Nico Denz (Bora-hansgrohe) wygrał w piemonckim Rivoli dwunasty odcinek Giro d’Italia.
Niemiec po ucieczce pokonał Łotysza Tomsa Skujinsa (Trek-Segafredo) i Australijczyka Sebastiana Berwicka (Israel-Premier Tech).
Liderem wyścigu pozostał Walijczyk Geraint Thomas (Ineos Grenadiers).
Dwunasty etap Giro d’Italia liczył 179 kilometrów i prowadził na przedmieścia Turynu. Na pierwszej części trasy znajdowała się wspinaczka Pedaggera (kat. 3; 36 km; 16,9 km; 2,4%), natomiast w finale czekała kolejna, zdecydowanie bardziej wymagająca: Colle Braida (kat. 2; 28 km przed metą; 9,8 km; 7,1%).
Kolarzom towarzyszyło zachmurzone niebo, z krótkim, przelotnym deszczem oraz umiarkowana temperatura.
Akcja dnia zawiązała się dość sprawnie, a szczęście dopisało 26-osobowej grupie w składzie: Patrick Konrad, Nico Denz (obaj Bora-hansgrohe), Ilan Van Wilder (Soudal-Quick Step), Jonathan Lastra (Cofidis), Sepp Kuss, Michel Hessmann (obaj Jumbo-Visma), Alessandro Tonelli (Green Project-Bardiani), Einer Rubio (Movistar Team), Toms Skujins, Bauke Mollema, Amanuel Ghebreigzabhier, Mads Pedersen (wszyscy Trek-Segafredo), Marco Frigo, Sebastian Berwick, Stephen Williams (wszyscy Israel-Premier Tech), Laurens Huys (Intermarche-Circus-Wanty), Davide Formolo (UAE Team Emirates), Cristian Scaroni, Samuele Battistella, Vadim Pronskiy (wszyscy Astana Qazaqstan), Andrea Pasqualon, Jasha Sütterlin (obaj Bahrain Victorious), Alberto Bettiol (EF Education-EasyPost), Michael Matthews (Jayco-AlUla), Valentin Paret-Peintre, Alex Baudin (obaj AG2R Citroën) i Veljko Stojnic (Corratec-Selle Italia).
Uciekinierzy, wśród których najwyżej sklasyfikowany był Konrad (+8:43), na Pedaggera (36 km) podjechali z przewagą 2:23, a na szczycie punktował Denz. Kontrowali Stefano Oldani (Alpecin-Deceuninck), Lorenzo Fortunato (EOLO-Kometa), Luca Covili i Davide Gabburo (obaj Green Project-Bardiani), którym powiodła się akcja dołączenia do pierwszej grupy.
Po 70 kilometrach na czele jechało zatem 30 kolarzy, dysponując przewagą trzech i pół minuty nad peletonem, w którym rządy spokojnie sprawowali zawodnicy Ineos Grenadiers. Lotną premię w Ceresole d’Alba (80 km) wygrał Pedersen, a chwilę potem zaatakowali Skujins, Batistella, Berwick, Tonelli i Denz.
Battistella nie utrzymał się w tym towarzystwie długo. Czwórka po przejechaniu 100 kilometrów miała już minutę przewagi nad 26-osobową grupką i prawie 4 minuty nad peletonem. Przewaga rosła dość szybko: 65 kilometrów przed metą prowadzący mieli już 3 minuty zapasu nad pościgiem i 7 minut nad niezainteresowanym pogonią peletonem.
Colle Braida czwórka zaczęła trzy minuty przed Baudinem, Scaronim i Bettiolem i 3:40 przed kolejną grupą, z której rozpoczęły się ataki. Tempa jako pierwszy nie wytrzymał Tonelli, ale Włoch utrzymywał kontakt wzrokowy z czołówką.
Na szczycie jako pierwszy zameldował się Skujins, a jego grupka utrzymała ponad dwie minuty przewagi nad goniącymi zawodnikami. Tu na czoło wysforowali się Bettiol, Formolo, Huys, Scaroni i Paret-Peintre oraz Frigo, który zaatakował na kilometr przed szczytem i odjechał konkurencji.
W peletonie pracowali kolarze Ineos Grenadiers, prowadzeni przez Pavla Sivakova. Brytyjska ekipa nie spieszyła się i na szczyt wjechała 8 minut za prowadzącymi.
Na zjeździe czołówkę prowadził Skujins, utrzymując przewagę nad Tonellim, rozbudowując przewagę nad Frigo do 3 minut i nad grupkę goniącą do 3:20 na 21 kilometrów przed metą.
Frigo został złapany 13 kilometrów przed metą, natomiast Denz, Skujins i Berwick pracowali razem, wiedząc, że wygrana etapowa jest w ich rękach. Denz zaatakował 12 kilometrów przed metą, a Skujins odpowiedział, acz z trudnością. Berwick początkowo nie dał rady, ale na 9 kilometrów przed metą zdołał dołączyć do zwalniającego Łotysza i Niemca.
Grupka nie pracowała już zgodnie. Berwick nie wychodził na zmiany, Skujins i Denz jechali na pół gwizdka, ale na ostatnich kilometrach mieli wystarczającą przewagę, aby zwolnić i rozpocząć taktyczne gierki.
Na ostatni kilometr wprowadził ich Denz, na kole mając Skujinsa i Berwicka. Finisz rozpoczął Berwick z trzeciej pozycji, ale Skujins odpowiedział. Łotysz wyszedł na prowadzenie, ale Denz szybko opanował sytuację i na ostatnich 150 metrach to on wyszedł na czoło. Na mecie nie było wątpliwości, kto jest zwycięzcą.
Grupa lidera, prowadzona przez pomocników Thomasa, na metę wjechała ze stratą 8:18, co pozwoliło kilku kolarzom z ucieczki zyskać kilka minut w klasyfikacji generalnej.
Wyniki 12. etapu Giro d'Italia 2023 (2.UWT), Bra – Rivoli (179 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Nico Denz | Bora-hansgrohe | 4:18:11 |
2. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
3. | Sebastian Berwick | Israel-Premier Tech | 0:03 |
4. | Alessandro Tonelli | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 0:58 |
5. | Marco Frigo | Israel-Premier Tech | 2:07 |
6. | Ilan van Wilder | Soudal-Quick Step | 2:20 |
7. | Alberto Bettiol | EF Education-EasyPost | |
8. | Christian Scaroni | Astana Qazaqstan Team | |
9. | Michel Hessmann | Jumbo-Visma | |
10. | Alex Baudin | AG2R Citroën Team | |
11. | Laurens Huys | Intermarche-Circus-Wanty | |
12. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | |
13. | Valentin Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | |
14. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
15. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
16. | Stefano Oldani | Alpecin-Deceuninck | 3:46 |
17. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | |
18. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | |
19. | Jonathan Lastra | Cofidis | |
20. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | 3:51 |
21. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
22. | Veljko Stojnic | Team Corratec-Selle Italia | 5:14 |
23. | Davide Gabburo | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 5:56 |
24. | Luca Covili | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
25. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 6:09 |
26. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 8:19 |
27. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | |
28. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | |
29. | Thymen Arensman | Ineos Grenadiers | |
30. | Rohan Dennis | Jumbo-Visma | |
31. | Primoz Roglic | Jumbo-Visma | |
32. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
33. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | |
34. | Thomas Gloag | Jumbo-Visma | |
35. | Lorenzo Rota | Intermarche-Circus-Wanty | |
36. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
37. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | |
38. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | |
39. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | |
40. | João Almeida | UAE Team Emirates | |
41. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
42. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | |
43. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | |
44. | Andreas Leknessund | Team DSM | |
45. | Jack Haig | Bahrain Victorious | |
46. | Eddie Dunbar | Team Jayco AlUla | |
47. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | |
48. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | |
49. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
50. | Thomas Champion | Cofidis | |
51. | Luis León Sanchez | Astana Qazaqstan Team | |
52. | Simone Velasco | Astana Qazaqstan Team | |
53. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
54. | Filippo Zana | Team Jayco AlUla | |
55. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | |
56. | Jefferson Alexander Cepeda | EF Education-EasyPost | |
57. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | |
58. | Matthew Riccitello | Israel-Premier Tech | |
59. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | |
60. | François Bidard | Cofidis | |
61. | Will Barta | Movistar Team | |
62. | Warren Barguil | Team Arkea Samsic | |
63. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | |
64. | Alessandro de Marchi | Team Jayco AlUla | |
65. | Hugo Toumire | Cofidis | 12:11 |
66. | Alexandre Delettre | Cofidis | |
67. | Pieter Serry | Soudal-Quick Step | |
68. | Michael Matthews | Team Jayco AlUla | 13:14 |
69. | Maxime Bouet | Team Arkea Samsic | 13:42 |
70. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | |
71. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
72. | Lukas Postlberger | Team Jayco AlUla | 14:29 |
73. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | 15:48 |
74. | Michael Hepburn | Team Jayco AlUla | |
75. | Andrea Pasqualon | Bahrain Victorious | |
76. | Niccolo Bonifazio | Intermarche-Circus-Wanty | |
77. | Niklas Markl | Team DSM | |
78. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Deceuninck | |
79. | Michel Ries | Team Arkea Samsic | |
80. | Derek Gee | Israel-Premier Tech | |
81. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | |
82. | Henok Mulubrhan | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
83. | Stefan de Bod | EF Education-EasyPost | |
84. | Mirco Maestri | EOLO-Kometa | |
85. | Marius Mayrhofer | Team DSM | |
86. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | |
87. | Karel Vacek | Team Corratec-Selle Italia | |
88. | Davide Ballerini | Soudal-Quick Step | 20:25 |
89. | Jay Vine | UAE Team Emirates | |
90. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | |
91. | Stephen Williams | Israel-Premier Tech | |
92. | Arne Marit | Intermarche-Circus-Wanty | 20:44 |
93. | Mark Cavendish | Astana Qazaqstan Team | |
94. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | |
95. | Alexander Konychev | Team Corratec-Selle Italia | |
96. | Jose Joaquin Rojas | Movistar Team | |
97. | Charlie Quarterman | Team Corratec-Selle Italia | |
98. | Daan Hoole | Trek-Segafredo | |
99. | Senne Leysen | Alpecin-Deceuninck | |
100. | Ryan Gibbons | UAE Team Emirates | |
101. | Mattia Bais | EOLO-Kometa | |
102. | Otto Vergaerde | Trek-Segafredo | |
103. | Alessandro Iacchi | Team Corratec-Selle Italia | |
104. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
105. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
106. | Laurenz Rex | Intermarche-Circus-Wanty | |
107. | Alberto Dainese | Team DSM | |
108. | Ben Healy | EF Education-EasyPost | |
109. | Alan Riou | Team Arkea Samsic | |
110. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
111. | Davide Bais | EOLO-Kometa | |
112. | Alexander Krieger | Alpecin-Deceuninck | |
113. | Max Kanter | Movistar Team | |
114. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
115. | Martin Marcellusi | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
116. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | |
117. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
118. | Campbell Stewart | Team Jayco AlUla | |
119. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
120. | Alessandro Verre | Team Arkea Samsic | |
121. | Filippo Fiorelli | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
122. | Jonas Iversby Hvideberg | Team DSM | |
123. | Gianni Moscon | Astana Qazaqstan Team | |
124. | Diego Pablo Sevilla | EOLO-Kometa | |
125. | Pascal Ackermann | UAE Team Emirates | |
126. | Yukiya Arashiro | Bahrain Victorious | |
127. | Carlos Verona | Movistar Team | |
128. | Filippo Magli | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
129. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | |
130. | Fernando Gaviria | Movistar Team | |
131. | Albert Torres | Movistar Team | |
132. | Nicolas Dalla Valle | Team Corratec-Selle Italia | |
133. | Jonathan Milan | Bahrain Victorious | |
134. | Simone Consonni | Cofidis | |
135. | Thibault Guernalec | Team Arkea Samsic | 24:58 |
136. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | |
DNF | Mikaël Cherel | AG2R Citroën Team | |
DNF | Kaden Groves | Alpecin-Deceuninck | |
DNF | Harm Vanhoucke | Team DSM | |
DNS | Alessandro Covi | UAE Team Emirates |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 49:02:05 |
2. | Primoz Roglic | Jumbo-Visma | 0:02 |
3. | João Almeida | UAE Team Emirates | 0:22 |
4. | Andreas Leknessund | Team DSM | 0:35 |
5. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | 1:28 |
6. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 1:52 |
7. | Eddie Dunbar | Team Jayco AlUla | 2:32 |
8. | Thymen Arensman | Ineos Grenadiers | |
9. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | 2:36 |
10. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 2:48 |
11. | Jack Haig | Bahrain Victorious | 2:58 |
12. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | 3:22 |
13. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 4:15 |
14. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | 4:40 |
15. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 4:48 |
16. | Ilan van Wilder | Soudal-Quick Step | 6:08 |
17. | Simone Velasco | Astana Qazaqstan Team | 8:05 |
18. | Jonathan Lastra | Cofidis | 9:01 |
19. | Alessandro Tonelli | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 9:43 |
20. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
21. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 11:11 |
22. | Michel Hessmann | Jumbo-Visma | 12:13 |
23. | Jefferson Alexander Cepeda | EF Education-EasyPost | 13:45 |
24. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 14:13 |
25. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 15:19 |
26. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | 15:56 |
27. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 16:11 |
28. | Luca Covili | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 18:35 |
29. | Marco Frigo | Israel-Premier Tech | 19:39 |
30. | Laurens Huys | Intermarche-Circus-Wanty | 20:39 |
31. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 21:03 |
32. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 22:50 |
33. | Valentin Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 23:15 |
34. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 23:20 |
35. | Filippo Zana | Team Jayco AlUla | 24:14 |
36. | Jay Vine | UAE Team Emirates | 24:58 |
37. | Will Barta | Movistar Team | 26:22 |
38. | Warren Barguil | Team Arkea Samsic | 28:16 |
39. | Lorenzo Rota | Intermarche-Circus-Wanty | 31:58 |
40. | Derek Gee | Israel-Premier Tech | 33:19 |
41. | Luis León Sanchez | Astana Qazaqstan Team | 33:21 |
42. | Stefano Oldani | Alpecin-Deceuninck | 33:40 |
43. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | 34:37 |
44. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | 36:02 |
45. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | 38:15 |
46. | Nico Denz | Bora-hansgrohe | 42:48 |
47. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | 43:51 |
48. | Christian Scaroni | Astana Qazaqstan Team | 44:52 |
49. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | 46:29 |
50. | Alessandro de Marchi | Team Jayco AlUla | 48:28 |
51. | Ben Healy | EF Education-EasyPost | 49:51 |
52. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 50:58 |
53. | Alberto Bettiol | EF Education-EasyPost | 51:01 |
54. | François Bidard | Cofidis | 52:11 |
55. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 53:25 |
56. | Rohan Dennis | Jumbo-Visma | 56:36 |
57. | Sebastian Berwick | Israel-Premier Tech | 57:09 |
58. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | 57:13 |
59. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | |
60. | Andrea Pasqualon | Bahrain Victorious | 59:07 |
61. | Mattia Bais | EOLO-Kometa | 1:01:08 |
62. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | 1:03:00 |
63. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 1:06:16 |
64. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | 1:06:56 |
65. | Ryan Gibbons | UAE Team Emirates | 1:10:32 |
66. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | 1:12:00 |
67. | Carlos Verona | Movistar Team | 1:12:31 |
68. | Davide Gabburo | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 1:13:40 |
69. | Thomas Champion | Cofidis | 1:14:22 |
70. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 1:14:28 |
71. | Michel Ries | Team Arkea Samsic | 1:15:27 |
72. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 1:16:34 |
73. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | 1:16:51 |
74. | Hugo Toumire | Cofidis | 1:17:21 |
75. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 1:17:57 |
76. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | 1:18:02 |
77. | Pieter Serry | Soudal-Quick Step | 1:19:07 |
78. | Marius Mayrhofer | Team DSM | 1:19:41 |
79. | Mirco Maestri | EOLO-Kometa | 1:20:16 |
80. | Matthew Riccitello | Israel-Premier Tech | 1:21:48 |
81. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 1:25:01 |
82. | Pascal Ackermann | UAE Team Emirates | 1:26:13 |
83. | Davide Bais | EOLO-Kometa | 1:27:41 |
84. | Michael Matthews | Team Jayco AlUla | 1:27:48 |
85. | Thomas Gloag | Jumbo-Visma | 1:28:07 |
86. | Maxime Bouet | Team Arkea Samsic | 1:28:15 |
87. | Lukas Postlberger | Team Jayco AlUla | 1:33:56 |
88. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | 1:34:52 |
89. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | 1:35:17 |
90. | Jose Joaquin Rojas | Movistar Team | 1:35:39 |
91. | Karel Vacek | Team Corratec-Selle Italia | 1:36:00 |
92. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | 1:36:53 |
93. | Jonathan Milan | Bahrain Victorious | 1:37:43 |
94. | Diego Pablo Sevilla | EOLO-Kometa | 1:38:14 |
95. | Senne Leysen | Alpecin-Deceuninck | 1:38:49 |
96. | Alexandre Delettre | Cofidis | 1:42:08 |
97. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | 1:42:18 |
98. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Deceuninck | 1:43:04 |
99. | Martin Marcellusi | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 1:45:22 |
100. | Alex Baudin | AG2R Citroën Team | 1:45:36 |
101. | Niklas Markl | Team DSM | 1:46:05 |
102. | Laurenz Rex | Intermarche-Circus-Wanty | 1:46:28 |
103. | Simone Consonni | Cofidis | 1:46:55 |
104. | Stefan de Bod | EF Education-EasyPost | 1:49:56 |
105. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 1:51:11 |
106. | Thibault Guernalec | Team Arkea Samsic | 1:52:19 |
107. | Alessandro Verre | Team Arkea Samsic | 1:53:50 |
108. | Davide Ballerini | Soudal-Quick Step | 1:55:14 |
109. | Michael Hepburn | Team Jayco AlUla | 1:55:37 |
110. | Filippo Magli | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 1:57:54 |
111. | Niccolo Bonifazio | Intermarche-Circus-Wanty | 1:58:59 |
112. | Stephen Williams | Israel-Premier Tech | 1:59:19 |
113. | Henok Mulubrhan | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 2:01:27 |
114. | Max Kanter | Movistar Team | 2:02:59 |
115. | Charlie Quarterman | Team Corratec-Selle Italia | 2:03:40 |
116. | Gianni Moscon | Astana Qazaqstan Team | 2:04:16 |
117. | Mark Cavendish | Astana Qazaqstan Team | 2:05:22 |
118. | Filippo Fiorelli | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 2:05:50 |
119. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 2:06:17 |
120. | Arne Marit | Intermarche-Circus-Wanty | 2:07:06 |
121. | Alexander Konychev | Team Corratec-Selle Italia | 2:07:43 |
122. | Veljko Stojnic | Team Corratec-Selle Italia | 2:07:55 |
123. | Alberto Dainese | Team DSM | 2:08:53 |
124. | Albert Torres | Movistar Team | 2:09:08 |
125. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 2:09:24 |
126. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | 2:10:00 |
127. | Fernando Gaviria | Movistar Team | 2:13:54 |
128. | Jonas Iversby Hvideberg | Team DSM | 2:16:59 |
129. | Nicolas Dalla Valle | Team Corratec-Selle Italia | 2:17:27 |
130. | Alessandro Iacchi | Team Corratec-Selle Italia | 2:17:33 |
131. | Daan Hoole | Trek-Segafredo | 2:18:12 |
132. | Alan Riou | Team Arkea Samsic | 2:20:21 |
133. | Alexander Krieger | Alpecin-Deceuninck | 2:21:18 |
134. | Otto Vergaerde | Trek-Segafredo | 2:25:07 |
135. | Yukiya Arashiro | Bahrain Victorious | 2:25:42 |
136. | Campbell Stewart | Team Jayco AlUla | 2:30:31 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Jonathan Milan | Bahrain Victorious | 164 |
2. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 140 |
3. | Pascal Ackermann | UAE Team Emirates | 88 |
4. | Michael Matthews | Team Jayco AlUla | 68 |
5. | Derek Gee | Israel-Premier Tech | 64 |
6. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | 56 |
7. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 51 |
8. | Mark Cavendish | Astana Qazaqstan Team | 51 |
9. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 44 |
10. | Davide Bais | EOLO-Kometa | 39 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Davide Bais | EOLO-Kometa | 104 |
2. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 50 |
3. | Karel Vacek | Team Corratec-Selle Italia | 36 |
4. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 30 |
5. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | 30 |
6. | Ben Healy | EF Education-EasyPost | 24 |
7. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 22 |
8. | Alessandro de Marchi | Team Jayco AlUla | 22 |
9. | Veljko Stojnic | Team Corratec-Selle Italia | 21 |
10. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | 18 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | João Almeida | UAE Team Emirates | 49:02:27 |
2. | Andreas Leknessund | Team DSM | 0:13 |
3. | Thymen Arensman | Ineos Grenadiers | 2:10 |
4. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | 4:18 |
5. | Ilan van Wilder | Soudal-Quick Step | 5:46 |
6. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 10:49 |
7. | Michel Hessmann | Jumbo-Visma | 11:51 |
8. | Jefferson Alexander Cepeda | EF Education-EasyPost | 13:23 |
9. | Marco Frigo | Israel-Premier Tech | 19:17 |
10. | Laurens Huys | Intermarche-Circus-Wanty | 20:17 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Jumbo-Visma | 147:02:35 | |
2. | Ineos Grenadiers | 03:49 | |
3. | EF Education-EasyPost | 04:07 | |
4. | Bahrain Victorious | 05:35 | |
5. | UAE Team Emirates | 08:35 | |
6. | Bora-hansgrohe | 11:24 | |
7. | Israel-Premier Tech | 16:42 | |
8. | Astana Qazaqstan Team | 30:51 | |
9. | Soudal-Quick Step | 31:34 | |
10. | Groupama-FDJ | 36:13 | |
11. | AG2R Citroën Team | 46:52 | |
12. | Team Jayco AlUla | 55:09 | |
13. | EOLO-Kometa | 1:02:42 | |
14. | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 1:05:23 | |
15. | Movistar Team | 1:09:47 | |
16. | Intermarche-Circus-Wanty | 1:20:42 | |
17. | Trek-Segafredo | 1:20:48 | |
18. | Cofidis | 1:40:24 | |
19. | Team DSM | 1:50:44 | |
20. | Team Arkea Samsic | 2:30:51 | |
21. | Alpecin-Deceuninck | 2:39:40 | |
22. | Team Corratec-Selle Italia | 4:57:36 |