Edo Maas sparaliżowany

Holenderski młodzieżowiec Edo Maas (Development Team Sunweb) pozostaje sparaliżowany po wypadku na tracie Il Piccolo Lombardia.

19-letni Holender 6 października brał udział w młodzieżowej odsłonie wyścigu Il Lombardia. Na zjeździe z Madonna del Ghisallo wpadł na samochód, który niespodziewanie znalazł się na trasie wyścigu. Poszkodowanego zawodnika natychmiast przewieziono do szpitala w Mediolanie.

Ekipa Sunweb poinformowała, że Maas przeszedł szereg zabiegów, które naprawić miały uszkodzone kręgi kręgosłupa oraz obrażenia twarzy. Operacje przebiegły pomyślnie, ale 19-latek cierpi na porażenie poprzeczne (paraplegię), która w jego przypadku objawia się utratą czucia w obu nogach.

Zespół w komunikacie podał, że powrót do normalnego funkcjonowania kończyn dolnych jest mało prawdopodobny.

Zespół do komunikatu medycznego dołączył krótki apel do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), w którym prosi nadanie priorytetu działaniom mającym na celu zapewnienie i wprowadzanie środków, które zapewnią bezpieczeństwo ścigającym się zawodnikom.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: