Mistrzostwa Europy 2018. Składy reprezentacji Polski na tor i MTB

Mistrzostwa Europy Glasgow 2018

Polski Związek Kolaski przedstawił składy reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym i kolarstwie górskim.

Jak już informowaliśmy, podczas rozpoczynający się jutro mistrzostw Europy w Glasgow o medale rywalizować będą sportowcy z 12 różnych dyscyplin, w tym kolarze szosowi, torowi, górscy oraz BMX. Polski Związek Kolarski przedstawił dziś imienne składy reprezentacji torowej i MTB.

Na 7 sierpnia zaplanowane zostały wyścigi o medale w wyścigach kolarstwa górskiego cross-country. Polskę reprezentować w nich będzie pięcioro zawodników: Aleksandra Podgórska, Katarzyna Solus-Miśkowicz, Maja Włoszczowska oraz Marek Konwa i Bartłomiej Wawak. Trenerem kadry MTB jest Kornel Osicki.

Z kolei m wyścigach rozgrywanych między 2, a 7 sierpnia na welodromie w Glasgow w szranki stanie aż dwadzieścioro biało-czerwonych.

Konkurencje sprinterskie, kobiety (trener Daniel Meszka):

Julita Jagodzińska - sprint, keirin
Marlena Karwacka - sprint drużynowy, 500m TT
Urszula Łoś - sprint, keirin, sprint drużynowy, 500m TT

Konkurencje sprinterskie, mężczyźni (trener Daniel Meszka):

Maciej Bielecki - sprint drużynowy
Mateusz Lipa - sprint, keirin
Krzysztof Maksel - keirin, sprint drużynowy
Daniel Rochna - 1km TT
Rafał Sarnecki - sprint, sprint drużynowy

Konkurencje średniodystansowe, kobiety (trener Piotr Zaradny):

Justyna Kaczkowska - wyścig indywidualny na dochodzenie, wyścig drużynowy na dochodzenie
Łucja Pietrzak - wyścig indywidualny na dochodzenie, wyścig drużynowy na dochodzenie, scratch, wyścig eliminacyjny
Daria Pikulik - wyścig drużynowy na dochodzenie, omnium, madison
Wiktoria Pikulik - madison
Nikol Płosaj - wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig punktowy

Konkurencje średniodystansowe, mężczyźni (trener Jacek Kasprzak):

Dawid Czubak - wyścig indywidualny na dochodzenie, wyścig drużynowy na dochodzenie
Szymon Krawczyk - wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig eliminacyjny
Wojciech Pszczolarski - madison, wyścig punktowy
Bartosz Rudyk - wyścig indywidualny na dochodzenie
Szymon Sajnok - wyścig drużynowy na dochodzenie, omnium
Daniel Staniszewski - madison, scratch
Adrian Tekliński - wyścig drużynowy na dochodzenie

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: