Daniel - odzież kolarska

CCC - Liv ubiega się o status World Teamu

Osiem zespołów wystąpiło o licencję UCI Women’s WorldTour, które po raz pierwszy zostaną wprowadzone, w związku z reformą kolarstwa szosowego.

W grupie tej są Ale Cipollini, Canyon // SRAM Racing, CCC - Liv, FDJ Nouvelle – Aquitaine Futuroscope, Mitchelton Scott, Movistar Team Women, Team Sunweb i Trek – Segafredo.

Status kobiecego World Teamu wiązać się będzie z wprowadzeniem pensji minimalnej, która w 2020 roku ma wynieść 15 tys. euro, a w 2022 zrównać się z pensją minimalną grup Professional Continental (obecnie wynosi nieco ponad 32 tys. euro). Zespoły muszą zatrudnić od 9 do maksymalnie 16 kolarek.

UCI w pierwszym roku obowiązywania reformy planuje przyznać osiem licencji, w kolejnych latach liczba ta może wzrosnąć do piętnastu. Tylko ekipy ze statusem World Team’u otrzymają pewność startu we wszystkich wyścigach z kalendarza Women’s WorldTour.

Licencje na lata 2020-24 zostaną ogłoszone w grudniu br.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: