Bernhard Eisel zakończył karierę

Bernhard Eisel

Bernhard Eisel ogłosił zakończenie kariery sportowej. 38-letni Austriak nie znalazł nowego zespołu, po wygaśnięciu umowy z Dimension Data.

W zawodowym peletonie Eisel jeździł od 2001 roku, kiedy trafił do Mapei-Quick Step, następnie reprezentował Française des Jeux (2003-06), T-Mobile (2007), Team Columbia/HTC (2008-11), Team Sky (2012-15) i przez ostatnie cztery sezony Dimension Data. Odniósł 15 zwycięstw, na czele z Gandawa-Wevelgem 2010, które okazało się jego ostatnim indywidualnym triumfem. Z czasem wyspecjalizował się w rozprowadzaniu sprinterów, na wiele lat wiążąc swoje losy z Markiem Cavendishem.

To był wyjątkowy przywilej, że mogłem jeździć w największych zespołach i brać udział w największych wyścigach. Nawiązałem przyjaźnie na całe życie i podróżowałem po całym świecie, ale teraz nadszedł czas, aby zrobić kolejny krok w mojej podróży

– napisał Eisel na pożegnanie.

Kolarstwo to znakomity sport, lecz posiada też niebezpieczne strony. W 2018 roku doznałem kontuzji, która mogła oznaczać koniec mojej kariery. Cieszę się, że przyszło mi ścigać się przez kolejny sezon, co oznacza, że zostawiam sport z dumą i zadowoleniem. Najbardziej jestem dumny z tego, że 16 razy ukończyłem Paryż-Roubaix

– dodał piąty (2006) i siódmy (2011) zawodnik tego monumentu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: