La Route d'Occitanie 2019. Valverde wraca do ścigania

Alejandro Valverde

Mistrz świata Alejandro Valverde (Movistar Team) wystartuje we francuskim wyścigu La Route d'Occitanie (2.1). Hiszpan sprawdzi dyspozycję przed lipcowym Tour de France.

39-letni zawodnik po raz ostatni numer startowy przypiął podczas kwietniowego Liege-Bastogne-Liege. Ardeńskie ściganie nie było dla niego jednak szczęśliwe - na trasie Strzały Walońskiej użądliła go pszczoła, a na treningu przed "Staruszką" boleśnie obił kość krzyżową, co zmusiło go do wykreślenia z programu Giro d'Italia.

Valverde, który w tym roku najlepszy był na jednym etapie UAE Tour, na koncie zapisał też 7. lokatę w Mediolan-San Remo i 8. w Ronde van Vlaanderen, co w jego przypadku złożyło się na słabą wiosnę.

W Oksytanii Hiszpanowi towarzyszyli będą jego rodacy: Jorge Arcas, Jaime Castrillo, Antonio Pedrero, Eduard Prades, Jose Joaquin Rojas i Rafael Valls.

Valverde w lipcu na trasie Tour de France w składzie Movistaru pojawi się u boku celującego w zwycięstwo Nairo Quintany oraz czwartego kolarza Giro d'Italia Mikela Landy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: