[Na żywo] Memoriał Henryka Łasaka 2019

Zapraszamy na relację tekstową z trasy 21. edycji Memoriału Henryka Łasaka, który powiedzie peleton wokół Suchej Beskidzkiej.

Po raz 21. rozgrywany jest wyścig poświęcony trenerowi Henrykowi Łasakowi, który zginął tragicznie w wypadku samochodowym 5 stycznia 1973 w Skomielnej Białej. Tradycyjnie już kolarze rywalizować będą na szosach wokół Suchej Beskidzkiej, na dokładnie tej samej rundzie, którą pokonywali przed rokiem.

Prezentacja Memoriału Henryka Łasaka i Pucharu Uzdrowisk Karpackich 2019

Kolarze do wyścigu przystąpią punktualnie o godzinie 12. Do pokonania będą mieć łącznie ponad 174 kilometry. Linia startu i mety zlokalizowana będzie w centrum miasta, na ulicy Mickiewicza. Zaraz po starcie na peleton czekać będzie runda o długości 3,8 kilometra wytyczona ulicami Suchej Beskidzkiej, którą pokonają czterokrotnie. Następnie wyjadą na dużą rundę liczącą blisko 38 kilometrów, prowadzącą m.in. przez Zembrzyce, Tarnawę Dolną, Tarnawę Górną, Krzeszów i Stryszawę. To okrążenie z kolei będą przemierzać pięć razy. Na każdym z nich czekać będzie podjazd z Tarnawy Górnej do Krzeszowa, który jednak nie powinien sprawić kolarzom większych problemów.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: