Tour de Slovaquie 2019: etap 2. Eduard Michael Grosu najsprytniejszy

Eduard Michael Grosu (Delko Marseille Provence) odniósł zwycięstwo na drugim odcinku Okolo Slovenska, Wyścigu Dookoła Słowacji.

Kolarz z Rumunii na trudnym finiszu w Rużomberku, poprowadzonym na wąskiej i brukowanej drodze, okazał się sprytniejszy od Yvesa Lampaerta (Deceuninck-Quick-Step) i Arnauda Demare'a (Groupama-FDJ).

Ósme miejsce zajął Kamil Gradek (CCC Team).

Lampaert wyszedł na prowadzenie w wyścigu, natomiast Gradek awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 2. etapu Tour de Slovaquie / Okolo Slovenska 2019 (2.1), Bardejov - Ruzomberok (226,6 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence5:46:42
2.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
3.Arnaud DémareGroupama-FDJ
4.Erik BaškaBora-hansgrohe
5.Emīls LiepiņšWallonie-Bruxelles
6.Justin JulesWallonie-Bruxelles
7.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates
8.Kamil GradekCCC Team
9.Boy Van PoppelRoompot-Charles
10.Stefan KüngGroupama-FDJ
11.Lukas PöstlbergerBora-hansgrohe00:06
12.Alexander KristoffUAE Team Emirates
13.Gijs Van HoeckeCCC Team
14.Matteo PelucchiAndroni Giocattoli-Sidermec
15.Tom BohliUAE Team Emirates
16.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step
17.Sergey ShilovGazprom-RusVelo00:09
18.Niklas MärklDevelopment Team Sunweb
19.Dušan RajovićAdria Mobil
20.Sylwester JaniszewskiVoster ATS Team
21.Andrea PeronTeam Novo Nordisk
22.Jan BártaElkov-Author
23.Gašper KatrašnikAdria Mobil
24.Marek CaneckýDukla Banska Bystrica
25.František SisrElkov-Author
26.Matthias BrändleIsrael Cycling Academy
27.Nicola VenchiaruttiAndroni Giocattoli-Sidermec
28.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step
29.Łukasz OwsianCCC Team
30.Michael MørkøvDeceuninck-Quick Step
31.Torjus SleenUno-X Norwegian Development Team
32.Alexandr KulikovskiyGazprom-RusVelo
33.Leon HeinschkeDevelopment Team Sunweb
34.Amaro AntunesCCC Team
35.Erik FetterPannon Cycling Team
36.Dominik NeumannElkov-Author
37.Péter KusztorTeam Novo Nordisk
38.Nicolai BrøchnerRiwal Readynez Cycling Team
39.Florian SénéchalDeceuninck-Quick Step
40.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels
41.Jonas Hvideberg IversbyUno-X Norwegian Development Team
42.Michael KukrleElkov-Author
43.Paweł FranczakVoster ATS Team
44.Dennis Van WindenIsrael Cycling Academy
45.Matúš StočekReprezentacja Słowacji
46.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
47.Alexander PorsevGazprom-RusVelo
48.Tim NabermanDevelopment Team Sunweb
49.Lukas KubisDukla Banska Bystrica00:20
50.Charles PlanetTeam Novo Nordisk
51.Rudy BarbierIsrael Cycling Academy
52.Aljaž JarcAdria Mobil
53.Jonas Aaen JørgensenRiwal Readynez Cycling Team
54.Lars BoomRoompot-Charles
55.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
56.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
57.Maurits LammertinkRoompot-Charles
58.Matej ZahálkaElkov-Author
59.Ziga GrošeljAdria Mobil
60.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
61.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels
62.Justin TimmermansRoompot-Charles
63.Kevyn IstaWallonie-Bruxelles
64.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team
65.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec
66.Ziga HorvatAdria Mobil
67.Julien El FaresDelko Marseille Provence
68.Lucas De RossiDelko Marseille Provence
69.Juraj BellanDukla Banska Bystrica
70.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates
71.Rasmus Bøgh WallinRiwal Readynez Cycling Team
72.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo
73.Aljaž OmrzelAdria Mobil
74.Ján Andrej CullyDukla Banska Bystrica
75.Jesper AsselmanRoompot-Charles
76.David LozanoTeam Novo Nordisk
77.Pieter WeeningRoompot-Charles
78.Petr RikunovGazprom-RusVelo
79.Fabian SteiningerTeam Felbermayr-Simplon Wels
80.Matthew BeersUAE Team Emirates
81.Ludvig Anton WackerDevelopment Team Sunweb
82.Michal SchlegelElkov-Author
83.Leszek PlucińskiVoster ATS Team
84.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
85.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec
86.Franklin SixWallonie-Bruxelles
87.Petr VakočDeceuninck-Quick Step
88.Martin HaringDukla Banska Bystrica
89.Mateusz GrabisVoster ATS Team
90.Kenny MollyWallonie-Bruxelles
91.Gergő OroszPannon Cycling Team
92.Stanislav BeresReprezentacja Słowacji
93.Brian KamstraTeam Novo Nordisk
94.Anton VorobyevGazprom-RusVelo
95.Juraj LajchaReprezentacja Słowacji
96.Alexandre DelettreDelko Marseille Provence
97.Juraj SaganBora-hansgrohe
98.Szymon KrawczykVoster ATS Team
99.Nils SinschekDevelopment Team Sunweb
100.Rémy RochasDelko Marseille Provence
101.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ
102.Umberto PoliTeam Novo Nordisk00:41
103.Sam BrandTeam Novo Nordisk00:45
104.Robert MalikReprezentacja Słowacji00:47
105.Andreas SchillingerBora-hansgrohe00:50
106.Simon CarrDelko Marseille Provence00:57
107.Martin VlčákDukla Banska Bystrica01:02
108.David GauduGroupama-FDJ01:07
109.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ
110.Martin SalmonDevelopment Team Sunweb01:09
111.Martin UrianstadUno-X Norwegian Development Team
112.Miklos SzaboPannon Cycling Team
113.Lukas SpenglerWallonie-Bruxelles
114.Andras ForrayPannon Cycling Team
115.David KaskoReprezentacja Słowacji
116.Tim WollenbergTeam Felbermayr-Simplon Wels
117.Georg ZimmermannCCC Team
118.Daniel DinaPannon Cycling Team
119.Oscar GattoBora-hansgrohe
120.Laurens Ten DamCCC Team01:13
121.Guy SagivIsrael Cycling Academy
122.Mihkel RäimIsrael Cycling Academy01:15
123.Alexis RenardIsrael Cycling Academy
124.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ
125.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step01:26
126.Richard ComaReprezentacja Słowacji
127.Rory SutherlandUAE Team Emirates
128.Maciej BodnarBora-hansgrohe
129.Tobias KongstadRiwal Readynez Cycling Team
130.Riccardo ZoidlCCC Team
131.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe01:31
132.Jon BožičAdria Mobil
133.Mamyr StashGazprom-RusVelo01:57
134.Idar AndersenUno-X Norwegian Development Team02:18
135.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ
136.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles02:40
137.Benjamin BrkicTeam Felbermayr-Simplon Wels02:45
138.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels00:09
139.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy03:18
140.Edo MaasDevelopment Team Sunweb03:49
DNFAlois KaňkovskýElkov-Author
DNFAdam StachowiakVoster ATS Team
DNFDaniel MoriczPannon Cycling Team
DNFJakub VarhaňovskýDukla Banska Bystrica
DNSAdrian BanaszekVoster ATS Team
DNSAdrián BabicReprezentacja Słowacji

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step9:17:31
2.Stefan KüngGroupama-FDJ00:03
3.Kamil GradekCCC Team00:13
4.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step00:20
5.Tom BohliUAE Team Emirates00:21
6.Arnaud DémareGroupama-FDJ00:22
7.Matthias BrändleIsrael Cycling Academy00:24
8.Gijs Van HoeckeCCC Team00:26
9.Erik BaškaBora-hansgrohe
10.Jan BártaElkov-Author00:27
11.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step00:31
12.Michael MørkøvDeceuninck-Quick Step00:32
13.Lukas PöstlbergerBora-hansgrohe00:34
14.Torjus SleenUno-X Norwegian Development Team00:40
15.Leon HeinschkeDevelopment Team Sunweb00:41
16.Michael KukrleElkov-Author00:42
17.Florian SénéchalDeceuninck-Quick Step00:45
18.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates00:46
19.Łukasz OwsianCCC Team00:51
20.Amaro AntunesCCC Team00:53
21.Boy Van PoppelRoompot-Charles
22.Sergey ShilovGazprom-RusVelo00:54
23.Emīls LiepiņšWallonie-Bruxelles
24.Tim NabermanDevelopment Team Sunweb00:55
25.Alexander KristoffUAE Team Emirates00:57
26.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team00:59
27.Petr VakočDeceuninck-Quick Step
28.František SisrElkov-Author01:01
29.Péter KusztorTeam Novo Nordisk01:03
30.Matej ZahálkaElkov-Author01:04
31.Dennis Van WindenIsrael Cycling Academy
32.Lars BoomRoompot-Charles01:05
33.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo
34.Jonas Hvideberg IversbyUno-X Norwegian Development Team01:06
35.Dominik NeumannElkov-Author
36.Maurits LammertinkRoompot-Charles
37.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ01:07
38.Marek CaneckýDukla Banska Bystrica01:08
39.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence
40.Rémy RochasDelko Marseille Provence01:09
41.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
42.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels01:10
43.Dušan RajovićAdria Mobil01:11
44.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels
45.Niklas MärklDevelopment Team Sunweb01:12
46.Matthew BeersUAE Team Emirates
47.Juraj SaganBora-hansgrohe01:13
48.Ziga GrošeljAdria Mobil
49.Rasmus Bøgh WallinRiwal Readynez Cycling Team01:14
50.Pieter WeeningRoompot-Charles01:15
51.Charles PlanetTeam Novo Nordisk
52.Gašper KatrašnikAdria Mobil
53.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team01:16
54.Petr RikunovGazprom-RusVelo01:17
55.Michal SchlegelElkov-Author01:18
56.Julien El FaresDelko Marseille Provence01:20
57.Aljaž JarcAdria Mobil
58.Nils SinschekDevelopment Team Sunweb
59.Franklin SixWallonie-Bruxelles01:21
60.David LozanoTeam Novo Nordisk01:22
61.Brian KamstraTeam Novo Nordisk01:23
62.Lucas De RossiDelko Marseille Provence
63.Lukas KubisDukla Banska Bystrica
64.Alexander PorsevGazprom-RusVelo
65.Justin TimmermansRoompot-Charles01:24
66.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team01:25
67.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates
68.Justin JulesWallonie-Bruxelles01:26
69.Ján Andrej CullyDukla Banska Bystrica01:27
70.Matúš StočekReprezentacja Słowacji
71.Andrea PeronTeam Novo Nordisk
72.Alexandre DelettreDelko Marseille Provence01:28
73.Kenny MollyWallonie-Bruxelles
74.Nicola VenchiaruttiAndroni Giocattoli-Sidermec
75.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels
76.Aljaž OmrzelAdria Mobil01:29
77.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec
78.Rudy BarbierIsrael Cycling Academy
79.Martin HaringDukla Banska Bystrica01:34
80.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec01:35
81.Jesper AsselmanRoompot-Charles
82.Paweł FranczakVoster ATS Team01:38
83.Mateusz GrabisVoster ATS Team01:40
84.Ziga HorvatAdria Mobil01:41
85.Matteo PelucchiAndroni Giocattoli-Sidermec01:42
86.Kevyn IstaWallonie-Bruxelles01:43
87.Juraj BellanDukla Banska Bystrica01:45
88.Sylwester JaniszewskiVoster ATS Team
89.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team01:46
90.Alexandr KulikovskiyGazprom-RusVelo01:47
91.Erik FetterPannon Cycling Team01:49
92.Andreas SchillingerBora-hansgrohe01:52
93.Leszek PlucińskiVoster ATS Team01:53
94.Maciej BodnarBora-hansgrohe01:54
95.Oscar GattoBora-hansgrohe01:56
96.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
97.Stanislav BeresReprezentacja Słowacji
98.Fabian SteiningerTeam Felbermayr-Simplon Wels01:59
99.Martin SalmonDevelopment Team Sunweb02:00
100.Szymon KrawczykVoster ATS Team
101.Riccardo ZoidlCCC Team02:07
102.Sam BrandTeam Novo Nordisk02:08
103.Georg ZimmermannCCC Team02:09
104.Lukas SpenglerWallonie-Bruxelles02:14
105.Laurens Ten DamCCC Team02:21
106.Jonas Aaen JørgensenRiwal Readynez Cycling Team
107.Juraj LajchaSlovakia02:23
108.Nicolai BrøchnerRiwal Readynez Cycling Team
109.Simon CarrDelko Marseille Provence
110.Alexis RenardIsrael Cycling Academy02:25
111.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ02:27
112.Mihkel RäimIsrael Cycling Academy02:28
113.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ
114.Rory SutherlandUAE Team Emirates02:29
115.Anton VorobyevGazprom-RusVelo02:31
116.Daniel DinaPannon Cycling Team02:34
117.David KaskoReprezentacja Słowacji02:37
118.Martin VlčákDukla Banska Bystrica02:38
119.Robert MalikReprezentacja Słowacji02:40
120.Martin UrianstadUno-X Norwegian Development Team02:41
121.Tobias KongstadRiwal Readynez Cycling Team02:42
122.Tim WollenbergTeam Felbermayr-Simplon Wels02:56
123.Idar AndersenUno-X Norwegian Development Team02:57
124.Umberto PoliTeam Novo Nordisk03:19
125.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe03:32
126.Andras ForrayPannon Cycling Team03:49
127.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ03:52
128.Gergő OroszPannon Cycling Team04:09
129.Guy SagivIsrael Cycling Academy04:13
130.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step04:21
131.David GauduGroupama-FDJ04:36
132.Jon BožičAdria Mobil04:38
133.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles04:45
134.Edo MaasDevelopment Team Sunweb04:50
135.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy04:55
136.Miklos SzaboPannon Cycling Team05:25
137.Mamyr StashGazprom-RusVelo05:44
138.Benjamin BrkicTeam Felbermayr-Simplon Wels06:20
139.Richard ComaReprezentacja Słowacji07:13
140.Ludvig Anton WackerDevelopment Team Sunweb08:20

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: