata jest podobny do zeszłorocznego, z tym, że po serii klasyków, zakończonych na Amstel Gold Race, po raz pierwszy w historii pojedzie w Giro d'Italia. Później powalczy na drogach Tour de France i będzie chciał zaznaczyć swoją obecność na tokijskich igrzyskach.

Start w Omloop Het Nieuwsblad (29 lutego) rozważa natomiast Mathieu van der Poel. Holender w najbliższą niedzielę na mistrzostwach świata zakończy swój sezon przełajowy, a na szosie planuje się pojawić podczas Volta ao Algarve (19-23 lutego). Jeżeli w Portugalii kolarz Alpecin-Fenix będzie się dobrze czuł, to Omloop zostanie dopisany do jego programu, jeśli nie, poczeka na Strade Bianche.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: