Tour de Pologne 2019. Skład CCC Team

Z trzema polskimi zawodnikami w składzie wystąpi CCC Team w 76. Tour de Pologne (3-9 sierpnia).

Drużynę poprowadzą Serge Pauwels i Simon Geschke. Belg i Niemiec niedawno zakończyli udział w Tour de France, na trasie którego pokazywali się w ucieczkach.

Serge Pauwels i Simon Geschke przystąpią do rywalizacji po ukończonym Tour de France. We Francji obaj z każdym etapem czuli się coraz lepiej, więc w Polsce powinni być w dobrej dyspozycji i gotowi na walkę o klasyfikację generalną. Amaro Antunes nie ścigał się praktycznie od Giro d’Italia, ale wykonał solidny blok treningowy i będzie chciał wykorzystać swoją świeżość na górskich etapach, które powinny mu odpowiadać

– uważa dyrektor sportowy Piotr Wadecki.

Simon Geschke dopiero co ukończył trzytygodniowy Tour de France, ale jest już gotowy na kolejne wyzwania.

Po Tour de France czuję się dobrze i cieszę się, że mogę wrócić na trasę wyścigu Tour de Pologne, w którym startowałem w 2012 roku. Jako zawodnik polskiej ekipy, nie mogę się doczekać występu w Polsce i jestem przekonany, że będzie to wspaniałe doświadczenie. Stanę na starcie z nadzieję na mocny tydzień w moim wykonaniu i liczę, że kilometry przejechane podczas francuskiej Wielkiej Pętli przełożą się na wysoką dyspozycję. Widziałem w przeszłości, że wielu kolarzy świetnie sobie radziło w Tour de Pologne kilka dni po ukończeniu etapu do Paryża, choć zdarzały się też odwrotne przypadki. Trudno przewidzieć jak zachowa się mój organizm, więc jestem ostrożny jeśli chodzi o formułowanie konkretnych celów na ten start.

Kontuzjowanego Szymona Sajnoka zastąpi w składzie Paweł Bernas.

Skład CCC Tour na Tour de Pologne (3-9 sierpnia)

Amaro Antunes, Paweł Bernas, Simon Geschke, Kamil Gradek, Jakub Mareczko, Łukasz Owsian, Serge Pauwels.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Bedrzich

    2 sierpnia 2019, 11:15 o 11:15

    Trzech i pół, bo jeszcze Kuba Mareczko 🙂

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: