MŚ Yorkshire 2019. Mohoric i Roglic nadziejami Słowenii

Zwycięzca Vuelta a Espana Primoz Roglic nie jedzie jeszcze na wakacje. Słoweniec powołany został do kadry narodowej na mistrzostwa świata w brytyjskim Yorkshire.

Roglic na Wyspach Brytyjskich będzie miał mocno napięty program startów. W niedzielę, 22 września, wystąpi w wyścigu jazdy drużynowej na czas sztafet narodowych. We środę, 25 września, będzie jednym z głównych faworytów jazdy indywidualnej na czas, a w niedzielę, 29 września, stanie na starcie wyścigu ze startu wspólnego.

Roglic w przeszłości zdobył srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas (2017) i to na ten wyścig będzie chciał rzucić siły.

Słoweńcy w wyścigu ze startu wspólnego wystawią oprócz Roglica trzeciego kolarza Vuelty, Tadeja Pogacara, a także Jana Tratnika, Mateja Mohorica, Lukę Pibernika, Gregę Bole, Jana Polanca oraz Davida Pera.

Tratnik i Mohoric to silne karty w rozgrywce na pagórkowatej trasie, biorąc pod uwagę, że Roglic w ostatnim dniu mistrzostw może mieć mocno nadwyrężone siły.

W wyścigu elity kobiet pojawią się Eugenia Bujak, Ursa Pintar oraz Urska Bravec. Trójka, wraz z Roglicem, Tratnikiem i Pogacarem, wystąpi także w jeździe drużynowej na czas sztafet.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Robert

    17 września 2019, 20:05 o 20:05

    Jak się dogadają i pojadą drużyną na ustalonego lidera to będzie medal

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: