MŚ Yorkshire 2019. Mistrzostwa nie wszystkim po drodze

Michał Kwiatkowski nie będzie jedynym wielkim nieobecnym na mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym (22-29 września).

Z przyjazdu do Yorkshire zrezygnował Vincenzo Nibali. "Rekin" ma za sobą dwa klasyki w Kanadzie, po których stwierdził, że nie jest gotowy na wypad za Kanał Angielski.

"Maglia azzurra" jest dla mnie świętością i należy ją szanować. Nie jestem w pełni formy, dlatego nie powinienem zajmować miejsca komuś innemu

– wyjaśnił Nibali w "La Gazzetta dello Sport".

O aktualnie formie Egana Bernala przekonamy się w najbliższych dniach, gdyż zwycięzca Tour de France zaliczy serię wyścigów jednodniowych we Włoszech. Bohater Kolumbii został powołany do reprezentacji na Yorkshire, jednak zaproszenie odrzucił.

Miejsce 22-latka zajmie Carlos Betancur, który w niedzielę był 15. w GP Montreal. Popularny "Bananito" dołączy do Nairo Quintany, Fernando Gavirii, Estebana Chavesa, Daniela Martineza, Sebastiana Henao, Alvaro Hodega i Sebastiana Molano.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: