Nathan van Hooydonck na dłużej w CCC Team

Nathan van Hooydonck podpisał prolongatę kontraktu z polskim zespołem CCC.

23-latek po Paryż-Roubaix otrzymał propozycję przedłużenia współpracy do końca 2021 roku. Oferta została zaakceptowana i Belg w kolejnych dwóch sezonach nosić ma pomarańczową koszulkę.

Van Hooydonck na trasach wyścigów klasycznych był jednym z najbardziej wytrwałych pomocników lidera grupy, Grega van Avermaeta. Jego wysiłki docenił Jim Ochowicz, który w kolejnym sezonie chce rozbudować skład na klasyki.

Jim Ochowicz zadzwonił do mnie i powiedział, że zespół chciałby ze mną przedłużyć umowę. Zapytał, czy chciałbym zostać. Bardzo się ucieszyłem, to była łatwa decyzja. Czuję, że zespół docenia pracę, którą wykonuję, a przedłużenie kontraktu musi oznaczać, że widzą we nie potencjał, co jest olbrzymią motywacją

– powiedział Van Hooydonck w komunikacie prasowym zespołu.

Belg kolarską karierę zaczynał w 2014 roku w kontynentalnym zespole Bissel, by potem przez dwa sezony ścigać się w młodzieżówce grupy BMC Racing. Do WorldTouru wskoczył w połowie 2017 roku i z Ochowiczem i jego otoczeniem pracował od tego czasu, w sezonie 2019 roku przywdziewając koszulkę CCC Team.

W tym roku czułem, że wykonuję już kroki we właściwą stronę i w kolejnych latach chcę się dalej rozwijać i być z Gregiem w finałach klasyków. Chciałbym też powalczyć w mniejszych wyścigach, a za parę lat mam nadzieję dostać szansę w jednym z większych

– dodał.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: