Kenny Elissonde nowego otwarcia poszuka w Trek-Segafredo

Kenny Elissonde podpisał dwuletni kontrakt z zespołem Trek-Segafredo.

Francuski wspinacz, który od 2017 roku reprezentował grupę Sky/Ineos, zdecydował się na zmianę otoczenia. W nowych barwach wesprze także dołączającego do amerykańskiego zespołu Włocha Vincenzo Nibalego.

Elissonde w zawodowym peletonie występował od 2011 roku, najpierw jako stażysta, a potem zawodnik grupy FDJ.fr (dziś Groupama-FDJ). Na trasie Vuelta a Espana w 2013 roku wygrał górski etap, ale do rezultatu tego nie nawiązał w latach kolejnych. W szeregach ekipy Ineos stanowił wsparcie dla liderów grupy na górskich odcinkach wyścigów etapowych, acz przez trzy lata udział wziął tylko w dwóch edycjach Giro d'Italia.

Elissonde na własnym koncie zapisał 3. miejsca w Herald Sun Tour (2017) i Route du Sud (2017, 2018). W sezonie 2019 pomógł Eganowi Bernalowi w wygraniu Tour de Suisse, ale nie przejechał ani jednego Grand Touru.

Bardzo się cieszę, że dołączę do ekipy Trek-Segafredo. Rozmawiałem długo z Luką Guercileną, który od razu przekonał mnie do tego kroku. Nie mogę się doczekać nowego otoczenia i nauki nowych rzeczy. W kolejnych latach mam nadzieję wrócić do agresywnego stylu jazdy, jaki kiedyś prezentowałem

powiedział w komunikacie zespołu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: