Jumbo-Visma przedłuża kontrakty

Trzech kolarzy holenderskiej ekipy Jumbo-Visma przedłużyło kontrakty z zespołem do końca 2021 roku.

Amerykanin Sepp Kuss oraz Holendrzy Antwan Tolhoek i Koen Bouwmann podpisali prolongaty kontraktów na kolejne dwa sezony.

Cała trójka ściga się obecnie na trasie Giro d'Italia i na górskich etapach wspierać ma Primoza Roglica. Nowe umowy są dowodem zaufania ekipy i stanowić mają dodatkową motywację przed kluczowymi etapami wyścigu, z barków zawodników zdejmując rozważania o zawodowej przyszłości.

25-letni Bouwman, zwycięzca etapu Criterium du Dauphine (2017) i 5. kolarz Settimana Coppi e Bartali (2018), w tym sezonie należał do grupy przygotowującej się do Giro d'Italia. Wraz z Tolhoekiem, 11. kolarzem ubiegłorocznego "Delfinatu", pracował na Roglica, a w kolejnych dniach ich współpraca będzie ważna dla ambicji ekipy w klasyfikacji generalnej.

Swoja cegiełkę do tego wysiłku dołożyć spróbuje Kuss. 24-latek do składu na Giro powołanie otrzymał w ostatniej chwili, choć w pierwszych startach nie dawał znaków lepszej formy. Amerykanin furorę zrobił za to przed rokiem trzema zwycięstwami etapowymi i wygraną w klasyfikacji generalnej Tour of Utah.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. reko

    21 maja 2019, 07:35 o 07:35

    Sygnał dla Roglica...zostan

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: