Tour Down Under 2020. Caleb Ewan rozpoczyna sezon

Caleb Ewan

Caleb Ewan poprowadzi zespół Lotto Soudal podczas Santos Tour Down Under (21-26 stycznia).

Celem Australijczyka będą etapowe zwycięstwa, ale w starciu z Elią Vivianim czy Samem Bennettem nie będzie faworytem.

Jestem w niezłej formie, jednak wiele będzie zależało od taktyki. Nie mogę się doczekać mojego pierwszego startu w sezonie

– mówił Ewan.

W zeszłym roku Australijczykowi nie dane było cieszyć się z etapowego zwycięstwa na swoim terenie. Mimo że na mecie 5. etapu Ewan uniósł ręce w geście zwycięstwa, został później zdyskwalifikowany za przepychanki z rywalami na ostatnim kilometrze.

Mam tu na koncie siedem zwycięstw, ale w zeszłym roku nie udało się wygrać. W tym roku będę chciał wrócić na najwyższy stopień podium, będę bardzo zmotywowany

– zapowiedział "Pocket Rocket".

Skład Lotto Soudal uzupełnią: Roger Kluge, Tosh van der Sande, Jonathan Dibben, Matthew Holmes i doświadczeni Adam Hansen oraz Thomas De Gendt.

Dla Australijczyka głównym celem pierwszej części sezonu będzie monument Mediolan-San Remo (21 marca). Wcześniej kieszonkowy sprinter stanie na starcie UAE Tour (23-29 lutego) i Paryż-Nicea (8-15 marca), które mają stanowić istotny element przygotowań do "Primavery".

W dalszej fazie sezonu Ewan stanie na starcie Giro d'Italia i Tour de France, czym powtórzy wariant z zeszłego roku. Taki układ sezonu przyniósł mu dwa wygrane etapy we Włoszech i trzy triumfy we Francji, w tym na Polach Elizejskich.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: