MŚ Yorkshire 2019. Valgren i Fuglsang dla Danii

Jakob Fuglsang

Michael Valgren (Dimension Data) i Jakob Fuglsang (Astana) poprowadzą reprezentację Danii w wyścigu ze startu wspólnego o mistrzostwo świata elity mężczyzn (29 września).

Dwójka współpracowała już w barwach grupy Astana, a efektem tego była m.in. wygrana Valgrena w Amstel Gold Race w 2018 roku. Fuglsang, który za sobą ma już fantastyczny sezon, na koncie zapisał triumf w Liege-Bastogne-Liege oraz podia Strade Bianche, Amstel Gold Race i Strzały Walońskiej, co sprawia, że jego ataku odpuścić nie mogą faworyci.

Valgren przed rokiem zajął 7. miejsce w wyścigu mistrzowskim, a na trasie w Yorkshire może myśleć o włączeniu się do walki o medale. W tym roku forma nie imponował, ale 4. miejsce w Bretagne Classic i 5. w GP de Montreal sygnalizują poprawę w sam raz na brytyjski wyścig.

27-latek osłaniany będzie przez zaprawiony w boju skład, w którym znaleźli się: Magnus Cort Nielsen (Astana Pro Team), Michael Mørkøv i Kasper Asgreen (Deceuninck-Quick Step), Mads Pedersen (Trek-Segafredo), Christopher Juul-Jensen (Mitchelton-Scott) i Casper Pedersen (Team Sunweb).

W wyścigu jazdy indywidualnej na czas wystąpią za to Kasper Asgreen (Deceuninck-Quick Step) oraz Martin Toft Madsen (BHS–Almeborg Bornholm).

Nieco skromniej prezentuje się skład sztafety mieszanej: oprócz Tofta Madsena pojada Christoffer Lisson (BHS–Almeborg Bornholm) i Julius Johansen (coloQuick Cycling), a także Pernille Mathisen (Team Sunweb), Julie Leth i Emma Norsgaard (obie Bigla Pro Cycling).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: