Mistrzostwa Europy 2019. Złoty Viviani, Filip Prokopyszyn brązowy na otwarcie

Włoch Elia Vivini wywalczył w holenderskim Apeldoorn tytuł mistrza Europy w wyścigu eliminacyjnym.

Utytułowany zawodnik, łączący tor z szosą, pokonał w finale Francuza Bryana Coquarda. Brązowy medal przypadł Filipowi Prokopyszynowi.

Polak został jednym z czterech ostatnich zawodników i długim finiszem zapewnił sobie miejsce w strefie medalowej. W starciu z Vivianim i Coquardem nie był w stanie wywalczyć więcej, ale znakomicie dla kadry Polski otworzył mistrzostwa Starego Kontynentu.

19-letni zaledwie Prokopyszyn jako junior zdobywał już medale mistrzostw świata i Europy w swojej kategorii wiekowej. W 2017 roku wywalczył srebro w scratchu podczas obu tych imprez, natomiast przed rokiem zdobył srebrne krążki w wyścigu punktowym i scratchu podczas mistrzostw świata oraz srebro w scratchu i brązowe medale w wyścigu na kilometr i w madisonie podczas mistrzostw Europy.

Zmagania w scratchu kobiet, pierwsze medalowe zmagania, wygrała Brytyjka Emily Nelson, na kresce wyraźnie pokonując Irlandkę Shannon McCurley i Portugalkę Marię Martins.

Reprezentująca biało-czerwone barwy Łucja Pietrzak zajęła wysokie 5. miejsce.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: