Michał Kwiatkowski wystartuje w Deutschland Tour

Michał Kwiatkowski stanie na starcie Deutschland Tour (29 sierpnia - 1 września).

Polak po okresie odpoczynku po Tour de France wznawia ściganie. Niemiecka etapówka, oznaczona kategorią 2.HC, premiuje kolarzy jeżdżących agresywnie i odnajdujących się na wietrze i na pagórkach, a Kwiatkowski powinien sprawdzić dyspozycję przed jesiennymi startami.

Organizatorzy wyścigu na dwa tygodnie przed startem anonsują przyjazd m.in. Gerainta Thomasa (Team Ineos), Juliana Alaphilippe'a (Deceuninck-Quick-Step), Pascala Ackermanna i Emanuela Buchmanna (Bora-hansgrohe) czy Vincenzo Nibalego (Bahrain-Merida).

Na liście startowej pojawić się mają także Nils Politt (Katusha-Alpecin), Alexander Kristoff (UAE Team Emirates), Caleb Ewan (Lotto Soudal) czy Remco Evenepoel i Kasper Asgreen (Deceuninck-Quick-Step).

Kwiatkowski w drugiej części sezonu jak zwykle na oku będzie miał mistrzostwa świata, które 29 września odbędą się w brytyjskim Yorkshire.

29-latek w tym roku zapisał 3. miejsca w Mediolan-San Remo i Paryż-Nicea. Gorzej poszło mu na trasach ardeńskich klasyków, natomiast na trasie Tour de France był mniej widoczny i nie zdołał wesprzeć liderów ekipy Ineos na górskich etapach. Po "Wielkiej Pętli" opuścił Tour de Pologne, chcąc dać swojemu organizmowi więcej czasu na regenerację.

Trasa Deutschland Tour 2019

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. italianista

    16 sierpnia 2019, 19:32 o 19:32

    Kwiatkowski sprawdzi formę, ale woziwody i pomocnika. Na ten wyścig ineos ma ciekawsze nazwiska jak np. Poelsa, Sivakova czy nawet Thomasa, a i Swift po tym co pokazał na TdP może być wyższą opcją niż Kwiatkowski. Dodatkowo nawet jakby dostał szansę, to i tak jest chmara kolarzy lepszych i ambitniejszych od niego jak Alaphilippe czy Evenpoel. A to tylko dwóch, a jest z co najmniej 50 mogących powalczyć na takich trasach i na takim wyścigu. Dodatkowo ineos już się nawet nie kryje z tym do czego Kwiatkowski był im potrzebny i przed MŚ w ich kraju już przed sezonem kupili mu bilet do Kanady na tamtejsze klasyki, żeby nie myślał o poważnym ściganiu w Yorkshire. Kiedyś miał wybitne walory marketingowe i dlatego go ściągnęli, bo przypominam, że został ściągnięty jako aktualny wówczas mistrz świata przed MŚ w 2015. A potrzebny im był do tego, żeby się pościgać bez wsparcia w klasykach i pomóc na Tour de France brytyjskim kolarzom. I w sumie już teraz jego rola się skończyła, bo jest za słaby, przede wszystkim mentalnie, żeby móc pojechać chociaż raz na wynik dla siebie, a jeśli chodzi o bycie pomocnikiem, to era Froome'a i Thomasa się już skończyła - pierwszego wskutek wypadku a drugi przegrał rywalizację z Bernalem, dodatkowo ineos sprowadzi Carapaza, więc najprawdopodobniej nie będzie to już zespół tak jawnie nastawiony na Brytyjczyków.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: