Mitchelton-Scott czeka na licencję

Mitchelton-Scott

Australijska formacja Mitchelton-Scott nie martwi się opóźnieniem w procesie przyznawania licencji WorldTour. Grupa spodziewa się pozytywnej odpowiedzi w najbliższych dniach.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) potwierdziła wczoraj 18 licencji najwyższego szczebla w peletonie mężczyzn i 7 w peletonie kobiet. Zespołu z antypodów zabrakło w obu kategoriach, a komunikat UCI wyjaśnił, że jego aplikacja jest wciąż rozpatrywana.

Składy męski i kobiecy od stycznia 2020 chcą kontynuować występy w najwyższej lidze. Grupa w peletonie mężczyzn nadal należeć ma do zespołów WorldTour, natomiast w peletonie kobiet Annemiek van Vleuten i jej koleżanki chcą być w ósemce zespołów, które jako pierwsze otrzymają licencję Women's WorldTour.

Zespół Mitchelton-Scott w krótkim komunikacie w serwisie społecznościowym Twitter wyjaśnił, że opóźnienie w dostarczeniu dokumentów stoi za wydłużonym okresem rozpatrywania aplikacji. Równocześnie zespół zapewnił, że niezbędna dokumentacja została przekazana UCI oraz, że w jego rozumieniu wszystkie wymogi zostały spełnione.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: