Kategorie: WorldTourWyniki

Gree-Tour of Guangxi 2019: etap 4. Enric Mas obejmuje prowadzenie

Enric Mas, po krótkiej wspinaczce do Nongla Scenic Area, triumfował na mecie czwartego odcinka Tour of Guangxi.

Hiszpan z Deceuninck-QuickStep na ostatnich metrach odskoczył od Daniego Martineza (EF Education First). Trzeci przyjechał Diego Rosa (Team Ineos).

Czwartego dnia wyścig poprowadził z Nanning na trasę o długości 161 kilometrów. Płaski profil zmienił się dopiero 4500 metrów przed metą, gdy droga poprowadziła w górę, przy średnim nachyleniu 7,2%.

Początkowo uciekał Ryan Mullen (Trek-Segafredo), zyskując 5 minut przewagi, a akcja harcownika dobiegła końca 10 kilometrów przed metą.

Trudny finał sprzyjał dobrym wspinaczom. Z przodu pokazał się Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), który 1000 metrów przed kreską udanie zasadził się na górską premię. Po tym odskoczyli Antwan Tolhoek, Mas i Martinez. Kolarz Jumbo-Visma nie wytrzymał w samej końcówce, natomiast Mas dał radę zerwać z kola kolarza EF, sięgając po najtrudniejszy etap wyścigu i czerwoną koszulkę lidera.

Wyniki 4. etapu Gree-Tour of Guangxi 2019 (2.WT), Nanning - (161,4 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Enric MasDeceuninck-Quick Step3:52:53
2.Daniel Felipe MartinezEF Education First00:01
3.Diego RosaTeam Ineos00:08
4.Antwan TolhoekJumbo-Visma00:12
5.Felix GrossschartneBora-hansgrohe00:19
6.Odd Christian EikingWanty-Gobert Cycling Team
7.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
8.David de La CruzTeam Ineos
9.Martijn TusveldTeam Sunweb00:28
10.Davide VillellaAstana Pro Team
11.Maximilian SchachmannBora-hansgrohe00:31
12.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie
13.Jonas KochCCC Team
14.Steff CrasKatusha-Alpecin
15.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step
16.Peter StetinaTrek-Segafredo00:36
17.Guillaume MartinWanty-Gobert Cycling Team00:43
18.Merhawi KudusAstana Pro Team
19.Louis MeintjesDimension Data
20.Andrea GarosioBahrain-Merida00:50
21.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal00:57
22.Matteo BadilattiIzrael Cycling Academy01:00
23.Matteo TrentinMitchelton-Scott01:02
24.Victor CampenaertsLotto Soudal01:08
25.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates01:11
26.Nick SchultzMitchelton-Scott
27.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie
28.Gino MaderDimension Data01:21
29.Simone PetilliUAE Team Emirates01:24
30.Jacques Janse van RensburgDimension Data
31.Jonas GregaardAstana Pro Team01:30
32.Romain SicardTeam Total Direct Energie01:37
33.Jacopo MoscaTrek-Segafredo01:48
34.Daniel TurekIzrael Cycling Academy01:51
35.Loïc VliegenWanty-Gobert Cycling Team01:55
36.Gijs van HoeckeCCC Team02:06
37.Valerio AgnoliBahrain-Merida02:08
38.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie02:11
39.Jhonatan NarvaezTeam Ineos02:13
40.Florian StorkTeam Sunweb02:19
41.Stefan de BodDimension Data02:30
42.Antonio NibaliBahrain-Merida02:56
43.Daniel NavarroKatusha-Alpecin
44.Paul OurselinTeam Total Direct Energie03:05
45.Petr VakocDeceuninck-Quick Step03:28
46.Laurens de VreeseAstana Pro Team03:31
47.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin03:41
48.Floris de TierJumbo-Visma03:43
49.Guillaume van KeirsbulckCCC Team04:30
50.Timothy DupontWanty-Gobert Cycling Team
51.Itamar EinhornIzrael Cycling Academy
52.Bryan NauleauTeam Total Direct Energie
53.Roy GoldsteinIzrael Cycling Academy
54.Sep VanmarckeEF Education First
55.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin
56.Francisco José VentosoCCC Team
57.Chun Kai FengBahrain-Merida
58.Tejay van GarderenEF Education First04:34
59.Johannes FrohlingerTeam Sunweb04:36
60.Nikias ArndtTeam Sunweb05:21
61.Mikkel Frølich HonoreDeceuninck-Quick Step05:38
62.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb
63.Adam HansenLotto Soudal
64.Jay Robert ThomsonDimension Data06:32
65.Moreno HoflandEF Education First
66.Marcel SiebergBahrain-Merida
67.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma
68.Timo RoosenJumbo-Visma
69.Enrico GasparottoDimension Data
70.Nic DlaminiDimension Data
71.Kevin van MelsenWanty-Gobert Cycling Team
72.Simon SpilakKatusha-Alpecin
73.Leonardo BassoTeam Ineos
74.Taco van der HoornJumbo-Visma
75.Meiyin WangBahrain-Merida
76.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
77.Ben SwiftTeam Ineos
78.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
79.Hugh CarthyEF Education First
80.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step
81.Lennard KamnaTeam Sunweb
82.Phil BauhausBahrain-Merida
83.Kamil GradekCCC Team
84.Jérôme CousinTeam Total Direct Energie06:54
85.Fernando GaviriaUAE Team Emirates07:41
86.Riccardo MinaliIzrael Cycling Academy
87.Jakub MareczkoCCC Team07:42
88.Josef CernyCCC Team
89.Max KanterTeam Sunweb
90.Jan HirtAstana Pro Team
91.Daniel MclayEF Education First
92.Ben PerryIzrael Cycling Academy
93.Alex EdmondsonMitchelton-Scott08:03
94.Brian van GoethemLotto Soudal
95.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin08:05
96.Julius van Den BergEF Education First08:22
97.Davide BalleriniAstana Pro Team08:25
98.Ryan MullenTrek-Segafredo08:31
99.Kaden GrovesMitchelton-Scott08:57
100.Tom DevriendtWanty-Gobert Cycling Team10:00
101.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
102.Davide MartinelliDeceuninck-Quick Step
103.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step
104.Kiel ReijnenTrek-Segafredo
105.John DegenkolbTrek-Segafredo
106.Frederik FrisonLotto Soudal
107.Pascal AckermannBora-hansgrohe
108.Ivo OliveiraUAE Team Emirates
109.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
110.Matteo MoschettiTrek-Segafredo
111.Hamish SchreursIzrael Cycling Academy
112.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe
113.Chris LawlessTeam Ineos
114.Edoardo AffiniMitchelton-Scott10:17
115.Roberto FerrariUAE Team Emirates
116.Shane ArchboldBora-hansgrohe10:18
117.Callum ScotsonMitchelton-Scott10:20
118.Rasmus IversenLotto Soudal10:40
119.Pieter VanspeybrouckWanty-Gobert Cycling Team12:16
120.Rüdiger SeligBora-hansgrohe12:54
121.Nicola ConciTrek-Segafredo

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Enric MasDeceuninck-Quick Step13:50:50
2.Daniel Felipe MartinezEF Education First00:05
3.Diego RosaTeam Ineos00:14
4.Antwan TolhoekJumbo-Visma00:22
5.Carl Fredrik HagenLotto Soudal00:29
6.Felix GrossschartneBora-hansgrohe
7.Odd Christian EikingWanty-Gobert Cycling Team
8.David de La CruzTeam Ineos
9.Davide VillellaAstana Pro Team00:37
10.Martijn TusveldTeam Sunweb00:38
11.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie00:41
12.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step
13.Jonas KochCCC Team
14.Steff CrasKatusha-Alpecin
15.Maximilian SchachmannBora-hansgrohe
16.Peter StetinaTrek-Segafredo00:46
17.Merhawi KudusAstana Pro Team00:53
18.Guillaume MartinWanty-Gobert Cycling Team
19.Matteo TrentinMitchelton-Scott00:57
20.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal01:07
21.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates01:15
22.Victor CampenaertsLotto Soudal01:18
23.Louis MeintjesDimension Data01:19
24.Nick SchultzMitchelton-Scott01:21
25.Gino MaderDimension Data01:31
26.Jacques Janse van RensburgDimension Data01:34
27.Simone PetilliUAE Team Emirates
28.Andrea GarosioBahrain-Merida01:35
29.Jonas GregaardAstana Pro Team01:40
30.Jacopo MoscaTrek-Segafredo01:55
31.Daniel TurekIzrael Cycling Academy02:01
32.Loïc VliegenWanty-Gobert Cycling Team02:05
33.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie02:07
34.Gijs van HoeckeCCC Team02:16
35.Matteo BadilattiIzrael Cycling Academy
36.Jhonatan NarvaezTeam Ineos02:23
37.Romain SicardTeam Total Direct Energie02:50
38.Petr VakocDeceuninck-Quick Step03:38
39.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin03:51
40.Stefan de BodDimension Data04:13
41.Laurens de VreeseAstana Pro Team04:24
42.Sep VanmarckeEF Education First04:37
43.Itamar EinhornIzrael Cycling Academy04:40
44.Nikias ArndtTeam Sunweb05:31
45.Francisco José VentosoCCC Team05:37
46.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie05:38
47.Mikkel Frølich HonoreDeceuninck-Quick Step05:44
48.Timothy DupontWanty-Gobert Cycling Team05:46
49.Valerio AgnoliBahrain-Merida06:26
50.Daniel NavarroKatusha-Alpecin06:37
51.Timo RoosenJumbo-Visma06:42
52.Moreno HoflandEF Education First
53.Phil BauhausBahrain-Merida
54.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step
55.Antonio NibaliBahrain-Merida07:14
56.Florian StorkTeam Sunweb07:21
57.Paul OurselinTeam Total Direct Energie07:23
58.Max KanterTeam Sunweb07:52
59.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin08:11
60.Nic DlaminiDimension Data08:13
61.Alex EdmondsonMitchelton-Scott
62.Tejay van GarderenEF Education First08:15
63.Johannes FrohlingerTeam Sunweb08:17
64.Floris de TierJumbo-Visma08:26
65.Chun Kai FengBahrain-Merida08:48
66.Guillaume van KeirsbulckCCC Team
67.Bryan NauleauTeam Total Direct Energie
68.Riccardo MinaliIzrael Cycling Academy09:19
69.Adam HansenLotto Soudal
70.Josef CernyCCC Team09:21
71.Pascal AckermannBora-hansgrohe09:47
72.Jérôme CousinTeam Total Direct Energie09:58
73.Davide MartinelliDeceuninck-Quick Step10:10
74.John DegenkolbTrek-Segafredo
75.Jakub MareczkoCCC Team10:13
76.Jay Robert ThomsonDimension Data
77.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma
78.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
79.Marcel SiebergBahrain-Merida
80.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb10:17
81.Kiel ReijnenTrek-Segafredo10:39
82.Meiyin WangBahrain-Merida10:47
83.Ben SwiftTeam Ineos10:50
84.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
85.Simon SpilakKatusha-Alpecin
86.Enrico GasparottoDimension Data
87.Hugh CarthyEF Education First
88.Kevin van MelsenWanty-Gobert Cycling Team
89.Daniel MclayEF Education First11:11
90.Fernando GaviriaUAE Team Emirates11:12
91.Kamil GradekCCC Team11:15
92.Lennard KamnaTeam Sunweb11:34
93.Ryan MullenTrek-Segafredo12:12
94.Davide BalleriniAstana Pro Team12:43
95.Nicola ConciTrek-Segafredo13:04
96.Julius van Den BergEF Education First13:05
97.Taco van der HoornJumbo-Visma13:13
98.Leonardo BassoTeam Ineos13:16
99.Hamish SchreursIzrael Cycling Academy13:26
100.Frederik FrisonLotto Soudal13:41
101.Chris LawlessTeam Ineos
102.Matteo MoschettiTrek-Segafredo
103.Roy GoldsteinIzrael Cycling Academy13:58
104.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates14:18
105.Brian van GoethemLotto Soudal14:19
106.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step14:23
107.Jan HirtAstana Pro Team14:26
108.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin14:27
109.Rasmus IversenLotto Soudal14:58
110.Edoardo AffiniMitchelton-Scott15:42
111.Kaden GrovesMitchelton-Scott16:05
112.Rüdiger SeligBora-hansgrohe16:35
113.Ben PerryIzrael Cycling Academy17:44
114.Roberto FerrariUAE Team Emirates17:47
115.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe18:13
116.Callum ScotsonMitchelton-Scott18:37
117.Oliviero TroiaUAE Team Emirates19:09
118.Pieter VanspeybrouckWanty-Gobert Cycling Team19:12
119.Ivo OliveiraUAE Team Emirates19:21
120.Tom DevriendtWanty-Gobert Cycling Team19:45
121.Shane ArchboldBora-hansgrohe26:20
TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Share
Opublikowane przez
TomAsz

Recent Posts

Itzulia Basque Country 2020 z Arrate na początek

Przyszłoroczny wyścig Dookoła Kraju Basków (6-11 kwietnia) ma rozpocząć etap zakończony podjazdem do Arrate, twierdzi dziennik "AS". (więcej…)

6 grudnia 2019, 09:51

Stuart O'Grady dyrektorem Tour Down Under

Były kolarz Stuart O'Grady został zakontraktowany jako nowy dyrektor wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

6 grudnia 2019, 07:12

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39

Travis McCabe dostanie szansę w Israel Cycling Academy

Amerykanin Travis McCabe zasili zespół Israel Cycling Academy. 30-latek podpisał roczny kontrakt z grupą, która w sezonie 2020 liczy na…

4 grudnia 2019, 13:06