Dominika Włodarczyk wygrała Watersley Challenge | Vuelta wróci do Portugalii

Dominika Włodarczyk w barwach ekipy MAT Atom Deweloper Wrocław

Triumf Dominiki Włodarczyk w Holandii to dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy. Oto przegląd informacji z 17 września.

Wiadomości z Vuelta a Espana

Kaden Groves wygrał ostatni etap Wyścigu Dookoła Hiszpanii. Cały wyścig na koncie zapisał Amerykanin Sepp Kuss. Raport i wyniki

Wiadomości dnia

Liane Lippert wygrała ostatni etap Wyścigu Dookoła Romandii. Katarzyna Niewiadoma stanęła na podium wyścigu. Raport i wyniki

Lizbona, Oeiras i Cascais będą gospodarzami oficjalnego startu Vuelta a Espana 2024, poinformował organizator wyścigu.

Kolarze rozpoczną rywalizację 17 sierpnia w stolicy Portugalii, na pierwszym etapie finiszując w Oeiras. Na drugim peleton wystartuje z Cascais i skieruje się na północ, do Ourem. Trzeci etap pozostanie w Portugalii, prowadząc między miastami Lousã i Castello Branco.

Lizbona po raz drugi otworzy hiszpański Wielki Tour. Po raz pierwszy miało to miejsce w 1997 roku.

Dominika Włodarczyk na mecie mistrzostw Europy

Dominika Włodarczyk wygrała trzeci etap i klasyfikację generalną wyścigu Watersley Womens Challenge (2.2U).

Polka na ostatnim odcinku finiszowała przed Włoszką Valentiną Basilico i Holenderką Elise Jansen. Trójka przyjechała na metę pofałdowanego odcinka ze sporą przewagą nad peletonem i w takiej samej kolejności stanęły na podium klasyfikacji generalnej.

W rozgrywanym na tej samej trasie juniorskim wyścigu Watersley Ladies Challenge (2.Ncup), Martyna Szczęsna zajęła 24. miejsce, a Marta Marek 34.

Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski) zajął czwarte miejsce w chińskim wyścigu Tour of Taihu Lake (2.Pro).

Wyniki wyścigów

Gooikse Pijl (1.1)

Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck) triumfował na mecie 20. belgijskiego wyścigu jednodniowego Gooikse Pijl.

Belg na ostatnich metrach pokonał Olava Kooija (Jumbo-Visma) i Dylana Groenewegena (Jayco-AlUla).

W wyścigu startowała polska ekipa Voster ATS. Bartosz Rudyk finiszował 25. a Igor Sęk 78., natomiast Damian Papierski, Krzysztof Parma i Kacper Peret nie ukończyli zmagań.

Okolo Slovenska / Tour de Slovaquie (2.1)

Kasper Asgreen (Soudal-Quick-Step) wygrał w Puchovie ostatni etap Wyścigu Dookoła Słowacji.

Duńczyk finiszował 2 sekundy przed grupą prowadzoną przez drużynowych kolegów: Berta van Lerberghe i Tima Merliera.

W klasyfikacji generalnej wyścigu triumfował Francuz Remi Cavagna (Soudal-Quick Step). Podium dopełnili Stefan Küng (Groupama-FDJ) i Milan Vader (Jumbo-Visma).

Grand Prix d’Isbergues – Pas de Calais (1.1)

Matteo Moschetti (Q36.5) wygrał 77. edycję francuskiego wyścigu Grand Prix d’Isbergues – Pas de Calais.

Włoch finiszował przed Madsem Pedersenem (Lidl-Trek) i Arnaudem Demarem (Arkea-Samsic).

Drużynowy kolega Moschettiego, Szymon Sajnok, wyścig ukończył na 42. miejscu.

Trofeo Matteotti (1.1)

Holender Sjoerd Bax (UAE Team Emirates) wygrał 75. edycję włoskiego wyścigu Trofeo Matteotti.

Drugi finiszował jadący w reprezentacji Włoch Simone Velasco, a trzeci Lorenzo Rota (Intermarche-Circus-Wanty).