Przełajowe Mistrzostwa Polski 2020. Krzystała po raz pierwszy, Konwa po raz ósmy

Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) i Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec) zdobyli w Szczekocinach tytuły mistrzów Polski w kolarstwie przełajowym elity.

Srebro w gronie elity kobiet wywalczyła ubiegłoroczna mistrzyni Barbara Borowiecka (Cannibal Team), a brąz przypadł Gabrieli Wojtyle (Superior Zator).

Konwa w gronie elity mężczyzn prowadził od samego początku i na mecie zameldował się przed Patrykiem Kosteckim (Domin Sport) oraz Bartoszem Miklerem (Victoria Jarocin Accent).

Mistrzostwa Polski podejmowała gmina Szczekociny, a trasę poprowadzono na rundzie w Kompleksie Pałacowo - Parkowym. Okrążenie liczyło 3300 metrów, było płaskie i techniczne, a trudności dodawała błotnista aczkolwiek przesychająca nawierzchnia.

W gronie kobiet do lat 23 złoto zdobyła Patrycja Lorkowska (TKK Pacific Toruń), natomiast najlepszym orlikiem okazał się Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Rywalizację w gronie juniorek wygrała Patrycja Zawierta (WKK Wieruszów). Srebro przypadło Oldze Wankiewicz (CCC Copernicus), brązowy medal Natalii Krześlak (TKK Pacific Toruń).

Najlepszym juniorem został z kolei Jakub Musialik (MGLKS Mexller Koziegłowy), który wyścig ukończył przed Miłoszem Ośko (Warszawski Klub Kolarski) oraz Szymonem Pomianem (UKS “Wygoda” Białystok).

PEŁNE WYNIKI

Wyniki 83. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym Szczekociny 2020:

Mężczyźni - elita
1. Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec)
2. Patryk Kostecki (Domin Sport)
3. Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin Accen)

Kobiety - elita
1. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB)
2. Barbara Borowiecka (AK Team Seven)
3. Gabriela Wojtyła (UKS Sokół Superior Zator)

Mężczyźni - U23
1. Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB)
2. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB)
3. Krzysztof Domin (Iseo Serrature-Rime-Carnoval)

Kobiety - U23
1. Patrycja Lorkowska (TKK Pacific Nestle Fitness)
2. Kinga Kalembkiewicz (KLKS Azalia Brzóza Królewska)
3. Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski)

Mężczyźni - Juniorzy
1. Jakub Musialik (MG LKS Błękitni Koziegłowy)
2. Miłosz Ośko (Warszawski Klub Kolarski)
3. Szymon Pomian (UKS „Wygoda” Białystok)

Kobiety - Juniorki
1. Patrycja Zawierta (WKK Wieruszów / Pfleiderer)
2. Olga Wankiewicz (UKS Copernicus Toruń – CCC SMS)
3. Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness)

Mężczyźni - Juniorzy Młodsi
1. Łukasz Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek)
2. Bartosz Oleksiak (MG LKS Błękitni Koziegłowy)
3. Kacper Hoppa (GKS Cartusia Kartuzy)

Kobiety - Juniorki Młodsze
1. Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska)
2. Zofia Krystkowiak (Fundacja Rozwoju Kolarstwa Krzysztofa Kuźniaka)
3. Natalia Muskus (KLKS Azalia Brzóza Królewska)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: