Igrzyska Europejskie 2019. Skład reprezentacji Polski

26 zawodników i zawodniczek zgłoszonych zostało pod biało-czerwoną flagą do udziału w wyścigach kolarskich podczas drugiej edycji Igrzysk Europejskich.

Wyścigi szosowe i torowe znalazły się w programie imprezy, która po raz pierwszy odbyła się w Baku, w 2015 roku. Tym razem nie obejrzymy rywalizacji kolarzy górskich.

Polski Komitet Olimpijski podał, że w składzie szosowej reprezentacji kobiet, prowadzonej przez trenera Mariusza Mazura, znalazły się Monika Brzeźna i Katarzyna Wilkos (MAT Atom Deweloper), Małgorzata Jasińska (Movistar Team) oraz Marta Lach i Agnieszka Skalniak (CCC-Liv).

Jasińska, Skalniak i Wilkos zgłoszone są też do jazdy na czas.

W wyścigu ze startu wspólnego i jeździe indywidualnej na czas elity mężczyzn nie zobaczymy reprezentantów Polski. PKOl nie podał w wykazie szosowej kadry męskiej, a według informacji uzyskanych przez "Rowery.org" w Polskim Związku Kolarskim, decyzja o niewystawieniu męskiej reprezentacji została podjęta z wyprzedzeniem.

Wyścigi ze startu wspólnego rozegrane zostaną 22 (kobiety) i 23 (mężczyźni) czerwca, natomiast wyścigi jazdy indywidualnej na czas 25 czerwca. To terminy bliskie mistrzostwom Polski w kolarstwie szosowym, które zaplanowano na 28-30 czerwca.

Według dokumentacji Europejskiej Unii Kolarskiej (UEC), na podstawie rankingu kwalifikacyjnego Polsce przysługuje pięć miejsc w wyścigu ze startu wspólnego zarówno kobiet jak i mężczyzn, a także po dwa miejsca w wyścigach jazdy indywidualnej na czas.

Kolarstwo torowe

Liczną reprezentację wystawi Polski Komitet Olimpijski w zmaganiach torowych. Do konkurencji sprinterskich zgłoszeni zostali Mateusz Rudyk (ALKS Stal Grudziądz), Rafał Sarnecki (ALKS Stal Grudziądz), Krzysztof Maksel (ALKS Stal Grudziądz), Maciej Bielecki (GK Piast Szczecin) i Patryk Rajkowski (UKS Mróz Jedynka Kórnik). Wśród kobiet wystąpią Urszula Łoś (ALKS Stal Grudziądz), Marlena Karwacka (KK Ziemia Darłowska), Julita Jagodzińska (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), Nikola Sibiak (KK Ziemia Darłowska) i Aleksandra Tołomanow (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne).

W konkurencjach średniodystansowych mężczyzn zgłoszeni zostali Daniel Staniszewski (KS Pogoń Puławy), Szymon Krawczyk (Voster ATS Team), Damian Sławek (GKS Cartusia Kartuzy), Filip Prokopyszyn (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) oraz Wojciech Pszczolarski (Tufo Pardus Prostejov),

W konkurencjach średniodystansowych pań wystąpią za to Nikol Płosaj (UKS Mróz Jedynka Kórnik), Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Cyling Team), Katarzyna Pawłowska (Team Virtu Cycling), Justyna Kaczkowska (MAT Atom Deweloper), Karolina Lipiejko (UKS Mróz Jedynka Kórnik) oraz Oliwia Majewska (MAT Atom Deweloper).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: