Tour de Pologne 2019. Skład Bora-hansgrohe

Pascal Ackermann

Z Rafałem Majką i Pascalem Ackermannem wystartuje grupa Bora-hansgrohe w 76. Tour de Pologne.

Majka wraca na trasę naszego narodowego touru po rocznej przerwie. W 2017 przyjechał po przerwanym w połowie, przez ciężki upadek, Tour de France, tocząc wówczas emocjonujący, acz przegrany o 2 sekundy bój z Dylanem Teunsem.

"Zgred" po raz pierwszy w karierze przystąpi do Tour de Pologne po dwumiesięcznej przerwie od zakończenia Giro d'Italia. Podobny układ zaliczył tylko w 2013 roku, jednak wówczas przetarł się wcześniej w wyścigu dookoła Austrii. Zwyciężca TdP z 2014 roku liczy na udany start w Vuelta a Espana, dlatego wysoką formę powinien już sygnalizować w nadchodzącym tygodniu.

Ackermann przed rokiem wygrał w Polsce dwa etapy i z pewnością liczy na powtórkę z rozrywki. Jego pojedynki z Fernando Gavirią (UAE Team Emirates) mogą stanowić ozdobę pierwszej części wyścigu.

W składzie Bory znajdą się również mistrz Włoch Davide Formolo oraz prawa ręka Ackermanna Rudi Selig. Oprócz Majki polska część drużyny zostanie oparta o Macieja Bodnara, Pawła Poljańskiego i "last but not least" Cesare Czarka Benedettiego.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: