Startuje Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2019

We wtorkowe popołudnie w Łodzi rozpocznie się jubileuszowa, 30. edycja Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.

Tegoroczna edycja Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, będąca 30. w historii, rozpocznie się w samym centrum Łodzi. Przez kolejne dni zawodnicy przejeżdżać będą szosami czterech województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i podkarpackiego. Po przejechaniu blisko 900 kilometrów kolarze zakończą rywalizację w sobotę w Krośnie, dwukrotnie pokonując tego dnia podjazd pod Zamek Kamieniec.

Kto na starcie?

Na liście startowej tegorocznej "Solidarki" znalazło się 19 zespołów. Sporą niespodzianką może być nieobecność drużyny Wibatech Merx Wrocław, która przed rokiem zajęła dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej - triumfował wówczas Sylwester Janiszewski przed Maciejem Paterskim.

Jednak pomimo braku drużyny Wibatech, na starcie nie zabraknie zwycięzcy zeszłorocznego wyścigu, który w tym sezonie reprezentuje barwy ekipy Voster ATS.

Poza kolarzami w biało-niebieskich strojach, prowadzonymi przez Mariusza Witeckiego, w peletonie obecne będą m.in. polskie grupy Hurom BDC Development, CCC Development, LUKS Trójka Piaseczno, KS Pogoń Puławy oraz regionalna reprezentacja Dolnego Śląska i narodowa reprezentacja Polski.

Pełna lista startowa 30. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków dostępna jest tutaj.

Jakie etapy?

Dwa pierwsze etapy to płaskie, typowo sprinterskie odcinki. Pierwszy z nich poprowadzi z Łodzi do Sieradza, a drugi ze Zgierza do Kutna. Dopiero trzeciego dnia na zawodników czekać będzie nieco bardziej wymagająca trasa wiodąca z Kielc do Radomia.

Dalej będzie z resztą już tylko trudniej. W piątek na kolarzy czekać będzie odcinek ze Skarżyska Kamiennej do Stalowej Woli, zaś finałem "Soliadrki" będzie odcinek z Tarnobrzegu do Krosna.

Co na rowery.org?

Także w tym roku naszej ekipy nie zabraknie na trasie Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Już teraz zapraszamy na tekstowe relacje live z ze wszystkich pięciu etapów. Ponadto na stronie nie zabraknie raportów, rozmów z zawodnikami i oraz galerii z unikatowymi zdjęciami Dominika Smolarka.

Od wtorku polecamy także bacznie śledzić nasze konta w serwisach Facebook i Instagram, na których również nie zabraknie ciekawych treści.

Trasa Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków 2019

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: