Siódemka kolarzy w Grupie Sportowej Orlen

Siódemka polskich kolarzy torowych objętych została programem Grupy Sportowej Orlen, poinformował Polski Koncern Naftowy Orlen.

Maciej Bielecki, Urszula Łoś, Krzysztof Maksel, Wojciech Pszczolarski, Patryk Rajkowski, Mateusz Rudyk i Rafał Sarnecki to torowcy, których Orlen wspierał będzie w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Program powinien zapewnić jego stypendystom większą stabilność w okresie rozkładu struktur Polskiego Związku Kolarskiego (PZKol) i problemów finansowych tej organizacji.

Grupa Sportowa Orlen działa od 2009 roku i wspiera najlepszych lekkoatletów w kraju, medalistów najważniejszych sportowych imprez. W ostatnich latach jej rozszerzanie odbywało się przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, a obecnie w jej skład wchodzi 29 sportowców.

PKN Orlen w ostatnich latach kolarzy wspierał zarówno na szosie, jak i na torze. Grupa była sponsorem zespołu Verva-ActiveJet, przez pewien czas sponsorem Polskiego Związku Kolarskiego oraz fundatorem stypendiów dla kadry narodowej w obliczu widma bankructwa Związku. Włączenie kolarzy do programu wsparcia przed igrzyskami to kolejny ruch na tym polu – Orlen w tym roku sponsoruje także młodzieżową odsłonę Pucharu Narodów w kolarstwie szosowym, a w ostatnich miesiącach finansował mistrzostwa świata w kolarstwie torowym w Pruszkowie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. LPU

  20 maja 2019, 15:18 o 15:18

  A Staniszewski?!

 2. LPU

  20 maja 2019, 15:23 o 15:23

  A Staniszewski?! Kto wybierał kolarzy do tej grupy?!

  • Kisik94

   21 maja 2019, 11:18 o 11:18

   Staniszewski jest w programie Team 100.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: