Daniel - odzież kolarska

Mińsk chce zorganizować wspólne mistrzostwa Europy 2021

Europejska Unia Kolarska (UEC) zamierza pójść drogą UCI, organizując w jednym miejscu i czasie mistrzostwa Europy we wszystkich popularnych dyscyplinach kolarskich.

Globalne super-mistrzostwa będą organizowane w roku przedolimpijskim, po raz pierwszy w 2023 roku w Glasgow. Według białoruskiego serwisu "tut.by" europejski odpowiednik planowany jest na pierwszą połowę sierpnia przyszłego roku.

Faworytem do roli gospodarza jest Mińsk, gdzie niedawno odbyły się Igrzyska Europejskie. W zawodach mają wziąć udział sportowcy reprezentujący kolarstwo szosowe, kolarstwo górskie, kolarstwo torowe, BMX freestyle, BMX Racing i Gran Fondo. Koszt przedsięwzięcia organizator ocenia na 6 mln euro.

W tym roku wyścigi o koszulki mistrza Starego Kontynentu odbędą się na dwa tygodnie przed mistrzostwami świata, w dniach 9-13 września, na wymagającej trasie w Trydencie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: