Tour de Slovaquie 2019: etap 3. Arnaud Demare przypomniał o sobie

Arnaud Démare

Arnaud Demare (Groupama-FDJ) wygrał w położonej nad rzeką Wag miejscowości Hlohovec 3. etap Wyścigu Dookoła Słowacji, Okolo Slovenska.

Francuz pokonał w trudnym finale Białorusina Aleksandra Riabushenkę oraz Norwega Alexandra Kristoffa (obaj UAE-Team Emirates).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Belg Yves Lampaert (Deceuninck-Quick-Step). 4. miejsce zajmuje Kamil Gradek (CCC Team).

200-kilometrowy etap z trzema górskimi premiami, trzema lotnymi finiszami i metą na niewielkim podjeździe w miejscowości Hlohovec czekały na peleton trzeciego dnia zmagań na słowackich szosach.

Gašper Katrašnik (Adria Mobil), Mateusz Grabis (Voster ATS Team), Martin Urianstad (Uno-X) oraz Kenny Molly (Wallonie-Bruxelles) sformowali ucieczkę dnia, uzyskując przewagę 2 minut nad peletonem.

Różnica wahała się w miarę upływu kilometrów, a punkty na górskich premiach niestrudzenie zbierał Molly. Grabis wygrał za to ostatni lotny finisz, a akcję skasowały ekipy Bora-hansgrohe i Deceuninck-Quick-Step na 20 kilometrów przed metą.

Ostatnia górska premia, 13 kilometrów dalej, rozciągnęła stawkę, ale na metę wjechała większa grupka. Tu świetnie poradził sobie Arnaud Demare, notując piąty triumf w tym sezonie.

Wyniki 3. etapu Tour de Slovaquie 2019 (2.1), Ružomberok Hlohovec (200,6 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Arnaud DémareGroupama-FDJ4:39:09
2.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates00:02
3.Alexander KristoffUAE Team Emirates
4.Stefan KüngGroupama-FDJ00:05
5.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
6.Lukas PöstlbergerBora-hansgrohe
7.Tom BohliUAE Team Emirates
8.Charles PlanetTeam Novo Nordisk
9.Gijs Van HoeckeCCC Team
10.Kamil GradekCCC Team
11.Matthias BrändleIsrael Cycling Academy
12.Nicolai BrøchnerRiwal Readynez Cycling Team
13.Leon HeinschkeDevelopment Team Sunweb
14.Sergey ShilovGazprom-RusVelo
15.Torjus SleenUno-X Norwegian Development Team
16.Łukasz OwsianCCC Team
17.Lars BoomRoompot-Charles00:16
18.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
19.Jesper AsselmanRoompot-Charles00:19
20.Dennis Van WindenIsrael Cycling Academy
21.Erik BaškaBora-hansgrohe
22.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team
23.František SisrElkov-Author00:26
24.Ziga GrošeljAdria Mobil
25.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team00:30
26.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team00:32
27.Dušan RajovićAdria Mobil
28.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec
29.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence
30.Ziga HorvatAdria Mobil00:47
31.Lukas SpenglerWallonie-Bruxelles00:50
32.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
33.Alexis RenardIsrael Cycling Academy01:04
34.Mateusz GrabisVoster ATS Team01:08
35.Juraj SaganBora-hansgrohe01:09
36.Maciej BodnarBora-hansgrohe01:14
37.Vegard Laengen StakeUAE Team Emirates
38.Jonas Aaen JørgensenRiwal Readynez Cycling Team
39.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step
40.Georg ZimmermannCCC Team
41.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step01:42
42.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ01:54
43.Martin SalmonDevelopment Team Sunweb01:56
44.Jonas Hvideberg IversbyUno-X Norwegian Development Team
45.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ
46.Michael MørkøvDeceuninck-Quick Step02:08
47.Alexandr KulikovskiyGazprom-RusVelo
48.Lukas KubisDukla Banska Bystrica
49.Marek CaneckýDukla Banska Bystrica
50.Matej ZahálkaElkov-Author
51.Andreas SchillingerBora-hansgrohe
52.Niklas MärklDevelopment Team Sunweb
53.Jan BártaElkov-Author
54.Péter KusztorTeam Novo Nordisk
55.Petr VakočDeceuninck-Quick Step
56.Michael KukrleElkov-Author
57.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels
58.Martin UrianstadUno-X Norwegian Development Team
59.Tim NabermanDevelopment Team Sunweb
60.Maurits LammertinkRoompot-Charles
61.Lucas De RossiDelko Marseille Provence
62.Nicola VenchiaruttiAndroni Giocattoli-Sidermec
63.Juraj BellanDukla Banska Bystrica
64.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec
65.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
66.Amaro AntunesCCC Team
67.Julien El FaresDelko Marseille Provence
68.Justin JulesWallonie-Bruxelles
69.Aljaž OmrzelAdria Mobil
70.Sylwester JaniszewskiVoster ATS Team
71.Petr RikunovGazprom-RusVelo
72.Rudy BarbierIsrael Cycling Academy
73.Brian KamstraTeam Novo Nordisk
74.Rémy RochasDelko Marseille Provence
75.Florian SénéchalDeceuninck-Quick Step
76.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe
77.Oscar GattoBora-hansgrohe
78.Franklin SixWallonie-Bruxelles
79.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels
80.Emīls LiepiņšWallonie-Bruxelles
81.Aljaž JarcAdria Mobil
82.Matúš StočekReprezentacja Słowacji
83.Ján Andrej CullyDukla Banska Bystrica
84.Andrea PeronTeam Novo Nordisk
85.Sam BrandTeam Novo Nordisk
86.Michal SchlegelElkov-Author
87.Justin TimmermansRoompot-Charles
88.Kevyn IstaWallonie-Bruxelles
89.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo
90.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
91.Dominik NeumannElkov-Author
92.Simon CarrDelko Marseille Provence
93.Rasmus Bøgh WallinRiwal Readynez Cycling Team
94.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ
95.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ
96.Pieter WeeningRoompot-Charles
97.Gašper KatrašnikAdria Mobil
98.Anton VorobyevGazprom-RusVelo
99.Matthew BeersUAE Team Emirates
100.Fabian SteiningerTeam Felbermayr-Simplon Wels
101.Nils SinschekDevelopment Team Sunweb
102.Guy SagivIsrael Cycling Academy
103.Tobias KongstadRiwal Readynez Cycling Team
104.Boy Van PoppelRoompot-Charles
105.Alexander PorsevGazprom-RusVelo
106.Robert MalikReprezentacja Słowacji02:40
107.Alexandre DelettreDelko Marseille Provence02:46
108.Leszek PlucińskiVoster ATS Team02:52
109.Szymon KrawczykVoster ATS Team
110.Paweł FranczakVoster ATS Team
111.Mihkel RäimIsrael Cycling Academy
112.Edo MaasDevelopment Team Sunweb
113.Umberto PoliTeam Novo Nordisk
114.Matteo PelucchiAndroni Giocattoli-Sidermec
115.Laurens Ten DamCCC Team
116.Riccardo ZoidlCCC Team03:12
117.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy03:16
118.Rory SutherlandUAE Team Emirates
119.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles03:19
120.Kenny MollyWallonie-Bruxelles04:04
121.Idar AndersenUno-X Norwegian Development Team05:02
122.David GauduGroupama-FDJ08:40
123.Gergő OroszPannon Cycling Team
124.David LozanoTeam Novo Nordisk
125.David KaskoReprezentacja Słowacji
126.Juraj LajchaReprezentacja Słowacji
127.Andras ForrayPannon Cycling Team
128.Martin HaringDukla Banska Bystrica
129.Stanislav BeresReprezentacja Słowacji
130.Martin VlčákDukla Banska Bystrica09:10
131.Richard ComaReprezentacja Słowacji09:25
132.Mamyr StashGazprom-RusVelo
133.Benjamin BrkicTeam Felbermayr-Simplon Wels
134.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step09:31
135.Ludvig Anton WackerDevelopment Team Sunweb
136.Jon BožičAdria Mobil
DNFTim WollenbergTeam Felbermayr-Simplon Wels-
DNFDaniel DinaPannon Cycling Team
DNFMiklos SzaboPannon Cycling Team
DNSErik FetterPannon Cycling Team

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step13:56:45
2.Stefan KüngGroupama-FDJ00:03
3.Arnaud DémareGroupama-FDJ00:07
4.Kamil GradekCCC Team00:13
5.Tom BohliUAE Team Emirates00:21
6.Matthias BrändleIsrael Cycling Academy00:24
7.Gijs Van HoeckeCCC Team00:26
8.Lukas PöstlbergerBora-hansgrohe00:34
9.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates00:37
10.Torjus SleenUno-X Norwegian Development Team00:40
11.Erik BaškaBora-hansgrohe
12.Leon HeinschkeDevelopment Team Sunweb00:41
13.Alexander KristoffUAE Team Emirates00:50
14.Łukasz OwsianCCC Team00:51
15.Sergey ShilovGazprom-RusVelo00:54
16.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team01:13
17.Charles PlanetTeam Novo Nordisk01:15
18.Lars BoomRoompot-Charles01:16
19.Winden Dennis VanIsrael Cycling Academy01:18
20.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec01:20
21.František SisrElkov-Author01:22
22.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step01:29
23.Ziga GrošeljAdria Mobil01:34
24.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence01:35
25.Dušan RajovićAdria Mobil01:38
26.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team01:43
27.Jesper AsselmanRoompot-Charles01:49
28.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team01:50
29.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec01:56
30.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step02:08
31.Juraj SaganBora-hansgrohe02:17
32.Nicolai BrøchnerRiwal Readynez Cycling Team02:23
33.Ziga HorvatAdria Mobil
34.Jan BártaElkov-Author02:30
35.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team02:31
36.Vegard Laengen StakeUAE Team Emirates02:34
37.Michael MørkøvDeceuninck-Quick Step02:35
38.Mateusz GrabisVoster ATS Team02:36
39.Michael KukrleElkov-Author02:45
40.Florian SénéchalDeceuninck-Quick Step02:48
41.Amaro AntunesCCC Team02:56
42.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ
43.Boy Van PoppelRoompot-Charles
44.Jonas Hvideberg IversbyUno-X Norwegian Development Team02:57
45.Emīls LiepiņšWallonie-Bruxelles
46.Tim NabermanDevelopment Team Sunweb02:58
47.Lukas SpenglerWallonie-Bruxelles02:59
48.Petr VakočDeceuninck-Quick Step03:02
49.Maciej BodnarBora-hansgrohe03:03
50.Péter KusztorTeam Novo Nordisk03:06
51.Matej ZahálkaElkov-Author03:07
52.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo03:08
53.Dominik NeumannElkov-Author03:09
54.Maurits LammertinkRoompot-Charles
55.Gašper KatrašnikAdria Mobil03:10
56.Marek CaneckýDukla Banska Bystrica03:11
57.Rémy RochasDelko Marseille Provence03:12
58.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels03:13
59.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels03:14
60.Niklas MärklDevelopment Team Sunweb03:15
61.Matthew BeersUAE Team Emirates
62.Rasmus Bøgh WallinRiwal Readynez Cycling Team03:17
63.Pieter WeeningRoompot-Charles03:18
64.Georg ZimmermannCCC Team
65.Petr RikunovGazprom-RusVelo03:20
66.Michal SchlegelElkov-Author03:21
67.Julien El FaresDelko Marseille Provence03:23
68.Aljaž JarcAdria Mobil
69.Nils SinschekDevelopment Team Sunweb
70.Franklin SixWallonie-Bruxelles03:24
71.Alexis RenardIsrael Cycling Academy
72.Brian KamstraTeam Novo Nordisk03:26
73.Lucas De RossiDelko Marseille Provence
74.Lukas KubisDukla Banska Bystrica
75.Alexander PorsevGazprom-RusVelo
76.Justin TimmermansRoompot-Charles03:27
77.Justin JulesWallonie-Bruxelles03:29
78.Jonas Aaen JørgensenRiwal Readynez Cycling Team03:30
79.Ján Andrej CullyDukla Banska Bystrica
80.Matúš StočekReprezentacja Słowacji
81.Andrea PeronTeam Novo Nordisk
82.Nicola VenchiaruttiAndroni Giocattoli-Sidermec03:31
83.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels
84.Aljaž OmrzelAdria Mobil03:32
85.Rudy BarbierIsrael Cycling Academy
86.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec03:38
87.Kevyn IstaWallonie-Bruxelles03:46
88.Juraj BellanDukla Banska Bystrica03:48
89.Sylwester JaniszewskiVoster ATS Team
90.Alexandr KulikovskiyGazprom-RusVelo03:50
91.Martin SalmonDevelopment Team Sunweb03:51
92.Andreas SchillingerBora-hansgrohe03:55
93.Oscar GattoBora-hansgrohe03:59
94.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
95.Fabian SteiningerTeam Felbermayr-Simplon Wels04:02
96.Alexandre DelettreDelko Marseille Provence04:09
97.Sam BrandTeam Novo Nordisk04:11
98.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ04:19
99.Paweł FranczakVoster ATS Team04:25
100.Simon CarrDelko Marseille Provence04:26
101.Matteo PelucchiAndroni Giocattoli-Sidermec04:29
102.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ04:30
103.Anton VorobyevGazprom-RusVelo04:34
104.Leszek PlucińskiVoster ATS Team04:40
105.Martin UrianstadUno-X Norwegian Development Team04:41
106.Tobias KongstadRiwal Readynez Cycling Team04:45
107.Szymon KrawczykVoster ATS Team04:47
108.Laurens Ten DamCCC Team05:08
109.Riccardo ZoidlCCC Team05:14
110.Mihkel RäimIsrael Cycling Academy05:15
111.Robert MalikReprezentacja Słowacji
112.Kenny MollyWallonie-Bruxelles05:27
113.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe05:35
114.Rory SutherlandUAE Team Emirates05:40
115.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ05:55
116.Umberto PoliTeam Novo Nordisk06:06
117.Guy SagivIsrael Cycling Academy06:16
118.Edo MaasDevelopment Team Sunweb07:37
119.Idar AndersenUno-X Norwegian Development Team07:54
120.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles07:59
121.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy08:06
122.David LozanoTeam Novo Nordisk09:57
123.Martin HaringDukla Banska Bystrica10:09
124.Stanislav BeresReprezentacja Słowacji10:31
125.Juraj LajchaReprezentacja Słowacji10:58
126.David KaskoReprezentacja Słowacji11:12
127.Martin VlčákDukla Banska Bystrica11:43
128.Andras ForrayPannon Cycling Team12:24
129.Gergő OroszPannon Cycling Team12:44
130.David GauduGroupama-FDJ13:11
131.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step13:47
132.Jon BožičAdria Mobil14:04
133.Mamyr StashGazprom-RusVelo15:04
134.Benjamin BrkicTeam Felbermayr-Simplon Wels15:40
135.Richard ComaReprezentacja Słowacji16:33
136.Ludvig Anton WackerDevelopment Team Sunweb17:46

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: