Vuelta a Espana 2019: etap 19. Rémi Cavagna triumfuje w Toledo

Rémi Cavagna (Deceuninck-Quick Step) po samotnym rajdzie wygrał w Toledo dziewiętnasty etap wyścigu Vuelta a Espana.

Francuz nie dał się doścignąć peletonowi, przyprowadzonemu przez Sama Bennetta (Bora-hansgrohe) i Zdenka Stybara (Deceuninck-Quick Step).

W klasyfikacji generalnej nie zaszły ważne zmiany, prowadzi Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma).

Kolarze pozostali w okolicach Madrytu, startując z Ávili. Na początek 165-kilometrowego dystansu wyrastała górska premia Alto de la Paramera (12 km; 2,5%; kat. 3), później na odkrytym terenie regionu Kastylia-La Mancha mogło dmuchnąć, a na koniec przewidziano częściowo brukowany, kilometrowy podjazd, o nachyleniu 6,2%.

Ucieczka tym razem zawiązała się sprawnie, w składzie Pierre Latour (AG2R La Mondiale), Domen Novak (Bahrain-Merida), Shane Archbold (Bora-hansgrohe), Rémi Cavagna (Deceuninck-Quick Step), Lawson Craddock (EF Education First), Bruno Armirail (Groupama-FDJ), Tsgabu Grmay (Mitchelton Scott), Ben O’Connor (Team Dimension Data), David de la Cruz (Team Ineos), Nikias Arndt (Team Sunweb) i Peter Stetina (Trek-Segafredo). Jedenastka na Alto de la Paramera zyskała minutę przewagi, następnie różnica wzrosła do 3:35 (35 km).

W peletonie pojawiły się chętne zespoły do pracy - CCC Team, Katusha Alpecin, Bora-hansgrohe i Caja Rural-Seguros RGA. Archbold został wycofany z akcji. W konsekwencji w połowie drogi obie grupy dzieliło półtorej minuty.

Nerwowo zrobiło się 65 kilometrów przed metą, po kraksie w peletonie, Upadł lider Primoz Roglic, zaplątał się również Miguel Angel Lopez (Astana). Grupa pękła, a czekać na pechowców nie zamierzali kolarze Movistaru. Do tego trochę powiało.

Zaczęła się gonitwa, Roglic tracił ponad minutę, w pierwszej części peletonu brakowało też Rafała Majki (Bora-hansgrohe). Po kilkunastu kilometrach Movistar spasował i czołówka wyścigu ponownie była razem.

Tymczasem uciekinierzy utrzymywali ponad minutową przewagę. Z tyłu znów powstały ranty, jednak nikt z ważnych się nie zgubił i tempo spadło.

Cavagna, który na trasie  się nieco oszczędzał, postanowił zaatakować 25 kilometrów przed metą. 24-latek zyskał kilkanaście sekund nad czołówką i mimo trudnej końcówki w Toledo parł po zwycięstwo. Na ostatni kilometr wpadł z zapasem 26 sekund, z powodzeniem broniąc na podjeździe tej nikłej przewagi.

Wyniki 19. etapu Vuelta a Espana 2019 (GT), Ávila – Toledo (165,2 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step3:43:34
2.Sam BennettBora-hansgrohe00:05
3.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
4.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step
5.Alejandro ValverdeMovistar Team
6.Tosh van der SandeLotto Soudal
7.Dylan TeunsBahrain-Merida
8.Tadej PogacarUAE Team Emirates
9.Miguel Angel LopezAstana Pro Team
10.Primož RoglicJumbo-Visma
11.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits
12.Wilco KeldermanTeam Sunweb
13.Dion SmithMitchelton-Scott
14.Dorian GodonAG2R La Mondiale
15.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA
16.Jonas KochCCC Team
17.Clément VenturiniAG2R La Mondiale
18.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
19.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
20.Nairo QuintanaMovistar Team
21.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo
22.Rafał MajkaBora-hansgrohe
23.Sergio HiguitaEF Education First
24.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA
25.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias
26.Tao Geoghegan HartTeam Ineos
27.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits
28.Jetse BolBurgos-BH
29.Marc SolerMovistar Team
30.John DegenkolbTrek-Segafredo
31.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
32.Mikel NieveMitchelton-Scott
33.François BidardAG2R La Mondiale
34.Luis León SanchezAstana Pro Team
35.Joaquín Rojas JoséMovistar Team
36.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias
37.Clément ChevrierAG2R La Mondiale00:27
38.Aritz BaguesEuskadi Basque Country-Murias
39.Michael StorerTeam Sunweb
40.Enrico BattaglinKatusha-Alpecin
41.Esteban ChavesMitchelton-Scott00:30
42.Edward TheunsTrek-Segafredo00:33
43.Romain SeigleGroupama-FDJ00:37
44.Edvald Boasson HagenDimension Data00:41
45.Martijn TusveldTeam Sunweb
46.Neilson PowlessJumbo-Visma
47.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias00:44
48.James KnoxDeceuninck-Quick Step
49.Niklas EgTrek-Segafredo00:47
50.José HerradaCofidis, Solutions Crédits
51.Sebastián HenaoTeam Ineos
52.Jakob FuglsangAstana Pro Team01:02
53.Ben KingDimension Data
54.Sergio HenaoUAE Team Emirates
55.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step01:17
56.Szymon SajnokCCC Team01:21
57.Jacopo MoscaTrek-Segafredo01:25
58.Steve MorabitoGroupama-FDJ
59.Heinrich HausslerBahrain-Merida01:31
60.Jaco VenterDimension Data01:39
61.Salvatore PuccioTeam Ineos
62.Ben O'connorDimension Data01:43
63.Silvan DillierAG2R La Mondiale01:47
64.Nikias ArndtTeam Sunweb01:52
65.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott01:58
66.Bruno ArmirailGroupama-FDJ
67.Jesús EzquerraBurgos-BH02:17
68.Ion IzagirreAstana Pro Team02:31
69.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA
70.Lennard HofstedeJumbo-Visma02:36
71.Alex KirschTrek-Segafredo02:47
72.Wout PoelsTeam Ineos03:17
73.Sam BewleyMitchelton-Scott
74.Owain DoullTeam Ineos03:20
75.Shane ArchboldBora-hansgrohe03:33
76.Lawson CraddockEF Education First04:15
77.Peter StetinaTrek-Segafredo04:31
78.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe04:38
79.Felix GrossschartneBora-hansgrohe05:14
80.Sander ArmeeLotto Soudal05:33
81.Yukiya ArashiroBahrain-Merida
82.Oliviero TroiaUAE Team Emirates05:40
83.Francisco José VentosoCCC Team
84.Gorka IzagirreAstana Pro Team
85.Imanol ErvitiMovistar Team
86.Héctor SaezEuskadi Basque Country-Murias
87.Nelson OliveiraMovistar Team
88.Pierre LatourAG2R La Mondiale05:43
89.Casper PedersenTeam Sunweb
90.Ian StannardTeam Ineos
91.Marc SarreauGroupama-FDJ
92.Robert PowerTeam Sunweb05:52
93.Damien HowsonMitchelton-Scott
94.Steff CrasKatusha-Alpecin
95.Daniel NavarroKatusha-Alpecin
96.Luka PibernikBahrain-Merida
97.Matteo FabbroKatusha-Alpecin
98.Kiel ReijnenTrek-Segafredo
99.Mitchell DockerEF Education First
100.Logan OwenEF Education First
101.Daniel Felipe MartinezEF Education First
102.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal06:06
103.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin06:12
104.Max WalscheidTeam Sunweb06:32
105.David de La CruzTeam Ineos06:40
106.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates06:50
107.Dario CataldoAstana Pro Team07:56
108.Nathan van HooydonckCCC Team08:17
109.Paweł BernasCCC Team08:44
110.Jorge ArcasMovistar Team08:54
111.Fernando GaviriaUAE Team Emirates
112.Mark PadunBahrain-Merida08:56
113.Antonio PedreroMovistar Team08:58
114.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step09:40
115.Thomas de GendtLotto Soudal09:45
116.Rasmus TillerDimension Data14:55
117.Angel MadrazoBurgos-BH15:06
118.Omar FraileAstana Pro Team
119.Nic DlaminiDimension Data
120.Willie SmitKatusha-Alpecin
121.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Crédits
122.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
123.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias
124.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias
125.Louis MeintjesDimension Data
126.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA
127.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits
128.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA
129.Sergio PardillaCaja Rural-Seguros RGA
130.Jorge CuberoBurgos-BH
131.Nick SchultzMitchelton-Scott
132.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin
133.Diego RubioBurgos-BH
134.Will BartaCCC Team
135.Oscar CabedoBurgos-BH
136.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale
137.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale
138.Manuele BoaroAstana Pro Team
139.Jelle WallaysLotto Soudal15:26
140.Harm VanhouckeLotto Soudal
141.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
142.Ricardo VilelaBurgos-BH
143.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias
144.Domen NovakBahrain-Merida
145.Nuno BicoBurgos-BH
146.Valerio ContiUAE Team Emirates
147.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step15:29
148.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits
149.Robert GesinkJumbo-Visma15:32
150.George BennettJumbo-Visma
151.Sepp KussJumbo-Visma
152.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA
153.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step15:46
154.Jempy DruckerBora-hansgrohe
DNFMarco MarcatoUAE Team Emirates
DNFTony MartinJumbo-Visma,

Klasyfikacja generalna po 19. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Primož RoglicJumbo-Visma75:00:33
2.Alejandro ValverdeMovistar Team02:50
3.Nairo QuintanaMovistar Team03:31
4.Miguel Angel LopezAstana Pro Team04:17
5.Tadej PogacarUAE Team Emirates04:49
6.Rafał MajkaBora-hansgrohe07:46
7.Wilco KeldermanTeam Sunweb09:46
8.Carl Fredrik HagenLotto Soudal11:50
9.James KnoxDeceuninck-Quick Step13:23
10.Marc SolerMovistar Team21:09
11.Mikel NieveMitchelton-Scott22:16
12.Jakob FuglsangAstana Pro Team23:26
13.Dylan TeunsBahrain-Merida23:58
14.Sergio HiguitaEF Education First32:09
15.Hermann PernsteinerBahrain-Merida33:49
16.Ion IzagirreAstana Pro Team39:14
17.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin40:14
18.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits43:00
19.Esteban ChavesMitchelton-Scott43:36
20.Kilian FrankinyGroupama-FDJ1:02:26
21.Tao Geoghegan HartTeam Ineos1:02:52
22.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias1:04:10
23.Luis León SanchezAstana Pro Team1:07:42
24.Robert GesinkJumbo-Visma1:11:47
25.Neilson PowlessJumbo-Visma1:14:44
26.Ben O'connorDimension Data1:16:26
27.François BidardAG2R La Mondiale1:16:38
28.Martijn TusveldTeam Sunweb1:17:06
29.Sepp KussJumbo-Visma1:18:13
30.Peter StetinaTrek-Segafredo1:23:00
31.Niklas EgTrek-Segafredo1:31:42
32.Joaquín Rojas JoséMovistar Team1:32:52
33.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step1:38:14
34.Wout PoelsTeam Ineos1:40:30
35.George BennettJumbo-Visma1:42:38
36.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale1:48:46
37.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo1:50:52
38.Pierre LatourAG2R La Mondiale1:51:49
39.Sergio HenaoUAE Team Emirates1:55:42
40.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA1:55:56
41.Louis MeintjesDimension Data1:58:42
42.Ben KingDimension Data2:00:16
43.Daniel NavarroKatusha-Alpecin2:00:41
44.Daniel Felipe MartinezEF Education First2:02:10
45.Felix GrossschartneBora-hansgrohe2:02:37
46.Sebastián HenaoTeam Ineos2:02:55
47.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ2:06:35
48.Nelson OliveiraMovistar Team2:08:35
49.Antonio PedreroMovistar Team2:08:41
50.Lawson CraddockEF Education First2:12:25
51.Tosh van der SandeLotto Soudal2:16:23
52.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step2:17:24
53.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias2:18:51
54.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott2:19:27
55.David de La CruzTeam Ineos2:20:51
56.Thomas de GendtLotto Soudal2:21:40
57.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step2:22:29
58.Damien HowsonMitchelton-Scott2:23:22
59.Matteo FabbroKatusha-Alpecin2:26:48
60.Gorka IzagirreAstana Pro Team2:28:03
61.Imanol ErvitiMovistar Team2:28:11
62.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe2:28:23
63.Dario CataldoAstana Pro Team2:33:31
64.Valerio ContiUAE Team Emirates2:36:41
65.Nikias ArndtTeam Sunweb2:37:25
66.Sander ArmeeLotto Soudal2:37:28
67.Clément ChevrierAG2R La Mondiale2:39:35
68.Jonas KochCCC Team2:40:30
69.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Crédits2:42:09
70.Nick SchultzMitchelton-Scott2:43:10
71.Dorian GodonAG2R La Mondiale2:44:57
72.Steff CrasKatusha-Alpecin2:48:05
73.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step2:49:24
74.Owain DoullTeam Ineos2:50:11
75.Steve MorabitoGroupama-FDJ2:50:23
76.Héctor SaezEuskadi Basque Country-Murias2:51:12
77.Jacopo MoscaTrek-Segafredo2:53:52
78.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias2:54:09
79.Omar FraileAstana Pro Team2:54:26
80.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias2:54:33
81.Sergio PardillaCaja Rural-Seguros RGA2:54:43
82.José HerradaCofidis, Solutions Crédits2:54:57
83.Romain SeigleGroupama-FDJ2:55:03
84.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale2:55:14
85.Mark PadunBahrain-Merida2:57:01
86.Silvan DillierAG2R La Mondiale2:58:17
87.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal2:59:26
88.Clément VenturiniAG2R La Mondiale3:00:24
89.Bruno ArmirailGroupama-FDJ3:00:29
90.Salvatore PuccioTeam Ineos3:00:39
91.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias3:03:16
92.Edvald Boasson HagenDimension Data3:03:49
93.Dion SmithMitchelton-Scott3:05:08
94.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin3:05:24
95.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA3:06:44
96.Francisco José VentosoCCC Team3:08:39
97.Jorge ArcasMovistar Team3:14:21
98.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA3:20:26
99.Casper PedersenTeam Sunweb3:22:33
100.Michael StorerTeam Sunweb3:24:35
101.Sam BewleyMitchelton-Scott3:24:51
102.Jetse BolBurgos-BH3:26:20
103.Ricardo VilelaBurgos-BH3:27:00
104.Ian StannardTeam Ineos3:28:22
105.Nic DlaminiDimension Data3:28:41
106.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits3:31:10
107.Robert PowerTeam Sunweb3:34:05
108.Luka PibernikBahrain-Merida3:35:14
109.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA3:36:57
110.Enrico BattaglinKatusha-Alpecin3:41:34
111.Harm VanhouckeLotto Soudal3:43:05
112.Aritz BaguesEuskadi Basque Country-Murias3:45:11
113.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits3:46:28
114.Nathan van HooydonckCCC Team3:46:58
115.Oscar CabedoBurgos-BH3:48:12
116.Jesús EzquerraBurgos-BH3:48:31
117.Domen NovakBahrain-Merida3:49:47
118.Willie SmitKatusha-Alpecin3:50:34
119.Angel MadrazoBurgos-BH3:51:12
120.John DegenkolbTrek-Segafredo3:51:29
121.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step3:51:57
122.Mitchell DockerEF Education First3:52:11
123.Alex KirschTrek-Segafredo3:52:53
124.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits3:54:06
125.Manuele BoaroAstana Pro Team3:55:49
126.Rasmus TillerDimension Data3:56:41
127.Jaco VenterDimension Data3:56:56
128.Jempy DruckerBora-hansgrohe3:56:57
129.Logan OwenEF Education First3:57:50
130.Yukiya ArashiroBahrain-Merida4:00:35
131.Heinrich HausslerBahrain-Merida4:00:41
132.Will BartaCCC Team4:01:36
133.Edward TheunsTrek-Segafredo4:02:23
134.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA4:03:54
135.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias4:04:46
136.Sam BennettBora-hansgrohe4:04:47
137.Max WalscheidTeam Sunweb4:09:37
138.Jorge CuberoBurgos-BH4:11:57
139.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin4:13:23
140.Marc SarreauGroupama-FDJ4:19:06
141.Kiel ReijnenTrek-Segafredo4:20:39
142.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA4:20:41
143.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
144.Szymon SajnokCCC Team4:21:23
145.Jelle WallaysLotto Soudal4:25:28
146.Diego RubioBurgos-BH4:26:27
147.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step4:29:52
148.Fernando GaviriaUAE Team Emirates4:33:05
149.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step4:40:48
150.Paweł BernasCCC Team4:41:42
151.Oliviero TroiaUAE Team Emirates4:48:24
152.Shane ArchboldBora-hansgrohe4:51:05
153.Lennard HofstedeJumbo-Visma5:07:24
154.Nuno BicoBurgos-BH5:15:42

Pozostałe klasyfikacje

Klasyfikacja punktowapunkty
1.Primož RoglicJumbo-Visma143
2.Sam BennettBora-hansgrohe114
3.Alejandro ValverdeMovistar Team110
4.Tadej PogacarUAE Team Emirates107
5.Nairo QuintanaMovistar Team92
6.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step73
7.Miguel Angel LopezAstana Pro Team71
8.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step61
9.Dylan TeunsBahrain-Merida60
10.Tosh van der SandeLotto Soudal54
11.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA53
12.Sergio HiguitaEF Education First52
13.Lawson CraddockEF Education First48
14.Rafał MajkaBora-hansgrohe46
15.Marc SolerMovistar Team46
16.Tao Geoghegan HartTeam Ineos45
17.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin43
18.Nikias ArndtTeam Sunweb40
19.Pierre LatourAG2R La Mondiale40
20.Wilco KeldermanTeam Sunweb37
Klasyfikacja górskapunkty
1.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale76
2.Angel MadrazoBurgos-BH44
3.Tao Geoghegan HartTeam Ineos35
4.Wout PoelsTeam Ineos31
5.Alejandro ValverdeMovistar Team26
6.Tadej PogacarUAE Team Emirates25
7.Jakob FuglsangAstana Pro Team24
8.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias22
9.Primož RoglicJumbo-Visma22
10.Sergio HenaoUAE Team Emirates21
11.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias20
12.Marc SolerMovistar Team17
13.José HerradaCofidis, Solutions Crédits14
14.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step13
15.Sergio HiguitaEF Education First12
16.Sepp KussJumbo-Visma12
17.Miguel Angel LopezAstana Pro Team12
18.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin12
19.Hermann PernsteinerBahrain-Merida11
20.Jetse BolBurgos-BH11
Klasyfikacja młodzieżowaczas
1.Miguel Angel LopezAstana75:04:50
2.Tadej PogacarUAE-Team EMirates00:32
3.James KnoxDeceuninck-Quick-Step09:06
4.Sergio HiguitaEF Education First27:52
5.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin35:57
6.Kilian FrankinyGroupama-FDJ58:09
7.Tao Geoghegan HartTeam Ineos58:35
8.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias59:53
9.Neilson PowlessJumbo-Visma1:10:27
10.Ben O'ConnorDimension Data1:12:09
Klasyfikacja drużynowaczas
1.Movistar Team224:04:57
2.Astana Pro Team47:00
3.Jumbo-Visma1:35:05
4.Mitchelton-Scott2:12:54
5.AG2R La Mondiale2:50:23
6.Dimension Data3:03:42
7.Team Sunweb3:09:40
8.Euskadi Basque Country-Murias3:10:36
9.Bahrain-Merida3:33:56
10.Team Ineos3:34:38
11.Deceuninck-Quick Step3:38:38
12.UAE Team Emirates3:47:20
13.Bora-hansgrohe3:49:06
14.Lotto Soudal4:02:44
15.Trek-Segafredo4:02:58
16.Groupama-FDJ4:24:15
17.Katusha-Alpecin4:30:43
18.Cofidis, Solutions Crédits4:38:08
19.EF Education First4:43:46
20.Caja Rural-Seguros RGA5:50:09
21.CCC Team7:59:15
22.Burgos-BH8:21:03
TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Share
Opublikowane przez
TomAsz

Recent Posts

Alan, Norbert i Adrian Banaszek w grupie Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek, Norbert Banaszek i Adrian Banaszek ścigali się będą w kontynentalnej ekipie Mazowsze Serce Polski. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:52

Paszport Goncalvesa szlabanem dla Caja Rural Seguros-RGA

Portugalczyk Domingos Goncalves został tymczasowo zawieszony w związku z nieregularnymi parametrami w jego paszporcie biologicznym. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:20

Mitchelton-Scott już w WorldTourze

Australijska formacja Mitchelton-Scott została zarejestrowana jako ekipa WorldTour oraz Women's WorldTour, podała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). (więcej…)

13 grudnia 2019, 07:20

Trasa Tirreno-Adriatico 2020

Przyszłoroczny wyścig Tirreno-Adriatico odkrył swe karty. 55. wydanie włoskiej tygodniówki ponownie poprowadzi z Lido di Camaiore do San Benedetto del…

12 grudnia 2019, 13:14

Tęczowa koszulka na Tour de France

Mistrz świata Mads Pedersen zadebiutuje w Tour de France, poinformował zespół Trek-Segrafedo. (więcej…)

12 grudnia 2019, 13:11

Sagan wraca na Omloop, Nibali rozpocznie w Algarve

Peter Sagan (Bora-hansgrohe), po dwuletniej przerwie, ponownie wystartuje w Omloop Het Nieuwsblad, informuje organizator wyścigu. (więcej…)

12 grudnia 2019, 11:25