Giro Rosa 2019: etap 7. Marianne Vos jak za dawnych lat

Marianne Vos

Marianne Vos (CCC-Liv) triumfowała na mecie siódmego etapu wyścigu Giro Rosa.

Holenderka na usytuowanym na niewielkim podjeździe finiszu poraziła sobie z mistrzynią świata Anną van der Breggen (Boels Dolmans) i Elisą Longo Borghini (Trek-Segafredo).

Siódme miejsce zajęła Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM).

Prowadzenie w wyścigu obroniła Holenderka Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott).

Po dwóch ciężkich górskich etapach w Alpach kolarkom przyszło rywalizować w terenie górzystym u podnóża Dolomitów. Na początek wyrastał Monte di Malo (92,5 km przed metą; 1,9 km; 4,2%), następnie, na 72 kilometrze, po raz pierwszy finałowy podjazd Fara Vicentino (3,6 km; 4,6%). Później dwukrotnie do pokonania była Culmine Salita della Rosina (41 km i 26 km przed metą; 2,7 km; 6%). Na zakończenie zawodniczki powróciły na podjazd Fara Vicentino.

Układ trasy zachęcał do ataków, a w pierwszych widoczne były m.in. Małgorzata Jasińska (Movistar Team) i Anna Plichta (Trek-Segafredo) czy Leah Kirchamnn (Team Sunweb). Pierwsza wygrała pierwszą górską premię, ale chwilowo odjechać udało się Plichcie i Lotte Kopecy (Lotto Soudal Ladies).

Akcją sprawnie skasowano, a swoich sił próbowała Sofia Bertizzolo (Virtu Cycling Women), także skasowana gdy na lotnym finiszu sekundy zbierała Lucinda Brand z Sunwebu. Peleton na wspinaczkę w Fara Vincentino wprowadziła Soraya Paladin (Ale Cipollini), a w kolejnych akcjach pokazały się ponownie Jasińska, Juliette Labous (Team Sunweb) i Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).

33 kilometry przed metą ruszyła ponownie Kirchmann, tym razem zyskując 40 sekund przewagi. Kanadyjka pokonała niekategoryzowaną wspinaczkę Rosina, a następnie wjechała na nią ponownie, tym razem zdobywając punkty w klasyfikacji górskiej.

25 kilometrów przed metą zawodniczka Sunwebu notowała 30 sekund przewagi nad pościgiem i pracowała mocno na rzecz czającej się w grupie Lucindy Brand. W pościgu pracowały też zawodniczki Mitchelton-Scott i to ich praca na 10 kilometrów przed metą zakończyła akcję Kanadyjki.

Krótkie podjazdy, w tym jeden po kostce brukowej, w tym punkcie szybko wyłoniły 6-osobową czołówkę. Obok liderki wyścigu Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) znalazły się w niej jej drużynowa koleżanka Amanda Spratt, mistrzyni świata Anna van der Breggen (Boels Dolmans), Paladin, Brand, Marianne Vos (CCC-Liv) i Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM), czyli najmocniejsze zawodniczki wyścigu.

Grupka nie pracowała i finałowy podjazd zaczęła 13-osobowa czołówka, na której powiększenie pracowały zawodniczki WNT-Rotor. Czołówka mimo ataków Paladin dojechała razem na finisz. Na wznoszącej się wciąż drodze jako pierwsza ruszyła Van Vleuten, ale na ostatnich metrach lepszym wyczuciem wykazała się Marianne Vos, wygrywając trzeci etap w tegorocznej edycji wyścigu.

Wyniki 7. etapu Giro Rosa Iccrea – Giro d'Italia Femminile Internazionale 2019 (2.WWT), Cornedo Vicentino – San Giorgio di Perlena/Fara Vicentino (128,3 km):

Poz.ZawodniczkaGrupaCzas
1.Marianne VosCCC-Liv3:19:33
2.Anna van der BreggenBoels-Dolmans Cycling Team
3.Elisa Longo BorghiniTrek-Segafredo Women00:03
4.Annemiek van VleutenMitchelton-Scott
5.Demi VolleringParkhotel Valkenburg00:09
6.Soraya PaladinAlé Cipollini
7.Katarzyna NiewiadomaCanyon SRAM Racing
8.Ashleigh MoolmanCCC-Liv
9.Ane SantestebanWNT-Rotor Pro Cycling
10.Amanda SprattMitchelton-Scott00:12
11.Paula PatinoMovistar Team
12.Sofie de VuystParkhotel Valkenburg00:15
13.Julie van de VeldeLotto Soudal Ladies
14.Lucinda BrandTeam Sunweb
15.Katie HallBoels-Dolmans Cycling Team
16.Erica MagnaldiWNT-Rotor Pro Cycling
17.Juliette LabousTeam Sunweb00:22
18.Evita MuzicFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
19.Elena FranchiEurotarget-Bianchi-Vittoria00:25
20.Eider MerinoMovistar Team00:28
21.Janneke EnsingWNT-Rotor Pro Cycling00:33
22.Tatiana GuderzoBepink00:34
23.Nikola NoskovaBigla Pro Cycling00:55
24.Cecilie Uttrup LudwigBigla Pro Cycling
25.Floortje MackaijTeam Sunweb
26.Katia RagusaBepink01:22
27.Alena AmialiusikCanyon SRAM Racing01:42
28.Alice Maria ArzuffiValcar Cylance Cycling01:44
29.Leah ThomasBigla Pro Cycling
30.Mikayla HarveyBigla Pro Cycling
31.Elena PirroneValcar Cylance Cycling01:46
32.Omer ShapiraCanyon SRAM Racing01:48
33.Elise ChabbeyBigla Pro Cycling01:49
34.Lucy KennedyMitchelton-Scott
35.Hanna NilssonBTC City Ljubljana
36.Rachel NeylanTeam Virtu Cycling01:52
37.Jelena EricAlé Cipollini02:06
38.Tiffany CromwellCanyon SRAM Racing02:19
39.Hannah BarnesCanyon SRAM Racing03:09
40.Lotte KopeckyLotto Soudal Ladies
41.Małgorzata JasińskaMovistar Team03:50
42.Aude BiannicMovistar Team
43.Karol-Ann CanuelBoels-Dolmans Cycling Team
44.Jeanne KorevaarCCC-Liv
45.Enara LopezBizkaia Durango04:18
46.Maaike BoogaardBTC City Ljubljana
47.Carmela CiprianiAromitalia Vaiano
48.Ahreum NaAlé Cipollini
49.Leah KirchmannTeam Sunweb
50.Sofia BertizzoloTeam Virtu Cycling
51.Eugenia BujakBTC City Ljubljana
52.Cristina MartinezBizkaia Durango
53.Marta LachCCC-Liv
54.Arianna FidanzaEurotarget-Bianchi-Vittoria
55.Deborah PaineCogeas-Mettler Pro Cycling Team
56.Urška ZigartBTC City Ljubljana
57.Nina BuysmanParkhotel Valkenburg
58.Urša PintarBTC City Ljubljana
59.Asja PaladinValcar Cylance Cycling
60.Romy KasperAlé Cipollini
61.Anouska KosterTeam Virtu Cycling
62.Alessia VigiliaValcar Cylance Cycling
63.Victorie GuilmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
64.Natalie GrinczerBizkaia Durango
65.Anna PotokinaServetto-Piumate-Beltrami TSA
66.Lisa MorzentiEurotarget-Bianchi-Vittoria
67.Nadia QuagliottoAlé Cipollini
68.Letizia BorghesiAromitalia Vaiano
69.Sophie de BoerParkhotel Valkenburg
70.Amy PietersBoels-Dolmans Cycling Team
71.Eri YonamineAlé Cipollini
72.Riejanne MarkusCCC-Liv
73.Antri ChristoforouCogeas-Mettler Pro Cycling Team
74.Charlotte BeckerFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
75.Ruth WinderTrek-Segafredo Women
76.Eva BuurmanBoels-Dolmans Cycling Team
77.Alexis RyanCanyon SRAM Racing
78.Shara GillowFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
79.Kelly van Den SteenLotto Soudal Ladies
80.Tayler WilesTrek-Segafredo Women04:36
81.Elizabeth BanksBigla Pro Cycling
82.Sheyla GutierrezMovistar Team04:54
83.Pauliena RooijakkersCCC-Liv05:24
84.Kirsten WildWNT-Rotor Pro Cycling05:44
85.Lara VieceliWNT-Rotor Pro Cycling07:12
86.Julia SoekTeam Sunweb
87.Lucía GonzalezBizkaia Durango
88.Rasa LeleivyteAromitalia Vaiano07:38
89.Rossella RattoBTC City Ljubljana
90.Sarah RoyMitchelton-Scott09:13
91.Silvia ValsecchiBepink
92.Grace BrownMitchelton-Scott
93.Annelies DomLotto Soudal Ladies
94.Katrine AalerudTeam Virtu Cycling09:36
95.Kathrin HammesWNT-Rotor Pro Cycling10:00
96.Moniek TennigloMitchelton-Scott
97.Trixi WorrackTrek-Segafredo Women10:13
98.Anna PlichtaTrek-Segafredo Women
99.Marketa HajkovaServetto-Piumate-Beltrami TSA15:51
100.Nicole D'agostinBizkaia Durango
101.Simona BortolottiConceria Zabri-Fanini
102.Birgitte KrogsgaardTeam Virtu Cycling
103.Alice GaspariniEurotarget-Bianchi-Vittoria
104.Elisa Dalla ValleTop Girls Fassa Bortolo
105.Michela BalducciAromitalia Vaiano
106.Basei Marzia SaltonConceria Zabri-Fanini
107.Leonora GeppiConceria Zabri-Fanini15:59
108.Nicole SteigengaBepink
109.Dani ChristmasLotto Soudal Ladies
110.Audrey Cordon-ragotTrek-Segafredo Women
111.Maja PerinovicTop Girls Fassa Bortolo
112.Danique BraamLotto Soudal Ladies
113.Kseniya DobryninaServetto-Piumate-Beltrami TSA
114.Lisa de RanieriConceria Zabri-Fanini
115.Charlotte BravardFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
116.Esther van VeenParkhotel Valkenburg
117.Marit RaaijmakersParkhotel Valkenburg
118.Chiara PeriniBepink
119.Sofia BegginAromitalia Vaiano
120.Dalia MuccioliValcar Cylance Cycling
121.Greta RichioudFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
122.Sandra AlonsoBizkaia Durango
123.Ana CovrigEurotarget-Bianchi-Vittoria
124.Olga DeykoCogeas-Mettler Pro Cycling Team26:34
125.Yevgenia VysotskaServetto-Piumate-Beltrami TSA26:39
126.Greta MarturanoTop Girls Fassa Bortolo26:48
127.Ilaria SanguinetiValcar Cylance Cycling
DNFSimona FrapportiBepink
DNFChantal BlaakBoels-Dolmans Cycling Team
DNFLaura TomasiTop Girls Fassa Bortolo
DNFNicole NestiAromitalia Vaiano

Klasyfikacja generalna po 7. etapie

Poz.ZawodniczkaGrupaCzas
1.Annemiek van VleutenMitchelton-Scott15:01:51
2.Anna van der BreggenBoels-Dolmans Cycling Team04:08
3.Katarzyna NiewiadomaCanyon SRAM Racing04:23
4.Lucinda BrandTeam Sunweb05:26
5.Amanda SprattMitchelton-Scott05:30
6.Elisa Longo BorghiniTrek-Segafredo Women05:43
7.Katie HallBoels-Dolmans Cycling Team06:20
8.Ashleigh MoolmanCCC-Liv06:39
9.Juliette LabousTeam Sunweb
10.Erica MagnaldiWNT-Rotor Pro Cycling06:46
11.Ane SantestebanWNT-Rotor Pro Cycling08:05
12.Cecilie Uttrup LudwigBigla Pro Cycling08:20
13.Soraya PaladinAlé Cipollini08:33
14.Demi VolleringParkhotel Valkenburg08:37
15.Julie van de VeldeLotto Soudal Ladies09:38
16.Eider MerinoMovistar Team09:46
17.Marianne VosCCC-Liv10:23
18.Sofie de VuystParkhotel Valkenburg10:31
19.Omer ShapiraCanyon SRAM Racing10:59
20.Alena AmialiusikCanyon SRAM Racing11:30
21.Tatiana GuderzoBepink11:35
22.Janneke EnsingWNT-Rotor Pro Cycling11:47
23.Elena FranchiEurotarget-Bianchi-Vittoria12:08
24.Paula PatinoMovistar Team13:26
25.Alice Maria ArzuffiValcar Cylance Cycling14:14
26.Elise ChabbeyBigla Pro Cycling14:21
27.Leah ThomasBigla Pro Cycling15:21
28.Ruth WinderTrek-Segafredo Women15:31
29.Evita MuzicFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope16:08
30.Tayler WilesTrek-Segafredo Women16:42
31.Katia RagusaBepink17:48
32.Hanna NilssonBTC City Ljubljana19:12
33.Shara GillowFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope19:26
34.Mikayla HarveyBigla Pro Cycling20:18
35.Lucy KennedyMitchelton-Scott20:50
36.Hannah BarnesCanyon SRAM Racing20:52
37.Elena PirroneValcar Cylance Cycling23:26
38.Nikola NoskovaBigla Pro Cycling24:36
39.Karol-Ann CanuelBoels-Dolmans Cycling Team24:46
40.Leah KirchmannTeam Sunweb25:02
41.Floortje MackaijTeam Sunweb26:57
42.Rachel NeylanTeam Virtu Cycling27:20
43.Asja PaladinValcar Cylance Cycling27:36
44.Urša PintarBTC City Ljubljana27:42
45.Cristina MartinezBizkaia Durango29:15
46.Marta LachCCC-Liv29:33
47.Nina BuysmanParkhotel Valkenburg30:56
48.Kathrin HammesWNT-Rotor Pro Cycling33:37
49.Kelly van Den SteenLotto Soudal Ladies
50.Małgorzata JasińskaMovistar Team33:47
51.Riejanne MarkusCCC-Liv33:51
52.Carmela CiprianiAromitalia Vaiano35:13
53.Anouska KosterTeam Virtu Cycling35:51
54.Nadia QuagliottoAlé Cipollini36:01
55.Sofia BertizzoloTeam Virtu Cycling36:12
56.Romy KasperAlé Cipollini36:51
57.Urška ZigartBTC City Ljubljana38:54
58.Anna PotokinaServetto-Piumate-Beltrami TSA40:54
59.Lisa MorzentiEurotarget-Bianchi-Vittoria41:21
60.Amy PietersBoels-Dolmans Cycling Team41:52
61.Jeanne KorevaarCCC-Liv42:03
62.Tiffany CromwellCanyon SRAM Racing42:51
63.Eugenia BujakBTC City Ljubljana43:45
64.Aude BiannicMovistar Team43:55
65.Natalie GrinczerBizkaia Durango44:43
66.Arianna FidanzaEurotarget-Bianchi-Vittoria45:19
67.Rasa LeleivyteAromitalia Vaiano45:20
68.Elizabeth BanksBigla Pro Cycling45:45
69.Enara LopezBizkaia Durango46:12
70.Pauliena RooijakkersCCC-Liv46:16
71.Letizia BorghesiAromitalia Vaiano
72.Lara VieceliWNT-Rotor Pro Cycling48:01
73.Ahreum NaAlé Cipollini49:52
74.Birgitte KrogsgaardTeam Virtu Cycling50:15
75.Katrine AalerudTeam Virtu Cycling50:27
76.Eva BuurmanBoels-Dolmans Cycling Team51:11
77.Charlotte BeckerFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope52:03
78.Alice GaspariniEurotarget-Bianchi-Vittoria52:35
79.Jelena EricAlé Cipollini52:59
80.Deborah PaineCogeas-Mettler Pro Cycling Team53:18
81.Eri YonamineAlé Cipollini53:40
82.Silvia ValsecchiBepink53:43
83.Rossella RattoBTC City Ljubljana53:49
84.Lotte KopeckyLotto Soudal Ladies55:16
85.Antri ChristoforouCogeas-Mettler Pro Cycling Team55:29
86.Alexis RyanCanyon SRAM Racing55:52
87.Maaike BoogaardBTC City Ljubljana56:25
88.Sophie de BoerParkhotel Valkenburg56:30
89.Moniek TennigloMitchelton-Scott56:45
90.Yevgenia VysotskaServetto-Piumate-Beltrami TSA56:55
91.Victorie GuilmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope57:35
92.Nicole D'agostinBizkaia Durango58:15
93.Lucía GonzalezBizkaia Durango58:32
94.Dani ChristmasLotto Soudal Ladies1:00:00
95.Grace BrownMitchelton-Scott1:00:54
96.Julia SoekTeam Sunweb1:01:26
97.Sofia BegginAromitalia Vaiano1:01:44
98.Audrey Cordon-ragotTrek-Segafredo Women1:03:15
99.Kirsten WildWNT-Rotor Pro Cycling1:03:17
100.Alessia VigiliaValcar Cylance Cycling1:03:46
101.Trixi WorrackTrek-Segafredo Women1:05:00
102.Michela BalducciAromitalia Vaiano1:05:10
103.Annelies DomLotto Soudal Ladies1:05:34
104.Kseniya DobryninaServetto-Piumate-Beltrami TSA1:05:38
105.Anna PlichtaTrek-Segafredo Women1:05:42
106.Sarah RoyMitchelton-Scott1:06:46
107.Dalia MuccioliValcar Cylance Cycling1:07:35
108.Greta RichioudFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope1:11:38
109.Sandra AlonsoBizkaia Durango1:15:28
110.Chiara PeriniBepink1:15:34
111.Greta MarturanoTop Girls Fassa Bortolo1:15:45
112.Marit RaaijmakersParkhotel Valkenburg1:15:53
113.Ana CovrigEurotarget-Bianchi-Vittoria1:16:14
114.Nicole SteigengaBepink1:19:37
115.Esther van VeenParkhotel Valkenburg1:22:41
116.Charlotte BravardFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope1:22:57
117.Elisa Dalla ValleTop Girls Fassa Bortolo1:23:05
118.Danique BraamLotto Soudal Ladies1:25:53
119.Ilaria SanguinetiValcar Cylance Cycling1:26:41
120.Maja PerinovicTop Girls Fassa Bortolo1:26:45
121.Leonora GeppiConceria Zabri-Fanini1:28:31
122.Sheyla GutierrezMovistar Team1:37:03
123.Lisa de RanieriConceria Zabri-Fanini1:38:08
124.Simona BortolottiConceria Zabri-Fanini1:47:54
125.Marketa HajkovaServetto-Piumate-Beltrami TSA1:48:50
126.Basei Marzia SaltonConceria Zabri-Fanini1:53:40
127.Olga DeykoCogeas-Mettler Pro Cycling Team2:04:28

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: