Trek-Segafredo inwestuje w wychowanków młodzieżówki Alberto Contadora

nogi kolarza w spodenkach Trek-Segafredo

Michel Ries oraz Juan Pedro López w sezonie 2020 dołączą do zespołu Trek-Segafredo.

Luksemburczyk i Hiszpan podążą śladami Włocha Matteo Moschettiego, który w tym sezonie ściga się już w worldtourowym składzie. Cała trójka na szersze wody wypłynęła w grupie Kometa, hiszpańskiej młodzieżówce, która w 2018 roku wyrosła z założonej w 2013 roku szkółki Fundacion Alberto Contador.

Obaj są silnymi góralami, a my wierzymy, że w dłuższej perspektywie mogą przerodzić się w kolarzy walczących o wyniki w wyścigach etapowych. Damy im pełne wsparcie na drodze do realizacji tego celu

– podkreślił Luca Guercilena, manager zespołu.

21-letni Ries skończył na 7. miejscu tegoroczny Tour de l'Avenir, ale wygrał także etap Giro della Valle d'Aosta Mont Blanc i zapisał 9. miejsc w Giro di Sicilia (2.1). Rok temu "wyścig przyszłości" skończył jako 10., a na 9. miejscu ukończył młodzieżowe Giro d'Italia.

Luksemburczyk przed rokiem odbył już staż w ekipie Trek-Segafredo, stąd kontrakt na sezon 2020 nie jest zaskoczeniem.

Z dobrej strony pokazał się także 22-letni Juan Pedro Lopez, który całą kolarską przygodę przeżył pod skrzydłami organizacji Fundacion Alberto Contador.

22-latek triumfował w tym roku na etapie Giro della Valle d'Aosta Mont Blanc i włoski wyścig dwa razy skończył w pierwszej dziesiątce. W ostatnich miesiącach zajął także 4. miejsce w Tour of Antalya (2.2) i 6. w Tour de Hongrie (2.1), a od sierpnia jest stażystą w ekipie Luki Guercileny.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: