Daniel - odzież kolarska

Jasha Sütterlin, Nico Denz i trzech orlików w Team Sunweb

Niemcy Nico Denz i Jasha Sütterlin oraz Włoch Alberto Dainese, Brytyjczyk Mark Donovan i Holender Thymen Arensman dołączą do ekipy Sunweb.

Pięciu kolarzy otrzymało podobne oferty. Denz, Dainese i Sütterlin koszulki niemieckiej ekipy przywdziewali będą do końca 2021 roku, Donovan do końca 2022, a Arensman do zespołu dołączy latem przyszłego roku i w barwach grupy Ivana Spekenbrinka pozostanie do końca sezonu 2022.

Grupa potwierdziła pięć nabytków w dwóch komunikatach prasowych. Transfer 26-letniego Sutterlina to dla Niemca powrót na rodzinne szosy. Wychowanek Thüringer Energie Team od 2014 roku jeździł w Movistarze, na koncie zapisując etap Vuelta Comunidad de Madrid (2017), 9. lokatę w tegorocznym E3 BinckBank Classic oraz 6. miejsce w Tour of Britain (2018). W nowych barwach na jego celowniku znajdą się wiosenne klasyki na brukach Belgii.

25-letni Denz z francuskiego AG2R La Mondiale przenosi się pod własną banderę. Niemiec na koncie ma sporo niezłych miejsc w mniejszych wyścigach jednodniowych, dał się też poznać jako wartościowy pomocnik w kampanii wiosennych klasyków.

Pozyskanie Marka Donovana i Alberto Dainese to inwestycja w przyszłość. 20-letni Brytyjczyk, ostatnio reprezentujący Team Wiggins Le Col, przed rokiem na koncie zapisał 4. miejsce w młodzieżowym Giro d'Italia, etap Giro della Valle d'Aosta Mont Blanc, a także na 7. miejscu skończył Tour Alsace i na 11. Tour de l'Avenir. Te wyniki w pierwszym roku młodzieżowego ścigania przykuły uwagę najlepszych zespołów. W tym roku nie nawiązał do tych osiągnięć, ale ekipa Sunweb chce dać mu szansę na rozwój w kontekście wyścigów etapowych.

Dainese to 21-letni zawodnik o zupełnie innej charakterystyce. Ostatnie dwa lata spędził w SEG Racing Academy i tylko w tym roku wygrał trzy etapy Tour de Bretagne oraz etap Tour de Normandie, prezentując swoje umiejętności sprinterskie i jazdy na wietrze. Na koncie ma też triumfy w mniejszych francuskich i włoskich wyścigach jednodniowych oraz etap młodzieżowego Giro d'Italia (2018).

Najmłodszym w tym gronie jest 19-letni Thymen Arensman. Holender, który karierę rozpoczynał jako przełajowiec, także reprezentuje SEG Racing Academy, a rok temu, w pierwszym sezonie w kategorii młodzieżowej, wywalczył trzecie miejsce w Paryż-Roubaix kolarzy do lat 23. Grupa Sunweb w swoje szeregi przyjmie go w połowie przyszłego sezonu, otwierając przed nim drogę, na której łączyć może studia, przełaje i szosę.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: