Rafał Majka zacznie sezon 2020 na Majorce

Rafał Majka rozpocznie sezon 2020 na Majorce. Polak wystartuje w dwóch klasykach: Trofeo Lloseta-Andratx (31 stycznia) i Trofeo Serra de Tramuntana (1 lutego).

Kolarz z Zegartowic funkcję lidera będzie dzielił z Emanuelem Buchmannem, który w zeszłym sezonie triumfował w Lloseta-Andratx, a Trofeo Serra de Tramuntana ukończył na 2. miejscu. Obydwa klasyki poprowadzą po pagórkowatej i selektywnej trasie, która premiować będzie specjalistów od wyścigów jednodniowych.

Majka w roku olimpijskim skupi się na majowym Giro d'Italia, a w lipcu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Starty na Majorce będą w tym kontekście występami nastawionymi na spokojne wejście w sezon.

Skład Bora-hansgrohe na Balearach uzupełnią: Jempy Drucker, Lennard Kamna, Gregor Mühlberger, Felix Großschartner, Lukas Pöstlberger (tylko Lloseta-Andratx) i Patrick Konrad (tylko Trofeo Serra de Tramuntana).

Na hiszpańskiej wyspie sezon rozpocznie także Pascal Ackermann, który poprowadzi formację Ralpha Denka w Trofeo Felanitx (30 stycznia) i Trofeo Playa de Palma (2 lutego). Niemiec będzie mógł liczyć na silne wsparcie, a biorąc pod uwagę obsadę sprinterską, stanie do walki w roli głównego faworyta.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: