Aleksandr Vlasov w Astanie

Aleksandr Vlasov

Aleksandr Vlasov podpisał dwuletni kontrakt z ekipą Astana i od następnego sezonu będzie reprezentował szeregi formacji z Kazachstanu.

Co prawda 23-latek związany był kontraktem z grupą Gazprom-Rusvelo do końca 2020 roku, ale oba zespoły uzgodniły warunki jego wcześniejszych przenosin do zespołu z poziomu World Tour. Kolarz z Wyborga podpisał kontrakt na dwa sezony i wzmocni szeregi formacji kierowanej przez Aleksandra Winokurowa. Przed nim nowe wyzwania i szansa pokazania się w starciu z elitą.

W 2018 roku Rosjanin wygrał Giro d'Italia dla kolarzy do lat 23, a także uplasował się na 4. miejscu w Tour de l'Avenir. W tym sezonie Vlasov imponuje regularnością w wyścigach etapowych wśród profesjonalistów. Począwszy od Vuelta a Andalucia (2.HC) w lutym do Österreich-Rundfahrt (2.HC) w lipcu, Rosjanin zanotował kolejno siedem miejsc w czołowych dziesiątkach klasyfikacji generalnej. Po drodze wygrał tytuł krajowego mistrza w wyścigu ze startu wspólnego i etap w Austrii zakończony na Kitzbüheler Horn. Wyniki pokazują, że to kolarz z dużym potencjałem na etapówki.

Teraz czuję, że to czas, aby zmierzyć z następnym wyzwaniem i rozwijać się jako kolarz worldtourowego zespołu. Jestem bardzo szczęśliwy, że wykonam ten krok w tak znanym zespole jakim jest Astana

– mówił Vlasov.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. DDD

    28 sierpnia 2019, 06:41 o 06:41

    Szkoda ze nie CCC.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: