Prezentacja Memoriału Henryka Łasaka i Pucharu Uzdrowisk Karpackich 2019

W najbliższy weekend na szosach Małopolski i Podkarpacia rozegrane zostaną dwa klasyczne wyścigi - Memoriał Henryka Łasaka oraz Puchar Uzdrowisk Karpackich.

Połowa sierpnia to tradycyjnie już czas dwóch polskich klasyków - Memoriału Henryka Łasaka oraz Pucharu Uzdrowisk Karpackich. Rozgrywane na południu Polski wyścigi stwarzają pole do walki o sukcesy zarówno zawodnikom szybkim, specjalizujących się w sprintach, jak i tym preferującym jazdę do bardziej wymagającym terenie.

21. Memoriał Henryka Łasaka (17 sierpnia): Sucha Beskidzka - Sucha Beskidzka, 174,2km

W sobotę rozegrany zostanie wyścig poświęcony wybitnemu trenerowi, który zginął tragicznie w wypadku samochodowym 5 stycznia 1973 w Skomielnej Białej. Tradycyjnie już kolarze rywalizować będą na szosach wokół Suchej Beskidzkiej, na dokładnie tej samej rundzie, którą pokonywali przed rokiem.

Kolarze do wyścigu przystąpią punktualnie o godzinie 12. Do pokonania będą mieć łącznie ponad 174 kilometry. Linia startu i mety zlokalizowana będzie w centrum miasta, na ulicy Mickiewicza. Zaraz po starcie na peleton czekać będzie runda o długości 3,8 kilometra wytyczona ulicami Suchej Beskidzkiej, którą pokonają czterokrotnie. Następnie wyjadą na dużą rundę liczącą blisko 38 kilometrów, prowadzącą m.in. przez Zembrzyce, Tarnawę Dolną, Tarnawę Górną, Krzeszów i Stryszawę. To okrążenie z kolei będą przemierzać pięć razy. Na każdym z nich czekać będzie podjazd z Tarnawy Górnej do Krzeszowa, który jednak nie powinien sprawić kolarzom większych problemów.

20. Puchar Uzdrowisk Karpackich (18 sierpnia): Jedlicze - Rymanów Zdrój, 140,2km

Dzień po Memoriale Henryka Łasaka kolumna wyścigowa przeniesie się na Podkarpacie, gdzie po raz 20. rozegrany zostanie wyścig o Puchar Uzdrowisk Karpackich. Impreza ta, podobnie jak w poprzednich latach, rozpocznie się w Jedliczu. Tegoroczna trasa liczyć będzie 140 kilometrów, a meta zlokalizowana będzie - także jak w minionych edycjach - w Rymanowie-Zdroju. Przemierzając Beskid Niski kolarze pokonają liczne krótkie, ale sztywne podjazdy, co może spowodować, że do mety w Rymanowie dojedzie grupka liczącą co najwyżej kilkunastu kolarzy.

Lista startowa

Z uwagi na rozgrywany w tym samym czasie wyścig Czech Cycling Tour na starcie klasyków zabraknie kilku grup zawodowych, które rywalizowały w "Łasaku" i "Pucharze" w poprzednich edycjach. Mimo to lista startowa nie pozostaje pusta. Do rywalizacji zgłosiło się w sumie aż 20 zespołów: Hurom BDC Development, GKS Cartusia w Kartuzach, TC Chrobry Scott Głogów, KS Pogoń Puławy, LUKS Trójka Piaseczno, Minsk Cycling Club, P&S Metalltechnik, LKT Team Brandenburg, Tufo - Pardus Prostejov, AC Sprata Praha, Topforex Lapierre, CK Pribram Fany Gastro, TJ Slavoa SG Trencin, Dukla Banska Bystrica, Cycling Team Sport.Land. Niederosterreich, Cycling Tartu oraz Torowa Reprezentacja Polski, Reprezentacja Polski U23, Reprezentacja Ukrainy i Reprezentacja Turcji.

Relacja live

Z tegorocznych zmagań w Memoriale Henryka Łasaka oraz Pucharze Uzdrowisk Karpackich na "Rowery.org" przeprowadzona będzie tekstowa relację live. Nie zapomnijcie również zaglądać na naszego Instagrama, gdzie także dostarczamy różnych ciekawostek związanych z tymi wyścigami.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. derq

  16 sierpnia 2019, 14:51 o 14:51

  Przecież zespoły po to mają po 12-16 kolarzy w składzie, żeby mogły wystartować w dwóch równoległych wyścigach. Poza tym lepiej chyba startować u siebie w domu, niż pchać się do Czech.

  • reko

   16 sierpnia 2019, 16:35 o 16:35

   tylko obsada tego wyścigu jest tak słaba, że stosując tok rozumowania tego portalu z innego wpisu szkoda energii na jego komentowanie ( a niby Tour of Utah ma słabą obsadę ). Czech Cycling jest wyścigiem lepiej obsadzonym i nie dziwi mnie, że polskie drużyny chcą się sprawdzić z lepszymi, zasięg medialny też większy. Ranga Czech Cycling z roku na rok rośnie. Dobra trasa, dobra organizacja więc co się dziwić.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: