Lotto Soudal wprowadził zakaz %

Kolarze Lotto Soudal podczas prezentacji przed rozpoczęciem Vuelta a Espana

Kiedy pod koniec 2017 roku na nadzwyczajnym zjeździe PZKol-u przewodniczący komisji rewizyjnej, a dziś prezes, Krzysztof Golwiej przedstawił paragon ze stacji benzynowej na cztery butelki wódki, w odpowiedzi ówczesny prezes Dariusz Banaszek trzeźwo zapytał: "A wy nie pijecie?" Pijemy.

Wprawdzie nie stale i nie wszyscy. Problem ze spożywaniem alkoholu w nieodpowiednim miejscu i czasie nie jest jednak błahy, o czym świadczą środki podjęte przez grupę Lotto Soudal, która wprowadziła całkowity zakaz tego zwyczaju podczas obozów treningowych i wyścigów.

Obostrzenia stanowią pokłosie "incydentu alkoholowego" Kevina De Weerta, podczas zeszłorocznego Vuelta a Espana. Trener belgijskiej formacji został wówczas odesłany do domu i czasowo zawieszony. Podobny wypadek w Lotto Soudal nie ma prawa więcej się powtórzyć.

Zakaz nie ma absolutnie nic wspólnego z tym incydentem. Posiadaliśmy już kodeks postępowania, a teraz trochę go poprawiliśmy, ze względów bezpieczeństwa. Niemal każdy członek personelu musi prowadzić samochód o różnych porach dnia, dlatego lepiej zakazać spożywania alkoholu. Poza tym wszyscy noszą stroje drużynowe ze znakami naszych sponsorów, a więc jesteśmy ambasadorami Lotto Soudal

– wyjaśnił w "Het Nieuwsblad" dyrektor generalny zespołu John Lelangue.

Wyjątek od reguły mogą stanowić zwycięstwa, urodziny i wyjątkowe okazje, kiedy kieliszek szampana jest dopuszczalny

– dodał.

Według belgijskiej gazety nowe obostrzenia nie przez wszystkich pracowników grupy zostały przyjęte ze zrozumieniem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. m

    14 stycznia 2020, 16:03 o 16:03

    Bardzo zdrowe podejście.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: